Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Організація готельно-ресторанного обслуговування
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Визначення розмірних параметрів вантажних та розвантажувальних рамп

Вивантаження товарно-матеріальних ресурсів може здійснюватися з рівня дороги або із спеціальної рампи, піднятої на рівень кузова транспортного засобу. Більшість вантажних автомобілів мають двері та борти в задній частині кузова. Розвантажувати такі автомобілі краще з рамп, оскільки це дозволяє вводити в кузов навантажувально-розвантажувальну техніку. Автомобілі, оснащені бічними стосовно до подовжньої осі дверима, можна розвантажувати з рівня дороги.

Мінімальна ширина рампи, використовуваної для вантаження і розвантаження транспорту, повинна бути не менша радіуса повороту працюючого на ній навантажувача плюс ще приблизно 1 м. Слід мати на увазі, що швидкість обслуговування транспорту, тобто швидкість виїзду навантажувача з кузова транспортного засобу і подальшого розвороту, зросте, якщо оператору надати деякий запас простору. Більшість нових складів мають ширину розвантажувальних рамп, що дорівнює 6 м.

Відстань між осями дверних отворів і постів вантаження автомобілів повинне бути не менше 3,6 м. В цьому випадку автомобілі можуть в'їжджати заднім ходом на місця вантаження без особливих труднощів.

Вхідний контроль постачань товарно-матеріальних ресурсів на склад

На шляху від первинного джерела напівфабрикатів до відповідальної особи в готельному господарстві власність на вантажі, створюючи матеріальний потік, послідовно переходить від одного учасника логістичного процесу до іншого. У цих так званих "місцях стику" відбувається звірення фактичних параметрів матеріального потоку з даними супровідних документів. Фактичний склад матеріального потоку може відрізнятися від інформації про нього. Управління здійснюється на основі саме інформації. Послідовне приймання на всьому шляху руху вантажів дозволяє постійно актуалізувати дані, що становлять інформаційний потік.

Матеріальний потік - це рух матеріальних цінностей, збереження яких забезпечується системою матеріальної відповідальності.

Завдання постійного оновлення і корегування інформації про матеріальні потоки - одне з найактуальніших завдань логістичної діяльності.

Складність завдання обумовлена тим, що передача матеріальної відповідальності відбувається не безпосередньо від одного власника до іншого, а за участю логістичних посередників - експедиторських організацій.

Без покладання матеріальної відповідальності на конкретних осіб складно забезпечити збереження вантажу на всьому шляху руху матеріального потоку. Проте слід мати на увазі, що для учасників логістичного процесу, що мають статус матеріально відповідальних осіб, безумовно, пріоритетним завданням є не швидкість, не надійність, не ціна, а точна відповідність кількісного і якісного складу потоку даним супровідних документів. Весь логістичний процес може зупинитися, якщо матеріально відповідальна особа не упевнена в точній відповідності кількості та якості товарно-матеріальних ресурсів даним супровідних документів.

Система матеріальної відповідальності не повинна гальмувати логістичний процес. Отже, при проектуванні логістичних систем необхідно знаходити компроміс між різними системами, що забезпечують збереження матеріальних цінностей. Можливо, система без особистої матеріальної відповідальності принесе збиток, але ризик зупинки процесу у зв'язку з необхідністю актування невідповідностей може принести більший збиток. Вихід може бути знайдений у високих гарантіях дотримання якості та комплектності постачань, тобто в тому, щоб функцію контролю узяли на себе постачальник і експедитор. В Україні найбільш перспективною є чітка організація вхідного контролю. Порядок приймання товарно-матеріальних ресурсів регламентується нормативними актами держави, а також умовами договору. Відповідно, всі процедури приймання повинні бути чітко сплановані, що дозволить, не знімаючи матеріальної відповідальності з конкретних осіб, понизити ризик зупинки логістичного процесу.

Прийом TMP ведеться матеріально відповідальними особами для обліку товарно-матеріальних цінностей. На кожне найменування товарно-матеріальних ресурсів (кожен номенклатурний номер) у книзі відкривається окремий рахунок. Рахунки розташовуються у порядку зростання номенклатурних номерів.

Документи, що беруть участь в операціях з продажу і відправки товарно-матеріальних ресурсів зі складів чи на склади готельного бізнесу:

замовлення-заявка складається відділом, який має потребу у товарно-матеріальних ресурсах і коригується товарознавцем з урахуванням наявності товарно-матеріальних ресурсів на складі. Товарознавець уточнює і заповнює в замовленні-заявці дані, необхідні для виписки рахунку-фактури, а також для спрощення пошуку товарно-матеріальних ресурсів на складі;

договір постачання складається між готельним господарством і постачальником певних видів товарно-матеріальних ресурсів і служить для визначення розмірів, термінів і умов закупівлі, відправки і доставки товарно-матеріальних ресурсів.

журнал реєстрації замовлень ведеться товарознавцем на підставі замовлень різних відділів: кухні, офісних приміщень, старшої покоївки. Служить для контролю своєчасності виконання замовлення;

картка незадоволеного попиту ведеться товарознавцем на підставі невиконаних замовлень і служить для обліку незадоволеного попиту, а також для контролю виконання незадоволених замовлень;

рахунок-фактура виписується на товари, куплені в інших підприємствах.

журнал передачі товарно-матеріальних ресурсів зі складів в експедицію. Ведеться завідувачем складом на підставі рахунків-фактур для контролю передачі товарів в експедицію;

товарно-транспортна накладна. Виписується в чотирьох екземплярах (якщо платником є вантажоодержувач):

  • - перший служить підставою для розрахунків з автотранспортною організацією і є додатком до рахунка на оплату за перевезення матеріальних цінностей;
  • - другий служить підставою для обліку роботи автотранспорту і залишається разом із дорожнім листком;
  • - третій при товарному звіті вантажовідправника здається до бухгалтерії;
  • - четвертий прямує вантажоодержувачу. Якщо платником є вантажовідправник, то товарно-транспортна накладна виписується у трьох екземплярах.

Пропуск на виїзд з території готелю - виписується якщо товарно-матеріальні ресурси (напівфабрикати) вивозяться з території.

Заявка на автотранспортні перевезення є документом для забезпечення своєчасної доставки товарно-матеріальних ресурсів.

Журнал обліку використання автотранспорту - служить для обліку автотранспорту, що прибуває згідно із заявкою, та контролю за його знаходженням на маршруті.

Картка обліку інвентарної тари - ведеться експедицією для обліку руху інвентарної тари.

Книга реєстрації документів, зданих особою, яка здійснює централізовану доставку і кільцеве завезення товарно-матеріальних ресурсів.

Визначення складських витрат на підготовку замовлень

Необхідно визначити витрати, пов'язані з плануванням, фінансуванням, реєстрацією і контролем товарно-матеріальних запасів, оскільки за відомої вартості товарно-матеріальних запасів можна розрахувати суму своєчасного фінансування.

Витрати за зберігання товарно-матеріальних запасів включають складування, обробку, страхування, майнові податки і альтернативну вартість утримання товарно-матеріальних запасів. Попередня оцінка вартості зіпсованих або застарілих товарно-матеріальних запасів також повинна бути включена в даний аналіз. Чим більше товарно-матеріальних запасів, тим дорожча вартість їх утримання.

Вартість замовлення готельних послуг - це вартість розміщення замовлення і отримання готельних послуг. Вони включають транспортні і конторські витрати, пов'язані з розміщенням замовлення. Для мінімізації витрат за розміщення замовлень слід звести кількість розміщуваних замовлень до мінімуму. В тому випадку, якщо готельні послуги необхідно виготовляти лише після замовлення, то у вартість розміщення замовлення також включається вартість планованого надання готельних послуг.

Знання вартості замовлення допомагає визначити число замовлень, які можна розмістити за певний термін, щоб задовольнити потреби готельного бізнесу.

Деяка рівновага існує між вартістю розміщення замовлення і вартістю зберігання товарно-матеріальних запасів. Велика кількість замовлених готельних послуг, наприклад готельних кімнат, збільшує вартість їх перебування в резерві, проте знижує їх загальну вартість.

Економічно обґрунтований обсяг замовлення є оптимальним вартісним виразом готельних послуг, необхідний для замовлення кожного разу, для мінімізації загальної вартості товарно-матеріальних запасів.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші