Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський та податковий облік: Первинні документи та порядок їх заповнення
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Заповнення розрахункової квитанції при службовому внеску і службовій видачі грошей

Операція "службовий внесок" передбачає видачу з каси підприємства на місце проведення розрахунків (у шухляду РРО) розмінної монети, а "службова видача" — здачу виторгу з місця проведення розрахунків (із шухляди РРО) у касу підприємства для зарахування на поточний рахунок.

Такі записи робляться в розрахунковій квитанції у випадках (табл. 4.47):

Таблиця 4.47

Запис "службовий внесок"

Запис "службова видача"

  • — якщо на початок робочого дня сума готівки зберігається на місці проведення розрахунків;
  • — якщо протягом робочого дня службова особа підприємства (підприємець) вносить гроші на місці проведення розрахунків;
  • — якщо РРО вийшов з ладу або була відключена електроенергія, а в шухляді РРО були гроші

— коли службова особа підприємства (підприємець) вилучає гроші з місця проведення розрахунків протягом робочого дня

Суму грошей, що підлягає службовому внеску або службовій видачі, заносять у корінець квитанції з відповідною оцінкою. З метою недопущення повторного використання такої квитанції її відривну частину необхідно погасити. Найпростіший спосіб погашення — перекреслювання (приклад заповнення № 1).

Заповнення розрахункової квитанції при службовому внеску і службовій видачі грошей

Службовий внесок коштів у касу підприємства і службова видача засобів оформляється касовими ордерами форми № ДО-1 і № КО-2 у загальному порядку.

Заповнення розрахункової квитанції при продажі товару

У корінці і відривній частині квитанції необхідно зазначити вручну, штампом або друкованим способом (як було сказано вище) повну суму розрахунку і всі обов'язкові реквізити квитанції.

Якщо покупець вимагає відобразити дані, не передбачені формою цього документа (наприклад, вказати номер і дату договору тощо), то касир може це зробити на зворотній стороні відривної частини квитанції.

Порядок заповнення розрахункової квитанції при продажу товарів (у разі поломки РРО, відключення електроенергії), наведені у прикладі № 2.

Заповнення розрахункової квитанції при продажі товарів зі знижкою

Якщо підприємство надає знижки або надбавки до вартості товару, то загальну суму знижки (надбавки) касир вказує і в корінці, і у відривній частині розрахункової квитанції в дужках поряд із сумою розрахунку позначенням ("ЗН" — знижка або "НД" — надбавка). Порядок заповнення розрахункової квитанції магазином, що надав покупцю 5 % знижку на тканину пошивну (при виході РРО з ладу), наведено у прикладі № 3.

Приклад заповнення № 2

Заповнення розрахункової квитанції при продажі товарів зі знижкою

Приклад заповнення № 3

Заповнення розрахункової квитанції при поверненні покупцю грошей

При поверненні товару і видачі грошей суму розрахунку відображають у корінці та у відривній частині квитанції зі знаком "-" (мінус) (приклад заповнення № 4).

Заповнення розрахункової квитанції при поверненні покупцю грошей

Якщо сума виданих грошей зменшує податкові зобов'язання продавця — платника ПДВ, то в корінці квитанції, крім повної суми повернення, вказується і сума зменшення зобов'язання ПДВ (20 %).

Крім того, якщо платником ПДВ здійснюється розрахункова операція з повернення грошей, продавець оформляє Розрахунок коригування ПДВ (у двох екземплярах) за формою додатка 2 до податкової накладної, а також накладну або інший документ, що підтверджує повернення товару. Такий порядок оформлення повернення є обов'язковою умовою для зменшення податкового зобов'язання відповідно до ст. 192 розділу V ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ.

Якщо сума коштів, виданих при поверненні товару, перевищує 100 грн, необхідно оформити Акт на видачу грошей. Обов'язкові реквізити акта наведені в пункті 9.4 Порядку реєстрації і ведення книг РРО і розрахункових книжок. Як варіант у табл. 4.48 представлена форма такого акта.

Акти про повернення грошей зберігаються в бухгалтерії протягом трьох років. У разі відсутності бухгалтерії в суб'єкта підприємницької діяльності такі акти підклеюються на останній сторінці книги РРО.

Будь-які виправлення ні в корінцях, ні у відривній частині квитанції не допускаються. У цьому випадку, а також при ушкодженні (наприклад, розривах) квитанція анулюється. Для цього в корінці та у відривній частині розрахункової квитанції робиться позначка "АНУЛЬОВАНО", що завіряється підписом особи, яка здійснює розрахунки.

Таблиця 4.48

акт про видачу грошових коштів

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші