Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Рішення щодо асортименту турпродукту

При прийнятті рішень щодо асортименту необхідно враховувати ступінь близькості між туристичними продуктами різних груп, можливості туроператора (фінансові, кадрові і т.д.), вимоги покупців, наявність конкурентів.

З фінансової точки зору формування асортименту відбувається з урахуванням оборотності турпродуктів, розміру обороту турпродукту і одержуваного прибутку.

Розширення асортименту проводиться з кількох причин, зокрема:

 • - для деяких турпродуктів основного асортименту необхідно мати додаткові турпродукти (турпродукти - комплементи);
 • - діяльність туроператора при даному асортименті нерентабельна (малий оборот);
 • - розв'язуються інші маркетингові завдання: просуваються турпродукти-новинки, туроператори переключаються на крупніші роздрібні сегменти і т.д.

Рішення щодо цін

У більшості випадків при укладанні угоди між туроператорами основними факторами служать ціна та якість турпродукту і умови оплати. Тому ціна повинна бути вигідною для туроператорів, враховувати характер попиту на даний турпродукт і цінові пропозиції конкурентів,

Рішення щодо методів стратегії просування турпродукту.

Значною перевагою системи просування турпродукту туристичним оператором є можливість продажу споживачу турпродукту в короткий термін. Окрім цього, стратегія просування турпродукту повинна бути націлена на пошук нових покупців і освоєння нових ринків.

Рішення туроператора у області комунікацій

Комунікативна політика більшості туроператорів направлена, перш за все, на професійний ринок турпродукту.

Найчастіше застосовуються наступні методи комунікації: ділова реклама, особисті продажі, стимулювання просування турпродукту. Великі туристичні оператори проводять також РR-кампанії.

Ділова реклама - розміщення у вибраних засобах інформації ділової пропозиції про можливість реалізації турпродуктів за конкретними цінами. Іноді публікуються також знижки. Рекламні методи просування обираються такі, якими користуються фахівці: збірні каталоги, спеціалізовані журнали, деякі популярні газети і журнали.

Особистий продаж здійснюються на всіх ієрархічних рівнях співробітників відділу просування турпродукту: директор, менеджери і агенти по просуванню турпродукту. Іноді особисті комунікації здійснюють і керівники компанії-туроператора. Для успішної роботи співробітники відділу просування турпродукту повинні мати представницьку рекламу у вигляді візиток, сувенірів, фірмових ручок і т.п.

Професіональна поведінка менеджера з просування сприяє успішним переговорам, а його авторитет впливає на формування іміджу всієї компанії -туроператора.

Стимулювання просування турпродукту туроператора в оптовому просуванні здійснюється за трьома напрямками:

 • а) стимулювання споживачів;
 • б) стимулювання туроператора;
 • в) стимулювання власних менеджерів по просуванню турпродукту.
 • а) Стимулювання споживачів проводиться з метою залучення покупців до здійснення покупки саме даного турпродукту. На покупця здійснюється емоційний тиск через інтенсивну рекламу.

Конкретні прийоми і засоби стимулювання залежать від типу покупців і виду турпродукту.

Найбільш поширеними засобами стимулювання є:

 • - право на покупку турпродукту з певною знижкою (метод ефективний для стимулювання турпродукту, що знаходиться у фазі зростання або зрілості);
 • - знижка за кількість, коли за зниженою ціною продають декілька турпакетів або набір різних турпродуктів (комплект);
 • - премія - це турпродукт, що продається зі знижкою або безкоштовно додається до іншого турпродукту як заохочення (10 турпакетів +1 безкоштовно);
 • - залікові талони - це вид премії, яку одержують при покупці турпродукту для отримання знижки при наступній покупці;
 • - безкоштовна доставка (безкоштовний трансферт до туристичної дестинації);
 • - знижка або безкоштовна передача турпродукту при пред'явленні обумовленого числа документів, що свідчать про здійснені раніше покупки;
 • - премії при покупці турпродуктів на певну суму. При цьому як премію звичайно використовують один з привабливих турпродуктів, наявних в туристичному офісі;
 • - гарантія повернення грошей, якщо турпродукт з певних причин не підійде або не сподобається. Звичайна умова при цьому - повернення туристичної путівки. Ніякого пояснення причин відмови від турпродукту при цьому не вимагають, а сама процедура отримання грошей гранично спрощена;
 • - лотереї купонів, що надаються тому, хто придбаває турпродукт, як приз (призи) фігурують нерідко вельми дорогі речі - автомобілі, хутряні шуби, особливо високоякісна побутова електроніка і т.п.
 • б) Засоби стимулювання посередників. Основними засобами стимулювання продажу турпродукту є: надання знижок з вартості за обсяги (кумулятивні, некумулятивні знижки); надання знижок за включення нового турпродукту в асортимент; знижка-сконто; надання дистриб'юторських (дилерських) знижок; надання представницьких матеріалів з рекламою марки обслуговування туроператора; організація професійних зустрічей і спеціалізованих виставок; конкурси, лотереї, ігри для дилерів та інших посередників з метою спонукання до збільшення обсягів закупівель; організація сервісу; організація навчання; споживчі знижки (зниження ціни туроператора - створювача турпродукту для зниження цін у всьому ланцюжку просування).

Так само як реклама, заходи щодо стимулювання вимагають певних, деколи значних витрат, тому стимулювання планується з метою максимальної віддачі від вкладених коштів.

Основними етапами розробки програми стимулювання є: постановка мети; визначення інтенсивності стимулювання; визначення умови участі туроператора в програмі стимулювання; визначення методів розповсюдження інформації про програму стимулювання; встановлення тривалості програми стимулювання; вибір часу для проведення заходів щодо стимулювання; складання зведеного бюджету на здійснення програми стимулювання; оцінка результатів стимулювання.

Перед початком повномасштабної програми стимулювання слід заздалегідь провести тестування обраного методу.

в) Засоби стимулювання власних менеджерів з просування. Успіх діяльності з просування турпродукту багато в чому залежить від того, наскільки співробітники відділу просування зацікавлені в результатах своєї роботи. Для цього в туристичній фірмі повинна бути розроблена система їх стимулювання.

Загалом система стимулювання має фінансову і нефінансову основу. Фінансові методи стимулювання передбачають поєднання постійної частини зарплати з преміальною, комісійною формою винагороди за конкретні результати.

Нефінансові методи - матеріальне (безкоштовні обіди, оплата транспорту і т.п.) і нематеріальне (кубки, грамоти і т.п.) стимулювання може розповсюджуватися як на окремого співробітника, так і на певну групу.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші