Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Банківська справа arrow Інформаційні системи і технології в банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Основні операції у WAP-banking

Для перегляду інформації про банк слід у головному меню вибрати розділ Інформація про банк - на екрані мобільного телефону з'явиться перелік банків, що зареєстровані в системі Internet-banking. Після вибору конкретного банку - на екрані з'явиться назва банку і розділи про банк:

  • • реквізити - реквізити банку (МФО, SWIFT);
  • • адреса - адреса банку;
  • • телефон - назва банківського відділу і номер телефону;
  • • Internet - адреса представництва банку в Internet.

Для перегляду курсів валют слід у головному меню WAP-banking вибрати розділ Курси валют - на екрані відобразяться курси продажу і купівлі валют на поточний день.

Для перегляду інформації про рахунки слід у головному меню WAP-banking вибрати розділ Рахунки і ввести логин та пароль клієнта на вхід у WAP-banking. Підтвердження здійснюється кнопкою ОК на дисплеї мобільного телефону і на екрані з'явиться перелік рахунків клієнта, що зареєстровані в системі Internet-banking.

Після активації рахунку зі списку на екрані відображається інформація про рахунок: № рахунку, валюта рахунку і залишок на поточну дату. Для перегляду витягів із рахунку слід вибрати посилання, Выписки, а потім ввести кількість днів, за які слід отримати витяг, - на екрані зявляться дані витягу:

  • • номер рахунку платника;
  • • вхідний залишок на початок періоду отримання витягу;
  • • вихідний залишок на кінець періоду отримання витягу.

Для перегляду інформації про операції слід скористатися посиланням Далі, і на екрані буде відображено інформацію про операції за рахунком: дата здійснення операції та сума операції. У разі, якщо операцій за рахунком не відбувалося, на екрані про це буде висвітлено відповідне повідомлення. Під час вибору операції можна переглянути детальну інформацію про операцію: назву організації-кореспондента, призначення платежу тощо.

З метою безпеки у WAP-banking використовується автентифікація клієнта за допомогою пароля для отримання доступу до рахунків. Щодо інформаційного захисту, окрім 128-бітного кодування вхідної та вихідної інформації, використовується вбудований у S/M-картку додатковий протокол захисту даних від несанкціонованого доступу.

Незаперечна перспектива впровадження WAPy сучасні бізнес-техно-логії, і перш за все в Internet-banking, зумовлена такими перевагами:

  • • доступність банківського обслуговування клієнтові цілодобово з будь-якого місця перебування;
  • • сумісність між обладнанням різних виробників.

Отже, безпровідний Internet у банківському обслуговуванні дає клієнтам зручний спосіб управління рахунком, економію сил та часу, а фінансовим організаціям - скорочення витрат на розрахункове обслуговування клієнтів. Лідерами Mobil-banking сьогодні є такі фінансові організації, як Мегіа Bank (Фінляндія), Dresdner Bank (Німеччина), Banesto (Іспанія), Handelsban-ken (Швеція), Woolwich (Великобританія).

Перспективи розвитку Mobil-banking виглядають багатообіцяючими. Сьогодні персональні комп'ютери, попри їхню популярність, не є найкращою платформою для доставки фінансових сервісів. Проблема в тому, що персональний комп'ютер, незважаючи на свою назву, повністю персональним пристроєм фактично не є. Мобільний же телефон, навпаки, є персональним пристроєм, з яким власник не розлучається більшість часу, що робить його ідеальною платформою для здійснення фінансового обслуговування. Окрім того, мобільний телефон став для багатьох людей модним аксесуаром і необхідним засобом спілкування, а персональний комп'ютер - швидше засобом виробництва.

Подальший розвиток технології WAP- і SMS-banking пов'язаний із використанням S/M-карток. 5/М-картки, як обчислювальні прилади з внутрішньою захищеною пам'яттю, є ідеальним засобом для збереження ключової інформації і виконання криптографічних обчислень усередині захищеного пристрою. їх використання дозволяє забезпечити якісно новий рівень фінансової та інформаційної безпеки. Крім того, 5/М-картки є хорошою платформою для збереження даних клієнта (наприклад, персонального переліку операцій). Це дає змогу забезпечити високий рівень персоналізації послуг ДБО.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші