Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Товарознавство arrow Товарознавство продовольчих товарів
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Рослини луків і боліт

Флора лучних і болотних угруповань дуже різноманітна за видовим складом. Тут, поряд із значною кількістю різних видів трав'янистих і дерев'янистих квіткових рослин, зростають мохи, хвощі, папороті. Ця різноманітність рослинного покриву луків і боліт дає цікавий матеріал для засвоєння питань морфології, систематики та біоекології рослин, що вивчаються в школі. Особливо цікаве і корисне знайомство з рослинами, що мають кормове, харчове, лікарське та технічне значення.

Авран лікарський

Авран лекарственный

Родина ранникові

Авран лікарський - багаторічна гола рослина (20-80 см заввишки) з повзучим кореневищем. Стебло прямостояче, просте або розгалужене, угорі чотиригранне. Листки супротивні, сидячі, ланцетні, дрібно-пилчасті з трьома поздовжніми жилками. Квітки з подвійною оцвітиною неправильні, пазушні, поодинокі, на довгих квітконіжках. Віночок зрослопелюстковий, трубчастий, майже двогубий, з жовтуватою трубочкою та білим з фіолетовими жилками відгіном. Чашечка 5-роздільна, при основі з двома лінійними приквітками, тичинок чотири, дві з них - нерозвинені, маточка одна. Цвіте в червні - вересні, запилюється комахами. Плід - багатонасінна, широкояйцевидна коробочка. Рослина лікарська, препарати з трави аврана використовують у медицині. Авран тваринами не поїдається. Авран лікарський росте часто групами на заплавних і суходільних вологих луках, по берегах річок майже по всій території України. На півдні степової зони і в Криму зростає рідко.

Аїр звичайний, лепеха

Аир обыкновенный

Родина ароїдні

На болотах, заболочених луках майже по всій Україні часто утворює великі зарості ця рослина з приємним сильним запахом. Аїр - багаторічна висока (80-120 см заввишки) рослина з товстим повзучим червоно-бурим кореневищем. Стебло прямостояче, з одного боку сплюснуте, з другого - гостроребристе. Листки лінійно-мечовидні, чергові, довгі, цілокраї, по краю хвилясті. Квітки численні, зібрані в суцвіття - початок, біля основи якого є зелене, мечовидне, довге покривало, що ніби продовжує стебло. Квітки дрібні, невиразні, зеленувато-жовті, з шестилистою плівчастою оцвітиною. Тичинок шість, маточка одна. Цвіте у червні - липні. Аїр у нас не плодоносить і розмножується вегетативно - кореневищами. Рослина лікарська, харчова, декоративна. Кореневища використовують у медицині та ветеринарії.

Завдяки масовому збору, аїр звичайний потребує бережливого ставлення та охорони. Особливо там, де проводиться осушення боліт.

Андромеда багатолиста

Андромеда многолистная

Родина вересові

Ця декоративна тендітна, з неопадними на зиму листками, тіньовитривала рослина нерідко зростає на торфових болотах та у заболочених хвойних і дубово-соснових лісах Полісся й Прикарпаття України. Андромеда - невисокий (15-40 см заввишки) кущик з малорозгалу-женим, сланким, гладеньким, облистненим стеблом. Листки чергові, шкірясті, видовжено-ланцетні, короткочерешкові, із загорнутими донизу краями. З верхнього боку вони темно-зелені, блискучі, голі; зісподу - білуваті, матові від воскового нальоту. Квітки білувато-рожеві, повислі, зібрані на кінцях торішніх пагонів у малоквіткову зонтиковидну волоть. Вони невеликі, правильні, з подвійною зрослопе-люстковою оцвітиною. Чашечка червона або рожева, глибоко 5-надрізана, віночок глечикоподібний з 5 короткими, назовні відігнутими, зубцями; тичинок десять, маточка одна. Цвіте в травні - червні, запилюється комахами. Плід - голубувато-зелена багатонасінна коробочка. Пагони і листки андромеди містять речовини, що забарвлюють тканини в чорний колір.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші