Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетингова цінова політика
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Особливості реалізації товарів

Окремі товари мають яскраво виражені періоди найбільшого та найменшого коливань цін (наприклад, найвища ціна на зернові до збирання нового врожаю, найменша — після його збирання). Це стосується й товарів, сезонного попиту (реалізація одягу та взуття сезонами, товарів для літнього відпочинку, ялинкових іграшок тощо).

В окремих випадках на короткострокові зміни ціни впливають кліматичні умови. Наприклад, узимку підвищується попит на газ, нафту, паливо, а з ними і ціни; влітку вони будуть нижчі або й узагалі пільгові.

На ціни впливають також вид виробу та особливості реалізації товарів. Так, при реалізації товарів, що швидко псуються, з метою прискорення цього процесу застосовуються знижки або пільгові ціни. Це можливо й тоді, коли підприємство має надто великі залишки товару, який потрібно продати, або необхідно якомога швидше придбати сировину, щоб не зупинялося виробництво. У цьому разі ціна на сировину може підвищуватись.

До короткострокової зміни цін призводять також спекулятивні дії на біржах, ціни окремих угод тощо.

Рівень розвитку країн-експортерів

Найбільші ціни на вироби встановлюють високорозвинені країни (США, Велика Британія, Німеччина та ін.). Це пояснюється більшими виробничими витратами, тобто матеріальними витратами, рівнем заробітної плати (її рівень у кілька разів вищий, ніж у країнах Азії, Африки).

Крім того, у високорозвинених країнах у загальному обсязі експорту товарів нових, технічно ускладнених виробів більше, а отже, і витрати на них більші. Унікальність виробів дає змогу цим країнам виходити з конкурентного поля і підвищувати ціну.

Як правило, високорозвинені країни виробляють і реалізують готові вироби та товари. Країни з невисоким рівнем розвитку експортують здебільшого сировину, на яку встановлюється невисока ціна. Водночас закупівельні ціни на продукцію, вироблену з цієї сировини, високі.

Проте в розвинених країнах також спостерігається тенденція до зниження цін, оскільки підвищується інтенсивність і продуктивність праці, швидкими темпами впроваджуються нові технології, які дають змогу зменшити витрати.

Велике значення має також те, що ці країни виробляють найбільш конкурентоспроможну продукцію, причому в основному за рахунок зниження цін і збільшення кількості пропозицій на ринок. Це стосується не лише готових виробів, а й напівфабрикатів.

Нині у світі спостерігається така тенденція. В економічно розвинених країнах багато фірм обмежені щодо розширення виробництва, не мають достатньої площі (наприклад, Японія, Південна Корея), а тому змушені "переносити" своє виробництво в інші країни. Це позитивно впливає на загальний розвиток економіки у цих країнах, підвищується рівень зайнятості населення та продуктивність виробництва; за порівняно невеликої заробітної плати ціни на готовий товар установлюються нижчими, ніж в інших країнах. Прикладом є Китай, який почав створювати спільні підприємства з провідними компаніями інших країн, залучаючи в такий спосіб іноземні інвестиції.

При визначенні цін зовнішньоекономічних угод треба враховувати умови постачання й тарифи, що склалися на світових ринках. Тарифи на зовнішньоторговельні перевезення розраховуються залежно від діючих світових тарифів і міжнародних правил ІНКОТЕРМС, базових умов купівлі-продажу, тобто зводу правил, що мають факультативний, необов'язковий, характер. Вони застосовуються тоді, коли в угоді є посилання на них і роз'яснюються умови постачання. Крім того, їх можна пристосувати до роботи з ПЕОМ, що прискорить опрацювання угод, показників діяльності, полегшить працю юристів, менеджерів, бухгалтерів.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші