Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Організація готельно-ресторанного обслуговування
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Технології управління персоналом

Дані технології значною мірою орієнтовані на управління поведінкою людей в ході трудової діяльності і базуються на використанні методів мотивації праці, соціальної психології і, перш за все, методів регулювання міжособових відносин тощо.

В управлінні персоналом необхідно знати, які цілі можуть бути досягнуті за допомогою тих або інших засобів впливу, як і за допомогою чого цей вплив здійснюється.

Арсенал вживаних тут засобів (методів, прийомів роботи з кадрами, виражених в різних організаційних формах) достатньо різноманітний:

 • - кадрове планування;
 • - управління змінами;
 • - оптимізація численності і структури персоналу, регулювання трудових переміщень;
 • - вироблення правил приймання, розстановки і звільнення працівників;
 • - структуризація робіт, їх нова компоновка, формування нового підходу до праці, посадових обов'язків;
 • - управління витратами на персонал як засобом впливу на розвиток трудового потенціалу працівника;
 • - організація праці як засіб створення обстановки, що сприяє максимальній віддачі виконавця в процесі роботи;
 • - управління трудовим навантаженням, оптимізація структури робочого часу;
 • - оцінка і контроль діяльності;
 • - політика винагороди за працю, за високі результати;
 • - надання соціальних послуг як засіб мотивації, стабілізації колективу;
 • - тарифні угоди між адміністрацією і колективом;
 • - соціально-психологічні методи (усунення конфліктних ситуацій, забезпечення взаємодії тощо);
 • - формування корпоративної культури.

Частина цих засобів носить організаційний характер (кадрове планування, організація праці), інші пов'язані із впливом на працівника з метою зміни його мотивації, поведінки, мобілізації його внутрішніх можливостей (система винагороди, оцінки, забезпечення взаємодії тощо).

Підбір потрібної робочої сили повинен базуватися на добре продуманій системі оцінки ділових і особистих якостей, а ефективна система оцінки результатів праці має забезпечувати взаємозв'язок оплати праці з її результативністю, або стимулюючу функцію заробітної плати. Такий підхід до організації оплати праці, що сприймається працівником як справедливий, сприятливо позначається на ставлення людини до своєї роботи, робочого місця, готельного бізнесу в цілому.

Система оцінки результатів праці у взаємозв'язку з оцінкою особистих якостей працівників дозволяє організувати просування працівників по службі.

Розподіл праці і взаємозв'язок часткових трудових процесів формують сутність праці працівника, його посадові обов'язки, що має велике значення для розстановки кадрів, збагачення змісту праці, зняття втоми за допомогою змін і т.п. Управління персоналом повинне забезпечити сприятливе середовище, в якому реалізовувалися б творчі можливості працівників, розвивалися їх здібності. У результаті люди повинні одержувати задоволення від виконуваної роботи і суспільного визнання своїх досягнень.

Поширеним засобом впливу на працівника, на трудові відносини, що складаються, є мотивація праці, що передбачає:

 • - систему винагороди, матеріального і морального заохочення;
 • - збагачення сутності праці, підвищення інтересу до роботи;
 • - розвиток персоналу, надання можливості професійно-кваліфікаційного просування, планування кар'єри;
 • - поліпшення соціально-психологічного клімату в організації завдяки зміні стилю керівництва, умов найму на роботу, заохоченню індивідуальної і групової ініціативи, творчості й саморозвитку;
 • - активне залучення працівників в управління трудовими процесами, участь у прибутках і акціонерному капіталі готельного бізнесу і т.п.

Мотивація дозволяє вирішити такі завдання, як стабілізація колективу, підвищення результативності праці і зацікавленості в мобільності (перш за все, професійній), забезпечення систематичного зростання кваліфікації.

У створенні сприятливого іміджу готелю для залучення найбільш якісної робочої сили велику роль відіграє соціальна політика готельного бізнесу, що проявляється в гнучкій системі послуг та пільг соціального характеру, що надаються персоналу на додаток до обов'язкових, передбачених законодавством у порядку соціального захисту.

Як засіб управління персоналом може виступати регулювання трудових відносин між адміністрацією і обслуговуючим персоналом. Ці відносини знаходять своє документальне закріплення в колективних договорах між наймачами і профспілкою. Оскільки інтереси адміністрації і обслуговуючого персоналу не завжди співпадають, важливо забезпечити в колективному договорі досягнення співпраці з таких питань, як підвищення продуктивності праці, управління розвитком готельного бізнесу і т.п., а також згоди за процедурою розгляду трудових конфліктів, скарг обслуговуючого персоналу і службовців.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші