Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетинг соціальних послуг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Управлінське консультування як специфічний вид діяльності

Особлива увага в умовах розвитку ринкової інфраструктури має звертатись на управлінську інфраструктуру як на одну із складових інфраструктурного комплексу. Управлінська інфраструктура створює необхідні умови для якісного й ефективного функціонування сфер народного господарства, і сприяє формуванню й тісній взаємодії всіх

елементів інфраструктурного комплексу. Об'єкти управлінської інфраструктури повинні розвиватися швидше порівняно з іншими елементами інфраструктурного комплексу для того, щоб активно впливати на його формування як цілісної системи. Організації й фірми управлінського консультування становлять основу управлінської інфраструктури.

В теорії консалтингу існує безліч визначень управлінського консультування. Можна виділити два основних підходи до визначення консультування, які, між іншим, є взаємодоповнюючими.

У першому випадку використовується широкий функціональний погляд на консультування. Ф. Стеслс визначає його так: "Під процесом консультування розуміється будь-яка форма надання Допомоги відносно змісту, процесу, структури завдання або серії завдань, при якій консультант сам не відповідає за виконання завдання, але допомагає тим, хто відповідає за це".

Другий підхід розглядає консультування як особливу професійну службу й виділяє ряд характеристик, якими вона повинна володіти. Згідно з Л. Грейнера та Р. Метцгером, "управлінське консультування - це консультативна служба, що працює за контрактом і надає послуги організаціям за допомогою спеціально підготовлених і кваліфікованих осіб, які допомагають організації-замовникові виявити управлінські проблеми, проаналізувати їх, дають рекомендації щодо рішення цих проблем і сприяють, при необхідності, виконанню рішень".

Європейська Федерація асоціацій консультантів з економіки та управління (ФЄАКО) дає наступне визначення: "Менеджмент-консалтинг полягає в наданні незалежних порад і допомоги з питань управління, включаючи визначення й оцінку проблем і/або можливостей, рекомендації відповідних заходів і допомогу в їхній реалізації". Такого ж визначення дотримується американська Асоціація консультантів з економіки й управління (ACME) та Інститут менеджмент-консультантів (1МС).

З метою повного розкриття поняття консалтингової діяльності в Україні, доцільно проаналізувати зміни існуючих формулювань управлінського консультування (табл. 11.4). Якщо на початку 1980-х pp. в них наголошувалось на професійних характеристиках консалтингових послуг, то із просуванням до ринкової економіки вони доповнювались характеристиками консалтингу як підприємницької діяльності.

Таблиця 11.4. Визначення поняття управлінського консультування

Визначення поняття управлінського консультування

У більшості визначень, наведених у табл. 11.4, виділяється професіоналізм консультантів, що можна вважати однієї з найважливіших характеристик консалтингової діяльності. Формулювання 5 і 10 вказують на незалежність консультантів і груп консультантів, а це ще раз свідчить про професіоналізм консультантів. Існує думка, що "УК - різновид експертної допомоги..." (п. 2). Однак, експертна допомога надається клієнтові, а консалтинговий процес здійснюється із клієнтом. Аналіз представлених формулювань пп. 1-10 не дає підстав взяти яке-небудь із них за зразок, оскільки кожне з них фіксує лише певну сторону консалтингової діяльності. Тому симбіоз формулювань управлінської консалтингової діяльності як специфічної форми діяльності може дати більш повне й більш системне визначення, яким можна вважати визначення п. 11, або таке: менеджмент-консалтинг - це вид інтелектуальної професійної діяльності, у процесі якої кваліфікований консультант надає об'єктивні й незалежні поради, що сприяють успішному управлінню організацією-клієнтом.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші