Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Право arrow Адвокатура
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Кваліфікаційний іспит (ст. 9 Закону)

  • 1. Кваліфікаційний іспит є атестуванням особи, яка виявила бажання стати адвокатом.
  • 2. Кваліфікаційний іспит полягає у виявленні теоретичних знань у галузі права, історії адвокатури, адвокатської етики особи, яка виявила бажання стати адвокатом, а також у виявленні рівня її практичних навичок та умінь у застосуванні закону.

Організація та проведення кваліфікаційного іспиту здійснюються кваліфікаційною палатою кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Порядок складання, методика оцінювання та програма кваліфікаційних іспитів затверджуються Радою адвокатів України, яка. може встановити плату за складання кваліфікаційного іспиту та порядок її внесення.

Кваліфікаційні іспити проводяться не рідше одного разу на три місяці.

3. Особі, яка склала кваліфікаційний іспит, протягом десяти днів з дня складання кваліфікаційного іспиту кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури безоплатно видає свідоцтво про складання кваліфікаційного іспиту.

Свідоцтво про складання кваліфікаційного іспиту дійсне протягом трьох років з дня складання іспиту.

Зразок свідоцтва про складання кваліфікаційного іспиту затверджується Радою адвокатів України.

  • 4. Особа, яка не склала кваліфікаційний іспит, може бути допущена до складання такого іспиту повторно не раніше ніж через шість місяців. Особа, яка не склала кваліфікаційний іспит повторно, може бути допущена до наступного кваліфікаційного іспиту не раніше ніж через один рік.
  • 5. Особа, яка не склала кваліфікаційний іспит, може протягом тридцяти днів з дня отримання рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури оскаржити його до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду, які можуть залишити оскаржуване рішення без змін або зобов'язати кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури провести повторний кваліфікаційний іспит у найближчий час проведення таких іспитів.

Закон України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" вводить окрему норму, яка регламентує порядок складання кваліфікаційного іспиту на посаду адвоката, чого не було у Законі України "Про адвокатуру". Раніше порядок складання кваліфікаційних іспитів регулювався Порядком складання кваліфікаційних іспитів у регіональній кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури, затвердженим протоколом Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України від 01.10.1999р. № 6/2 (далі Порядок). Положення Порядку, як і інших актів ВКДКА, діють лише в частині, що не суперечить Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" і до затвердження нового Порядку і програми кваліфікаційних іспитів, складання та методики оцінювання. За Радою адвокатів України закріплюється право встановлювати плату за складання кваліфікаційного іспиту та розробку порядку її внесення. Кваліфікаційний екзамен є визначенням професійних і ділових якостей претендента на статус адвоката.

На сьогодні діє Програма складання кваліфікаційних іспитів у регіональних кваліфікаційно-дисциплінарних комісіях адвокатури, затверджена протоколом Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України від 01.10.1999р.№ 6/2. Програма складання кваліфікаційних іспитів особами, що виявили намір займатися адвокатською діяльністю, охоплює програми письмового іспиту та програми усного іспиту. Програма письмового іспиту містить три розділи, в кожному з яких передбачено 22 завдання зі складання документів правового характеру з питань цивільного, сімейного, житлового, трудового, земельного, господарського, цивільно-процесуального, господарсько-процесуального, адміністративного, адміністративно-процесуального, кримінального, кримінально-процесуального права України. Програма усного іспиту має п'ятнадцять розділів, кожен з яких містить 22 запитання. Складання білетів згідно з програмою, затвердженою Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури, покладено на регіональні кваліфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури.

На жаль, ні в Законі, ні в ще чинному Порядку не зазначено термін, у межах якого може бути призначене складання кваліфікаційного іспиту після повідомлення претендента про допуск його до кваліфікаційного іспиту. Законодавець лише встановлює правило про проведення кваліфікаційних іспитів не рідше 1 разу на три місяці. На нашу думку, це правило не стільки впорядковує процедуру складання кваліфікаційних іспитів, скільки є декларативним і "відірваним" від загальної процедури складання іспиту.

Після складання кваліфікаційного іспиту кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатів протягом десяти днів видає особі свідоцтво про складання кваліфікаційного іспиту.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші