Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Товарознавство arrow Товарознавство продовольчих товарів
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Коронарія зозуляча, зозулин цвіт

Коронария кукушкина

Родина гвоздичні

У літньому барвистому різнотрав'ї вогких заплавних і суходільних луків, лісових галявин зростає ця струнка рослина з красивими рожевими квітками. Коронарія - багаторічна притиснуто-опушена, кореневищна рослина (30-90 см заввишки) з прямостоячим, облистненим стеблом і прикореневою розеткою листків. Прикореневі листки обер-неноланцетні або лопатевидні, цілокраї, черешкові; стеблові - супротивні, лінійно-ланцетні, сидячі.

Квітки правильні, роздільнопелюсткові, зібрані в пухке щитковидно-волотевидне суцвіття. Чашечка червонувата, зрослолиста п'яти-членна. Пелюсток шість, вони з довгим нігтиком і глибоким 4-розділь-ним відгіном. Тичинок десять, маточка одна. Цвіте в червні-серпні, запилюється комахами. Плід - багатонасінна коробочка. Коронарія зростає по всій території України. Рослина декоративна й лікарська.

Часто у травостоях вологих луків зростає віскарія звичайна. Вона відрізняється клейким під вузлами стеблом і червоними квітками з майже цілісними пелюстками.

Костриця лучна

Овсяница луговая

Родина злакові

У травостоях суходільних й особливо заплавних луків, на узліссях, галявинах часто зростає костриця лучна, що вважається одним з кращих кормових злаків. Це досить висока (30-100 см заввишки) багаторічна не-щільнодерниста рослина з прямостоячим голим, гладким, густооблистненим стеблом. Листки вузьколінійні, плоскі, темно-зелені, з нижнього боку блискучі, по краях та з верхнього боку - шорсткі, біля основи з вушками та коротким язичком. Квітки невиразні в 3-10-квіткових, ланцетних, зелених або з фіолетовим відтінком колосках, що зібрані у верхівкову вузьку, багатоколоскову, розлогу під час цвітіння, волоть. Цвіте в травні-липні, запилюється вітром. Плід - зернівка. Костриця лучна - висококалорійна та високоврожайна кормова рослина, що охоче поїдається худобою на пасовищах і в сіні. Вона добре відростає на сіножатях і вигонах. Широко культивується разом з конюшиною та люцерною.

Кропива дводомна

Крапива двудомная

Родина кропивові

Кропива дводомна - розповсюджена бур'янова, проте дуже корисна рослина. Росте звичайно на засмічених місцях, біля жител, у вологих листяних лісах і вільшняках, де часто утворює майже суцільні зарості. Рослина багаторічна, висока (50-150 см заввишки) із дерев'янистим гіллястим кореневищем. Стебло прямостояче, чотиригранне, облистнене, як і вся рослина, з жалкими залозистими волосками. Листки супротивні, довгочерешкові, широкояйцевидні, зубчасто-пилчасті. Квітки одностатеві, правильні, зелені, зібрані в довгі колосовидні тичинкові та маточкові пазушні суцвіття, що розташовані на різних рослинах. Квітки невиразні, дрібні з чотиричленною, чашечко-видною оцвітиною. Тичинкові квітки мають чотири тичинки, маточкові - одну маточку. Цвіте у червні-серпні, запилюється вітром. Плід - сім'янка. Жалкі волоски кропиви просичені кремнеземом і містять мурашину кислоту. При найменшому дотику верхівки волосків відламуються, і кислота потрапляє на шкіру, спричинюючи свербіж або запалення. Препарати з листків кропиви широко застосовують у науковій медицині, ветеринарії та гомеопатії.

Незабудка болотна

Незабудка болотная

Родина шорстколисті

Ця невисока тендітна рослина з невеликими звичайно блакитними квітками часто прикрашає травостої вологих луків, трав'яних боліт, береги водойм. Вона, як і деякі інші дикорослі види роду незабудок, є родоначальницею багатьох декоративних форм, що широко культивуються. Незабудка болотна - багаторічна рослина (20-50 см заввишки) з повзучими підземними пагонами і численними стеблами. Стебла гранчасті висхідні, прості, внизу відстовбурченоволо-систі, вгорі - притиснутощетинисті або майже голі. Листки чергові, довгасто-ланцетні з рідкими притиснутими догори волосками. Квітки правильні, з подвійною спайнолистою оцвітиною, зібрані у верхівкові безлисті суцвіття - завійки. Чашечка - дзвониковидна, глибоко 5-роздільна, віночок блакитний, іноді рожевий або білий з короткою трубочкою, колесовидним п'ятилопатевим відгином та 5 яскраво-жовтими лусочками у зіві. Тичинок п'ять, маточка одна. Цвіте в червні-вересні, запилюється комахами. Плід - дрібний горішок.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші