Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський та податковий облік: Первинні документи та порядок їх заповнення
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Документи митного оформлення і митного контролю

Митний контроль в Україні здійснюється відповідно МИТНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ (далі — МКУ), наказу Міністерства Фінансів України від 09.10.2012 № 1066 "ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ ВИКОНАННЯ МИТНИХ ФОРМАЛЬНОСТЕЙ ПРИ ЗДІЙСНЕННІ ТРАНЗИТНИХ ПЕРЕМІЩЕНЬ" (далі — Порядок № 1066).

Митний контроль здійснюється службовими особами митниці шляхом перевірки документів, необхідних для такого контролю, митного огляду (транспортних засобів, товарів, особистого огляду), перегляду, обліку предметів, що переміщуються через митний кордон, та в інших формах.

Основним документом митного контролю (оформлення) є декларація митної вартості та митна декларація, що складається декларантом. Достовірність даних митної декларації повинна бути підтверджена відповідними товаросупроводжувальними документами.

Методи визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України

Визначення митної вартості товарів, які ввозяться в Україну відповідно до митного режиму імпорту, здійснюється за такими методами:

 • 1) основний - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції);
 • 2) другорядні:
  • а) за ціною договору щодо ідентичних товарів;
  • б) за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів;
  • в) на основі віднімання вартості;
  • г) на основі додавання вартості (обчислена вартість); ґ) резервний.

Основним методом визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є перший метод - за ціною договору (вартість операції).

Кожний наступний метод застосовується лише у разі, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу відповідно до норм МКУ.

Застосуванню другорядних методів передує процедура консультацій між органом доходів і зборів та декларантом з метою визначення основи вартості згідно з положеннями ст. 59 і 60 МКУ. Під час таких консультацій орган доходів і зборів та декларант можуть здійснити обмін наявною у кожного з них інформацією за умови додержання вимог щодо її конфіденційності.

У разі неможливості визначення митної вартості товарів згідно з положеннями ст. 59 і 60 МКУ за основу для її визначення може братися або ціна, за якою ідентичні або подібні (аналогічні) товари були продані в Україні не пов'язаному із продавцем покупцю відповідно до ст. 62 МКУ, або вартість товарів, обчислена відповідно до ст. 63 МКУ.

Методи на основі віднімання та додавання вартості (обчислена вартість) можуть застосовуватися у будь-якій послідовності на прохання декларанта або уповноваженої ним особи.

У разі якщо неможливо застосувати жоден із зазначених методів, митна вартість визначається за резервним методом відповідно до вимог, встановлених ст. 64 МКУ.

Метод визначення митної вартості за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції)

Для підтвердження у таких випадках заявлених відомостей про митну вартість товарів подаються лише:

 • 1) декларація митної вартості (у випадках, встановлених ст. 52 МКУ);
 • 2) зовнішньоекономічний договір (контракт) і додатки до нього;
 • 3) рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа;
 • 4) банківські платіжні документи (якщо рахунок сплачено), а також інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару;
 • 5) документи для підтвердження витрат на ввезення та страхування, якщо за умовами поставки такі витрати не включено у вартість товару.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші