Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Стратегії корегування цін

Туристичні фірми, як правило, корегують свої початкові ціни залежно від зміни смаків споживачів і ситуацій, що постійно перемінюються. Можна виділити сім стратегій корегування цін: встановлення цін зі знижками і заліками; встановлення дискримінаційних цін; встановлення цін з урахуванням психології покупця; встановлення цін для стимулювання просування і продажу турпродукту; встановлення цін, орієнтованих на споживчу цінність; встановлення цін за географічним принципом; встановлення цін, орієнтованих на міжнародні ринки.

Встановлення цін із знижками і заліками.

Багато фірм корегують свої початкові ціни так, щоб заохотити відповідну реакцію з боку споживачів, яка може виражатися в достроковій оплаті рахунків, придбанні турпродукту у великих кількостях або позасезонних покупках. Подібне цінове корегування, що зветься знижками і заліками, може виступати в декількох формах.

Знижка за повністю сплачену ціну (платіж наперед) - зниження ціни турпродукту для покупців, які оперативно оплачують свої рахунки. Знижка за платіж готівкою виражається в зниження ціни турпродукту для покупців, які оперативно оплачують свої рахунки. Подібні знижки типові для туризму, вони сприяють поліпшенню фінансового стану турагенту.

Знижка за кількість купленого турпродукту - зниження ціни турпродукту для клієнтів, що купують його у великих кількостях. Типовим прикладом цього може бути знижка на корпоративний тур, придбання турпакета або на відпочинок сім'єю. Знижки служать як засіб стимулювання споживача, спонукаючи його до покупки більшої кількості турпродуктів у одного турагента.

Надбавка за кількість - завищена ціна, яку платять покупці за велику кількість турпродукту. Іноді з покупців великої кількості турпродукту стягується надбавка за кількість. Велика покупка турпродукту споживачем цінніша і тому її ціна менш еластична. Завищена ціна може також призначатися на дефіцитні турпродукти або турпродукти, що купуються в комплектах (наприклад, дефіцитні квитки на декілька сусідніх місць на гала-концерт або спортивні події); деякі маленькі ресторани нараховують надбавку для великих груп. Надбавки за кількість - явище поширеніше, ніж думають споживачі, тому воно і спрацьовує.

Сезонна знижка - зниження ціни для покупців на позасезонні покупки турпродуктів. Сезонна знижка виражається в зниженні ціни для покупців, що здійснюють позасезонні покупки турпродуктів. Наприклад, морські курорти в очікуванні піку сезонного завантаження, який припадає на пізню весну і літо, з метою заохочення турагентів до завчасного розміщення своїх замовлень, пропонують їм сезонні знижки в осінньо-зимовий період.

Готелі, мотелі і авіалінії пропонують сезонні знижки в періоди спаду попиту на їх турпродукти. Сезонні знижки дозволяють туристичній фірмі підтримувати стабільний рівень створення турпродукту впродовж всього року. Знижка постійного гостя - зниження ціни на постійного гостя. Коли гість стає постійним користувачем турпродуктом (більше 4-5 разів) туристична фірма надає знижку або дає дисконтну карту (іноді їх розділяють на: золоті - які дають знижку на 50%, срібні - на 20%, і звичайні - на 10%.)

Заліки за просування турпродуктів - виплати або знижки із загальної вартості для винагороди дилерів за участь в програмах реклами і стимулюванні просування і пролажу турпродукту. Заліки є ще одним видом знижок з прейскурантної ціни.

Встановлення дискримінаційних цін

Нерідко фірми корегують свої початкові ціни, вносячи в них поправки, обумовлені відмінностями в характеристиках споживачів та туристичних продуктів (зокрема їх місцезнаходження). При встановленні дискримінаційних цін туристична фірма продає турпродукт по двох або навіть декільком різним цінам без урахування відмінностей у витратах.

Встановлення дискримінаційних цін - ціноутворення з урахуванням відмінностей в характеристиках споживачів, туристичних продуктах або місцезнаходженні турпродукту. Встановлення дискримінаційних цін здійснюється в декількох формах.

- З урахуванням різних груп покупців. Різні покупці платять за однин і той же турпродукт різну ціну. Музеї, наприклад, беруть із студентів і людей похилого віку меншу платню за вхід. У багатьох країнах світу туристи платять за відвідини музеїв, виставок і національних пам'ятників більше, ніж місцеві жителі. З урахуванням варіантів турпродукту. На різні варіанти турпродукту встановлюється різна ціна, при цьому між різницею в цінах і у витратах немає прямої залежності.

З урахуванням місцезнаходження. Турпродукт продається за різною ціною в різних місцях, хоча витрати за пропозицією його однакові. Наприклад, ціни на квитки в театр варіюються залежно від того, перевагу яких місць в залі віддають глядачі, а туристичні фірми України беруть з іноземних туристів вишу платню за відвідування.

З урахуванням часу. Ціни змінюються залежно від сезону, місяця, дня тижня і навіть часу доби. Наприклад, курорти надають сезонні знижки.

Для того, щоб стратегія встановлення дискримінаційних цін була дійсно ефективною, необхідні певні умови. По-перше, ринок повинен піддаватися сегментації, а відповідні сегменти повинні відрізнятися за рівнем попиту. По-друге, споживачі, що належать до сегменту, для якого встановлена нижча ціна, не повинні мати можливості перепродувати турпродукт в сегменті, де він пропонується за вищою ціною. По-третє, конкуренти не повинні мати в своєму розпорядженні можливості продавати турпродукт дешевше в сегменті, в якому туристична фірма пропонує його за вищою ціною. По-четверте, витрати, пов'язані з сегментацією ринку і спостереженням за ним, не повинні перевищувати додаткового доходу, що одержується внаслідок різниці в цінах турпродукту в різних сегментах. По-п'яте, встановлення дискримінаційних цін не повинно викликати у споживачів відчуття образи і неприязні. І нарешті, дискримінаційні ціни повинні встановлюватися в рамках закону.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші