Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Аудит: організація і методика
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Організація аудиторських фірм

Практична діяльність в аудиті полягає у проведенні регулярних перевірок та інших аудиторських послуг.

Підприємство-замовник, як правило, укладає договори з аудиторськими фірмами на проведення обов'язкового аудиту. Більш великі підприємства мають засоби на проведення тематичних перевірок. До них можна віднести проведення аудиту за стратегічними питаннями розвитку фірм, за питаннями глибокого аналізу виробничої та фінансово-господарської діяльності підприємств та ін.

Аудиторські послуги можуть надаватися у формі аудиторських перевірок (аудиту) та пов'язаних з ними експертиз, консультацій з питань бухгалтерського обліку, звітності, оподаткування, аналізу фінансово-господарської діяльності та інших видів економіко-правового забезпечення підприємницької діяльності фізичних та юридичних осіб.

Тому для здійснення всіх аудиторських робіт Законом України "Про аудиторську діяльність" передбачені аудиторські фірми.

Аудиторська фірма - організація, яка має право на здійснення аудиторської діяльності на території України і займається виключно наданням аудиторських послуг. Аудиторські фірми можуть створюватися на основі будь-яких форм власності.

На території України можуть функціонувати такі види підприємств: індивідуальні, сімейні, приватні, колективні, комунальні, державні, спільні. Функціонування, порядок створення, права та обов'язки учасників організацій регулюються Господарським Кодексом України від 16 січня 2003 р.

Цим Кодексом установлена форма господарського товариства, якою визначаються підприємства, установи, організації, створені на засадах угоди між юридичними особами і громадянами шляхом об'єднання їх майна та підприємницької діяльності з метою одержання прибутку. До господарських товариств належать: акціонерне товариство, товариство з обмеженою відповідальністю, товариство з додатковою відповідальністю, повне товариство, командитне товариство.

Акціонерне товариство, товариство з обмеженою відповідальністю і товариство з додатковою відповідальністю створюються і діють на підставі установчого договору і статуту; а повне і командитне товариства - на підставі установчого договору.

При створенні аудиторської фірми загальний розмір частки засновників (учасників, акціонерів) аудиторської фірми, які не є аудиторами, у статутному фонді не може перевищувати 30%. Аудиторській фірмі дозволяється здійснювати аудиторську діяльність лише за умови, якщо у ній працює хоча б один аудитор. Керівником аудиторської фірми може бути лише аудитор.

Про створення фірми приймається рішення на зборах колективу. При цьому з'ясовується: мета створення фірми, розмір внесків у статутний капітал, порядок вирішення фінансових питань, порядок вирішення майнових питань, перелік прав і обов'язків учасників, органи управління, порядок функціонування органів управління і ряд інших питань.

Перед тим, як визначити термін проведення зборів, може бути розроблений установчий договір і статут фірми. В установчому договорі висвітлюються основні організаційні питання аудиторської фірми. Зокрема в ньому вказуються: місце і дата складання договору, склад усіх учасників фірми із зазначенням адреси проживання, найменування фірми, мета і вид діяльності, юридична адреса фірми, розмір пайового капіталу, загальний та індивідуальний внесок кожного в діяльність фірми, права та обов'язки фірми, порядок розподілу та використання прибутку, умови і порядок ліквідації фірми.

У роботі організації і функціонування аудиторської фірми велике значення має статут, у якому зазначається:

* назва фірми, організаційні та правові питання, відповідно до чинного законодавства;

* предмет та цілі діяльності фірми;

  • o права та обов'язки учасників;
  • o місцезнаходження фірми;
  • o вид діяльності;

* майно, фонди, прибуток, організація оплати праці;

  • o капітал і прибуток фірми (склад, джерела майна, розмір статутного капіталу); порядок збільшення або зменшення капіталу;
  • o права та обов'язки засновників;

* порядок використання прибутку і створення резервного капіталу;

o організація управління; функції та комерція органів управління;

* порядок контролю за діяльністю фірми;

* порядок припинення діяльності і ліквідація фірми.

Статут реєструють в органах виконавчої влади і подають в установу банку для відкриття рахунка.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші