Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Цілі та завдання маркетингу

Маркетинг є процесом передбачення, управління, планування і втілення задуму, ціноутворення, просування та реалізації ідей, товарів і послуг за допомогою обміну, що задовольняє цілі окремих осіб та організацій.

Ця, одна з основоположних наук ринкової економіки, дозволяє охарактеризувати ринок і розбити його на сегменти, оцінити потреби, запити й переваги споживачів туристичного ринку, сконструювати і випробувати туристичний продукт, що задовольняє цільових потенційних клієнтів, за допомогою ціни донести до споживача ідею цінності туристичного продукту, вибрати професійних посередників (туроператорів та турагентів), щоб до туристичного продукту був відкритий широкий доступ, рекламувати і продавати його так, щоб споживачі знали про нього й хотіли його придбати.

За визначенням американського вченого-маркетолога Ф. Котлера маркетинг - це вид людської діяльності, спрямований на задоволення потреб за допомогою обміну. Початковою ідеєю, яка лежить в основі туристичного маркетингу, є ідея людських потреб у рекреації, де під терміном "рекреаційна потреба" розуміється відчуття людиною необхідності відновлювати свої сили, розважатися, подорожувати і відпочивати.

Туристичний продукт - це те, що може задовольнити рекреаційну потребу туриста й пропонується туристичною компанією з метою залучення уваги, придбання, використання або споживання. Виробник туристичного продукту повинен відшукувати споживачів, яким він хоче продавати свій продукт, з'ясувати їхні потреби, а потім створювати продукт, що якомога повніше задовольняє їхні потреби. Маркетинг тільки тоді має місце, коли люди вирішують задовольнити свої потреби і запити за допомогою обміну.

Виконання добровільного обміну - це дотримання таких умов:

 • 1. Сторін повинно бути як мінімум дві.
 • 2. Кожна сторона повинна мати в своєму розпорядженні що-небудь, що могло б бути цінністю для іншої сторони.
 • 3. Кожна сторона повинна бути здатна здійснювати комунікацію і доставку свого продукту.
 • 4. Кожна сторона повинна бути абсолютно вільною в ухваленні або відхиленні пропозиції іншої сторони.
 • 5. Кожна сторона повинна бути впевнена в доцільності або бажаності мати справу з іншою стороною.
 • 6. Узгодженість часу і місця здійснення.

Операція - основна одиниця вимірювання у сфері маркетингу, - це проведення комерційного обміну цінностями між суб'єктами. Місцем здійснення операцій є ринок, який пройшов довгий історичний шлях еволюційного розвитку. Початковим моментом становлення ринку туристичних продуктів став період усвідомлення людиною неефективності повної самоорганізації у проведенні дозвілля і подорожей. Почавши з децентралізованого обміну, люди врешті-решт прийшли до цивілізованого ринку.

Ми розділяємо точку зору авторів, які розглядають туристичний ринок як сукупність існуючих (реальних) і можливих (потенційних) покупців туристичних продуктів. За наявності сучасних засобів зв'язку й транспорту обмін здійснюється через рекламу, телебачення, Інтернет, тобто без вступу до фізичного контакту з покупцями.

Туристичний ринок - це сукупність соціально-економічних відносин у сфері обміну, за допомогою яких здійснюється реалізація туристичного продукту.

Становлення й розвиток ринку обумовлені суспільним розподілом праці. Ринок у маркетингу повинен завжди бути конкретним і мати цілком визначені характеристики: географічне положення; купівельні потреби, що породжують відповідний попит; ємність.

Основні види ринку:

 • - споживчий;
 • - туристичний;
 • - посередницький;
 • - ринок державних установ;
 • - міжнародний ринок.

Споживчий ринок (ринок туристичних продуктів народного споживання) - сукупність окремих осіб і домогосподарств, які купують туристичні продукти для особистого споживання.

Ринок виробників (ринок туристичних продуктів виробничого призначення (напівфабрикатів) - сукупність фізичних осіб, організацій та компаній, що купують товари і послуги туристичної галузі для подальшого їх використання у процесі виробництва інших товарів та послуг.

Ринок посередників (проміжних продавців - турагентів і туроператорів) - підприємства, організації та фізичні особи, які купують туристичні продукти для подальшого перепродажу їх із метою отримання прибутку.

Ринок державних установ - державні організації і установи, які контролюють туристичний ринок для здійснення регуляторної функцій.

Міжнародний ринок - споживачі туристичних продуктів, що перебувають за межами даної країни й складаються з фізичних осіб, виробників, проміжних продавців і державних установ.

Виходячи з географічного положення, можна виділити:

 • - місцевий ринок - ринок, що включає один або декілька районів країни;
 • - регіональний ринок - ринок, що охоплює всю територію даної держави;
 • - світовий ринок - ринок, що включає країни всього світу. Співвідношення між пропозицією і попитом на даний туристичний продукт визначає багато ринкових відносин. Залежно від цього фактора, розділяють ринок продавця й ринок покупця.

На ринку продавця свої умови диктує продавець. Це можливо тоді, коли існуючий попит перевищує наявну пропозицію. За таких умов продавцю немає сенсу досліджувати ринок, його туристичний продукт все одно знайде свого споживача.

На ринку покупця свої вимоги ставить покупець. Така ситуація примушує продавця витрачати додаткові зусилля на реалізацію туристичного продукту, що € одним із стимулюючих факторів реалізації концепції маркетингу.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші