Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Бронювання чартерних авіаперевезень в режимі он-лайн

Щодо використання електронних систем розподілу чартерні авіаперевезення докорінно відрізняються від регулярних. Чартерні перевезення, як правило, здійснюються з Європи. Причина полягає в тому, що багато держав, прагнучи підтримати національні авіакомпанії, свого часу ввели строгі економічні і адміністративні обмеження на міжнародні авіаперевезення. Не дивлячись на це, попит на перевезення набагато перевершував можливості національних авіаліній, а інші авіакомпанії отримали можливість здійснювати перевезення в регіонах масового туризму. В результаті на цьому низько-бюджетному туристичному ринку виросло багато авіакомпаній які є допоміжним сегментом основних туроператорських груп. До них відносяться Britannia Airways (авіакомпанія Thomson Holidays), Corsair Group (Франція) і Hapag Lloyd Group (Німеччина). Сьогодні ринок цих авіакомпаній залишається перспективним, і мільйони туристів перевозяться за цінами значно нижчим, ніж тарифи регулярних авіакомпаній на аналогічні послуги.

Чартерні компанії працюють, в основному продаючи блоки місць туроператорам, або користуються послугами турагентів, які зобов'язуються заповнити певну кількість місць і одержують знижки за ризик, який ділять з авіакомпанією. Така практика означає, що дотепер авіакомпанії не випробовували потреби в складній системі менеджменту або контролю за продажем. Місця дуже рідко продавалися індивідуальному споживачу, а в основному блоками або повністю туроператорам або іншим компаніям.

З точки зору системи електронного розподілу, приріст просування і продаж турпродукту в чартерних авіз перевезеннях через ГРС не враховувався. Не дивлячись на те, що ГРС тепер займаються цим напрямом, залишається питання, яким чином краще показати на дисплеї, скільки вільних місць залишилося на рейс. Проблема полягає в тому, що при чартерних перевезеннях на дисплеї ГРС в списку на один і той же рейс можуть повторюватися декілька авіакомпаній. Діючі правила вирішують, щоб на дисплеї одноразово були присутні не більше двох авіакомпаній. Для ринку чартерних перевезень це не тільки питання виведення на дисплей декількох авіакомпаній, але і те, в якому порядку вони повинні стояти в списку. Наприклад, чи повинна компанія Ак 2000, що продає більшість місць на своїх рейсах, стояти першою в списку на дисплеї ГРС, або цей привілей повинен належати іншим компаніям, що купили на свій ризик блоки місць.

Бронювання інших туристичних продуктів в режимі он-лайн

Компанія STA Travel, яка, як і American Express, є посередником, але представляє інший вид туристичної діяльності, спеціалізуючись на студентському туризмі. Компанія швидко усвідомила, що студенти більші, ніж інші шари суспільства, мають доступ до Інтернету. Компанія STA Travel Group (Edward Keller Holdings Ltd. Switzerland) створена в 1979 році і займала провідне місце на ринку міжнародного молодіжного туризму 1990-х років.

STA Travel Group має три ключові напрями. По-перше, сформувати віддане справі відділення електронної торгівлі з мотивованою командою продавців, підготовлених до роботи в Інтернеті. По-друге, запустити механізм бронювання з хорошим програмним забезпеченням. По-третє, провести переговори з потенційними партнерами.

Студентське середовище можна вважати важливим ринком з точки зору освоєння послуг в режимі он-лайн. Більш того, студенти мають додатковий стимул для виходу в Інтернет. STA вважає себе основним інтерфейсом між студентським сегментом, ринком і туристичною індустрією в цілому.

В майбутньому вона планує додати до Web-сайту ще декілька спеціальних послуг. Одними з них стануть послуги мобільного телефонного зв'язку, які дозволять користувачам перевіряти стан їх бронювання. Розглядається надання безкоштовних послуг електронної пошти. Ще одним поточним стратегічним завданням стала необхідність забезпечити всі агентства STA і всі університетські центри умовами для роботи в режимі он-лайн, STA вже має контакти з комп'ютерним центром Лондонського Університету і недавно відкрила кібер-кафе в Лондоні, а ще одне планує відкрити в Ліверпулі.

Компанія Sportscar Tours пропонує абсолютно новий спеціалізований продукт - подорожі по Великобританії на спортивних автомобілях марки Моргай. Цей продукт орієнтований на особливу стратегію просування в Мережі через пошукові директорії і посилання в Web-сайтах автомобільних ентузіастів. Засновники компанії довели, що туристичні компанії можуть одержувати вигоду від маркетингу в Мережі без великих фінансових витрат.

Kuoni Travel, вважається компанією, обслуговуючою певний сегмент ринку, але що не спеціалізується в одній вузькій області. її продуктом є нестандартні подорожі на далекі відстані. Через це, компанія прагне надавати повну інформацію по туристичних регіонах і має в своєму розпорядженні масштабну базу даних. У Великобританії Kuoni Travel стала одним з перших туроператорів, що запропонували на своєму Web-сайті бронювання в режимі он-лайн.

Починаючи з 2009 року багато ОМТН (Організації, що займаються маркетингом туристичних напрямів) почали серйозно ставитися до Інтернету, активно використовуючи властивості нового середовища - інтерактивність і мультимедійність. Число Web-сайтів ОМТН почало швидко рости, при одночасному підвищенні якості графіки і карт, а також розширенні можливостей бронювання через центральні системи факсом або електронною поштою. Бронювання в режимі он-лайн залишалася швидше виключенням, чим правилом.

ОМТН мають можливість створити в Інтернеті Web-сайти, які дозволять споживачам швидко і легко переходити від планування подорожі до його бронювання. Багато ОМТН, особливо національні туристичні компанії, що фінансуються державою, не беруть участь безпосередньо в комерційній діяльності. Регіональні або місцеві ОМТН часто проявляють більше ентузіазму з приводу участі в таких операціях, особливо, якщо вони є змішаними державно-приватними компаніями, що мають право на комерційну діяльність. Для них Інтернет відкриває широкі можливості попереднього продажу засобів розміщення, подорожей, розваг, заходів і т.п., а потенційно й інших турпродуктів, таких як сувеніри, вироби народних промислів, національні страви даного регіону і туристичне страхування. Проте існують важливі правила міжнародних операцій через мережу Інтернет, в основному, що мають відношення до безпеки платежів і відповідальності за проданий продукт. З цими правилами потрібно ознайомитися до того, як здійснювати операцію. Можуть виникнути проблеми оперативного характеру, пов'язані з перевіркою наявності тур продукту.

Отже, мультимедійне середовище Інтернету надає ідеальні можливості для просування туризму і подорожей. Воно поєднує привабливість кольорової брошури з фіксованою вартістю "друку" і виробництва. Вартість друку видань, призначених для туристичного маркетингу, зростає зі збільшенням тиражу. У певних межах вартість Web-сайту буде однакова, незалежно від того, скільки чоловік його відвідали, 10 тисяч або 100 тисяч.

Як вже зазначалося, подорожі і туризм у момент продажу є електронним продуктом. Коли споживач ухвалює рішення зробити покупку, продукт ще не існує. Замовлення на бронювання готелю або авіаквитка не що інше, як комп'ютерне бронювання на якийсь термін в майбутньому. Мешкання в готелі або переліт на літаку не можуть бути доставлені клієнту і стати предметом споживання до якогось терміну в майбутньому. Це стосується і туристичних напрямів. Коли споживач ухвалює рішення відвідати туристичний центр, він не може спробувати його. Інформація, яка призвела до покупки, залишається не більше, ніж інформацією, одержаною через брошуру або путівник, а можливо, через Web-сайт. Цей аспект подорожей і туризму, а саме те, що до моменту споживання його можна розглядати як електронний продукт, робить його найбільш відповідним для продажу і маркетингу в режимі он-лайн.

На думку Jupiter Communications, прямі продажі в секторі готельного бізнесу до 2010 року не досягнуть рівня авіаперевезень. Проте Forrester Research вважає, що загальна вартість продажів в готельному секторі в режимі он-лайн наблизиться до рівня продажів в авіаперевезеннях.

В даний час більшість покупців турів на відпочинок (на відміну від ділових поїздок) в режимі он-лайн складають молоді люди з середнім достатком, які не проти проекспериментувати, роблячи покупку за допомогою нової технології. Найбільше їх хвилює ціна, оскільки вони вважають за краще подорожувати економно. Вони не зв'язані сімейними узами і можуть не брати на себе відповідальність, організовуючи поїздку для інших. Людям такого типу Мережа дає можливість уникнути бронювання туристичної поїздки через традиційного турагента. Покупка в режимі он-лайн представляється для них чимось новим і оригінальним.

Ті, у кого є сім'ї і хто по-старше, як правило, мають вищий дохід, що підвищує вірогідність доступу в Мережу. Проте це ще не привід припускати, що вони часто роблять покупки в режимі он-лайн. Згідно Forrester Research, ці групи споживачів швидше за все звернуться до турагента і виберуть більш традиційний шлях покупки туристичної поїздки. Вони, ймовірно, готові витратити на поїздку більше, ніж молоді покупці. Вони купують подорож для всієї сім'ї або вважають за краще зупинятися в дорожчих курортах або готелях. Forrester дійшов висновку, що кожна з цих груп показує приблизно однаковий рівень витрат на покупки в режимі он-лайн; молоді мандрівники витрачають менше, але частіше роблять покупки в режимі он-лайн, доросліші мандрівники рідше вдаються до покупок в режимі он-лайн, але витрачають більше.

В даний час найбільш розвиненим і прибутковим сектором туристичного ринку в режимі он-лайн є авіаперевезення. Проте передбачається, що в майбутньому значно виростуть обсяги продажу пакетів туристичних продуктів. Очікується, що розвиток інтерактивного ТБ в найближчі п'ять років дасть імпульс збільшенню обсягів продажу туристичних продуктів. Вартість бронювання турпродукту в режимі он-лайн може бути вдесятеро дешевше, ніж через агентство, а це - додатковий стимул для зростання числа потенційних споживачів в режимі он-лайн.

Існують припущення, що практика європейського Телетексту, що дозволяє купувати гарячі авіаквитки і пакети туристичних продуктів, може полегшити перехід до системи продажів в режимі он-лайн для багатьох європейських споживачів. Привабливість туристичних Web-caйтiв, що зростає, і зручність покупок в режимі он-лайн можуть підштовхнути споживача звернутися до електронної системи торгівлі.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші