Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Організація та планування діяльності туристичних підприємств
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Термін окупності

Термін окупності - це мінімальний тимчасовий інтервал (від початку здійснення проекту, за межами якого інтегральний ефект стає і у подальшому залишається незаперечним, тобто це період, з якого інтегральні затрати, пов'язані з проектом, покриваються інтегральними результатами від здійснення інвестиційного проекту. Результати і затрати можна обчислити з дисконтуванням і без нього. Рекомендується термін окупності визначити з урахуванням дисконтування.

При необхідності урахування інфляції формули (3-5) повинні бути перетворені так, щоб з них була виключена інфляційна зміна цін. Тобто щоб розміри критеріїв були приведені до розрахункового періоду. Це можна зробити за рахунок введення прогнозних індексів, що відповідають індексу загальної інфляції.

По - *, Яі

По - недисконтований період окупності інвестиційних затрат за проектом

Зі - обсяг інвестиційних затрат на реалізацію проекту Ш - середньорічна кількість чистого грошового потоку за експлуатаційний період проекту (при короткострокових капітальних вкладень цей показник розраховується як середньомісячний).

Відповідно дисконтований показник терміну окупності визначається за формулою [55, с. 146]:

Зі

Под =-

Под - дисконтований термін окупності одночасових інвестиційних затрат за проектом;

Зі - сума інвестиційних затрат на реалізацію проекту;

Ш - сума чистого грошового потоку за окремими інтервалами загального періоду експлуатації інвестиційного проекту;

г - дисконтна ставка, виражена десятковим дробом;

п - кількість інтервалів (років, місяців) в загальному розрахунковому періоді ^

і - загальний розрахунковий період експлуатації проекту (років, місяців).

Показник терміну окупності використовується традиційно для порівняльної оцінки ефективності проекту, але може бути також як і критерій оцінки (в цьому випадку інвестиційні проекти з більшим періодом окупності будуть відхилені інвестором. Основним недоліком показника є те, що він не враховує чисті грошові потоки, які формуються після періоду окупності інвестиційних затрат. Так інвестиційні проекти з більшим періодом експлуатації після періоду їх окупності може бути отримана більша сума чистого грошового потоку, ніж інвестиційний проект з коротким періодом експлуатації (при аналогічному і навіть більш швидкому періоді окупності останніх.

Графік формування чистого грошового потоку реального інвестиційного проекту на протязі повного життєвого циклу

Внутрішня ставка доходности

Внутрішня ставка доходності є найбільш складним показником оцінки ефективності інвестиційних проектів. Він характеризує рівень доходності конкретного інвестиційного проекту з урахуванням дисконтоної ставки. Внутрішню ставку доходності можна характеризувати які дисконтну ставку, за якої чистий приведений дохід в процесі дисконтування буде рівне нулю цей показник розраховується за формулою^, с.194]:

£ (1 + BCD) ^

де ВСД - внутрішня ставка доходності за інвестиційним проектом, виражена десятковим дробом;

Rt - сума чистого грошового потоку за окремими інтервалами загального періоду експлуатації інвестиційного проекту;

n - кількість інтервалів в загальному розрахунковому періоді t.

Якщо розрахунок чистого приведеного доходу інвестиційного проекту дає відповідь на питання, чи є він ефективний чи ні при деякій заданій нормі дисконту, то внутрішня ставка доходності проекту визначається в процесі розрахунку і потім порівнюється з необхідною для інвестора нормою доходу на вкладений капітал. Якщо ВСД дорівнює або більше необхідної для інвестора норми доходу на капітал, інвестиції в даний проект виправдані, у противному випадку - не доцільні.

Показник внутрішньої норми доходності прийнятний для порівняльної оцінки не тільки в рамках проектів, які розглядаються, але й в ширшому значенні (наприклад, у порівнянні з коефіцієнтом рентабельності операційних активів, коефіцієнтом рентабельності власного капіталу і т.д.)

На підприємстві може бути встановлено у якості цільового нормативу показник мінімальної внутрішньої ставки доходності, тоді інвестиційні проекти з нижчим показником ВСД будуть автоматично відхилятися.

Усі показники оцінки ефективності реальних інвестиційних проектів знаходяться між собою у тісному взаємозв'язку і дають можливість оцінити ефективність з різних сторін. Тому при оцінці ефективності реальних інвестиційних проектів необхідно розглядати їх комплексно.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші