Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Управління маркетинговою діяльністю

Управління маркетинговою діяльністю готельного бізнесу припускає планування, виконання і контроль маркетингової програми та індивідуальних обов'язків кожного працівника, оцінку ризику й прибутків, ефективності маркетингових рішень.

Управління маркетингом направлене на побудову системи збору інформації, дослідження ринку, реклами, маркетингової стратегії проведення операцій по просуванню турпродуктів і обслуговуванню, щоб забезпечити максимум ефекту при раціональному мінімумі затрат на маркетингову діяльність.

Готельна індустрія функціонує в умовах динамічно мінливого зовнішнього середовища й постійної трансформації його зовнішніх факторів. Виявити, проаналізувати ці зміни й зуміти пристосувати діяльність фірми до нових умов - головне завдання управління маркетингом.

Управління маркетингом як процес складається з аналізу, планування, виконання, координації, а також програми контролю всіх елементів маркетингового комплексу. Основою сучасного управління маркетингом є концепція маркетингу. Це ціла ідеологія, зорієнтована на клієнта, яка втілюється в життя в готельних комплексах, що намагаються обслуговувати клієнтів краще, ніж їхні конкуренти. Процес управління складається з наступних процесів:

  • - аналізу ринкових можливостей;
  • - пошуку цільових сегментів ринку;
  • - формування стратегічних маркетингових програм;
  • - виконання й контролю стратегічних програм маркетингу.

Моніторинг і контроль програм маркетингу готелю

Аналізуючи відзначені елементи процесу управління маркетингом, можна зробити висновок, що його ключовою метою є розробка стратегічних маркетингових програм, від правильності вибору яких залежить ефективність діяльності будь-якої галузі, у тому числі туристичної та готельної індустрії. Як правило, маркетингова стратегія готельного бізнесу в глобальному масштабі розробляється ще до введення в експлуатацію об'єкта, і цілком можливо, що вона може бути сформульована невірно, крім того, навіть грамотна маркетингова стратегія не може врахувати численних змін у ринковому середовищі готельного комплексу. Отже, необхідно швидко і якісно модифікувати й коректувати маркетингову компанію комплексу. Одним з найбільш ефективних способів такого коректування виступає Yield management - система методів управління доходами готелю. Цей метод містить цілий комплекс сприятливих можливостей, що дозволяють значно скоротити коло поточних і потенційно вузьких місць для конкретного готельного комплексу.

Зокрема, розглядаючи відділ продажу з точки зору функціонування готельного комплексу, де всі сегменти споживачів мають розмиту природу, метод управління доходами дозволяє оптимальним образом адаптуватися до ринку в реальному режимі часу, вчасно відреагувати на можливу зміну, маючи єдину мету - поліпшити реальні економічні показники.

Yield management допомагає здійснити розробку різноманітних тарифів на готельні продукти з найбільш повним урахуванням клієнтського попиту, не забуваючи про установку відповідних розмежувальних бар'єрів, покликаних запобігти змішуванню різних сегментів ринку. Даний метод дозволяє підняти прибутковість номерного фонду готелю, доход з одного номера може бути збільшений на 3-5% у високий сезон, крім того, він сприяє істотному скороченню втрат у низький сезон.

Уміле сполучення управління доходами (Yield management) із класичними методами управління маркетингом готельного комплексу дає досить швидкий ефект. Це сприяє не просто оптимізації, а, скоріше, модифікації маркетингової стратегії, що в результаті дозволяє за короткий проміжок часу значно поліпшити економічні показники. Завдання цього методу складається в оптимізації доходів від готельної діяльності за короткий проміжок часу, що, безсумнівно, повинно перетворитися в довгострокову маркетингову політику готелю.

На відміну від класичної маркетингової політики, що прагне до стимулювання попиту шляхом комерціалізації готельної пропозиції, метод управління доходами дозволяє контролювати й направляти попит на готельні продукти.

Однак варто підкреслити, що будь-яка прогресивна система, у тому числі й Yield management, не дасть потрібного результату, якщо вона не буде мати необхідний кадровий потенціал. При цьому можуть змінитися не тільки його якісні параметри, тому що освоєння такої системи вимагає впровадження спеціальних комп'ютерних програм і відповідних підготовлених кадрів, але й кількісні. Зокрема, впровадження подібної системи, як правило, спричиняє скорочення робочих місць у відділах прийому й розміщення готельних комплексів.

Звичайно, що не всі менеджери готелю готові піти на такий крок, але відмова від застосування новітніх технологій бронювання й управління продажу в результаті призведе до втрати позицій готелю на ринку і навіть до повної втрати ринкової конкурентоспроможності.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші