Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Менеджмент arrow Ділова кар'єра
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Загальна мета і проміжні цілі

Багатьом працівникам впродовж дня доводиться виконувати кілька робіт одночасно. Кажуть, що свого часу так вчиняв і Юлій

Цезар. Напевне він мав результати. У сучасних же працівників, які опікувалися кількома справам одночасно, наприкінці дня часто немає про що відзвітуватися. Крутився як муха в окропі, а результатів - немає. Час сплинув, а для чого - невідомо. Отже, хаотично працювати недоцільно. Потрібно і в улюблену роботу запроваджувати певний порядок. Роботі потрібна зосередженість.

Для того, щоб зосередитися на роботі, слід, приступаючи до вирішення нового завдання, розставити пріоритети і визначити кінцеву мету та проміжні підцілі.

Найголовніше - позначити для себе чіткі і достатньо зрозумілі цілі та вишикувати певний план, який допоможе досягти бажаного результату. Свої цілі слід фіксувати у письмовому вигляді. Якщо упродовж робочого дня працівника щось відволіче, йому достатньо буде поглянути на цілі і він знову сконцентрується на роботі.

Працівнику слід визначитися не лише з глобальними цілями, але й визначитися з вужчими та менш глобальними. Підцілі мають слугувати своєрідною драбиною на шляху до глобальної мети. Планомірно досягаючи підцілі, працівник наближається до кінцевого результату. Вирішення того чи іншого позначеного завдання допоможе усвідомити, що ще потрібно зробити.

Слід навчитися розставляти пріоритети і визначитися з тим, які завдання є терміновими, а які - важливішими. Термінові завдання допомагають роботу виконувати вчасно. Не всі термінові завдання є одночасно і важливими. Слід вміти правильно оцінювати ситуацію.

Працівникові на початку робочого дня часто потрібен певний час для того, щоб змусити себе працювати.

Розпочинати робочий день слід з таких справ, які працівник готовий вирішувати із задоволенням, або ж, принаймні, без негативних емоцій. Такий прийом дозволяє уникнути змарнування дорогоцінного часу та підвищує загальну продуктивність праці. Коли працівник відчуває, що робочий настрій уже з'явився, тоді йому слід приступати до розв'язання менш привабливих справ.

Якщо працівникові впродовж останнього часу доводилося багато працювати і він притомився, то йому слід перелаштувати свій графік роботи, пересунувши виконання важливіших справ на першу половину робочого дня. Другу половину можна присвятити менш важливим справам. Такий економний режим роботи дозволить працівникові закликати на допомогу колег, коли він перебуватиме у кепському гуморі. Хай вони нагадують працівникові про його цілі та про те, що має бути зроблено ним того дня. Колеги можуть допомогти працівникові поліпшити настрій та розв'язати складні проблеми.

Евристика

Евристика - це набір правил, призначених для вирішення завдання. Якщо воно є складним, а оптимальне рішення - неясним, то застосування евристичних методів допомагає у просуванні на шляху вирішення певного завдання.

Далі наведемо низку евристичних правил.

 • 1. Позбуватися зайвого. Означає викреслення з переліку того, що є непотрібним для вирішення завдання.
 • 2. Спочатку - найгірше. Спочатку слід розв'язувати найскладніші і найнеприємніше завдання, а не відкладати їх для розв'язання наприкінці. Такий підхід допомагає впоратися із заповільненням.
 • 3. Піковий час. Слід визначатися з часом дня, коли у працівника спостерігається найвища продуктивність і планувати на цей час виконання найважливіших завдань.
 • 4. Невзаємодія. Це - визначення часу, який є необхідним для виконання такої роботи, яка вимагає найбільшої зосередженості. У цей час працівника не слід відволікати. На час, відкритий для взаємодії, слід планувати виконання найпростіших завдань.
 • 5. Верстові стовпи. Приступаючи до виконання завдання, працівнику слід визначитися з метою, не досягнувши якої, працівник не припиняє працювати. До досягнення мети слід докладати максимуму зусиль.
 • 6. Обмеження часу. Для того, щоб зрушити з місця виконання завдання, працівник має виділити собі якийсь обмежений проміжок часу. У цей час не слід думати наскільки далеко працівник просунувся у вирішенні завдання. Слід у цей час просто працювати.
 • 7. Пакетний режим. Об'єднуються в одну групу схожі завдання. Потім вони одночасно розв'язуються.
 • 8. Рання пташка. Початок роботи над найважливішим завданням - рано вранці. Впродовж кількох годин такий працівник виконує таку роботу, яку інші не виконають і впродовж дня.
 • 9. Темп. Слід обдумливо вибрати потрібний ритм. Необхідно діяти дещо швидше, ніж звичайно (тобто швидше говорити, ходити, друкувати тощо).
 • 10. Парето. Принцип Парето стверджує - 80 відсотків того, що потрібно зробити, вимагає 20 відсотків зусиль. Працівнику слід сфокусувати свої зусилля на зазначених критично важливих 20 відсотках і занадто не переобтяжуватися рештою 80 відсотків.
 • 11. Людина хвилини. Означає, що для прийняття рішення достатньо хвилини після одержання потрібної інформації. Після прийняття рішення необхідно щось вдіяти з метою дати справі хід.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші