Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Товарознавство arrow Товарознавство продовольчих товарів
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Гіацинтик блідий

Гиацинтик бледный

Родина Лілійні

Коли починає цвісти гіацинтик блідий, вигляд степу змінюється. від його голубих квіток здається, ніби озерця розкидані по степу Маленькі (3-5,5 см), ніби з воску, м'ясисті дзвіночки ніжно-блакитного кольору зібрані по 6-25 у довгасту негусту китицю на верхівці стрункого квітконоса, біля основи якого розвинені лише 2-3 вузьколінійних жолобчастих листки. Віночок шестичленний, до третини надрізаний на відігнуті лопаті. Нитки тичинок прикріплені біля середини трубочки в 2 ряди, пиляки їх чорні Багаторічна рослина, 7-25 см заввишки, має цибулину. Росте більш-менш великими купками на степах, кам'янистих схилах, по чагарниках. Починає цвісти в другій половині квітня, масове цвітіння припадає на початок травня, а в другій половині травня вже розвиваються плоди -к улясті коробочки. Після дозрівання плодів надземна частина рослин засихає, а в ґрунті залишається лише цибулина. Гіацинтик - ефемероїд. Поширений у степових і південних лісостепових районах. Поступово, на жаль, зникає. Рослину занесено в список рідкісних рослин України, її не можна зривати.

Глід обманливий

Боярышник обманывающий

Родина Розові

Одним з останніх серед степових кущів зацвітає глід обманливий. Його високі розложисті кущі до 2-5 м заввишки біліють по балках і западинках, на схилах, у степових дібровах і на галявинах. Росте переважно на Лівобережжі в південній частині Лісостепу та в Степу, а на Правобережжі - лише в Дніпропетровській і Запорізькій областях. Листки з прилистками, товстуваті, виразно двоколірні, з волосистим черешком і війчасто-волосистими краями пластинок, на плодючих пагонах 3- 5-лопатеві, на неплідних - 5-7-лопатеві з 4-11 зубцями. Суцвіття у вигляді складного, широкого і рідкого щитка. Віночок білий, до 12 мм у діаметрі. Стовпчик 1, угорі зігнутий, тичинок багато. Ніжні й привабливі квітки глоду мають неприємний запах. Він приваблює мух, які, мабуть, запилюють квітки. У квітках раніше дозрівають маточки, а потім пиляки, чим і забезпечується перехресне запилення. Наприкінці серпня - у вересні дозрівають плоди. Вони невеликі, близько 1 см завдовжки і 5-8 мм завширшки, червонувато-оранжеві, їстівні - смачні й корисні. Плоди, листки й квітки використовуються у медицині для лікування серцево-судинних захворювань. Ціниться глід і як декоративна й медоносна рослина.

Гоніолімон татарський

Гониолимон татарський

Родина Кермекові

Блідо-фіолетові ажурні суцвіття гоніолімона татарського видніються по всьому степу. Цвіте протягом місяця. Коренева система розвинена дуже добре, складається з головного кореня, у верхній частині здерев'янілого, довжиною близько 1 м, і численних бічних коренів. Стебло біля самої основи галузиться і розвиває 5-10 наземних пагонів, які кілька років залишаються в стадії розетки. Цупкі розчепірені галузки розсувають навколишні трави, завдяки чому суцвіття гоніолімона видно здалека. Квітки дрібні (по 1-3), в колосках, зібраних у складні колоски на кінцях гілок вилчасторозгалуженої щитковидної волоті. Кожний колосок має покривний листок і два приквітки. Віночок трохи перевищує п'ятизубчасту лійковидну чашечку. Пелюстки рожево-фіолетові. У вересні дозрівають плоди, які мають вигляд довгастого мішечка з круглою кришечкою, що відпадає. Гілочки волоті на цей час дуже розчепірюються і загинаються назовні, так що рослина набуває майже кулястої форми. Вітер відриває висохле стебло і котить його по степу, розсіваючи насіння. На місці відриву на початку жовтня починають розвиватися нові, так звані осінні, листки. Росте у лівобережному Лісостепу, Степу та Криму.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші