Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Інформатика arrow Інформаційні технології в агрономії
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Професії, пов'язані з побудовою математичних і комп'ютерних моделей, програмуванням, забезпеченням інформаційної діяльності індивідуумів і організацій.

Наприкінці XX століття відбулися значні зміни в економічних, технічних та соціальних умовах АПК. У зв'язку з розвитком ІТ с.-г. підприємства висувають нові вимоги до фахівців. Нині будь-який фахівець повинен оволодіти інформаційною та комп'ютерною грамотністю, інформаційно-комунікаційна компетенція входить до ключових. Але діяльність фахівця в інформаційній сфері не обмежується загальним рівнем володіння ПК та не задовольняє інформаційну потребу організації. Тому на ринку праці з'являються нові професії, що пов'язані з побудовою математичних і комп'ютерних моделей, програмуванням на підприємстві.

Обчислювальна техніка та засоби комунікації займають особливе місце в сільському господарстві. Автоматизована обробка інформації в інформаційних системах із застосуванням засобів зв'язку та оргтехніки вичерпує потребу агронома-технолога в якісній, точній, об'єктивній інформації щодо визначення раціональної структури посівних площ, розробки сівозмін, систем добрив. Для агронома-менеджера сучасні технології в сфері управління мають значення під час прийняття своєчасних та об'єктивних рішень на основі оперативної інформації, організації виробництва сільськогосподарських культур, контролі якості сільськогосподарських робіт. Основна діяльність агронома-дослідника, передбачає використання досягнень науки, техніки і передової практики, перевірку нових технологій, проведення експериментів, виробництво нових знань.

Підкреслимо, що під час організації будь-якої інформаційної діяльності на підприємстві, - розробки та управління інфраструктурою мережі, організації інформаційної безпеки, розробки та інсталяції програмного забезпечення для ПК та мобільних пристроїв, реалізації інтеграції 1С з апаратно-програмними комплексами, технічного супроводу 1С в процесі експлуатації, - необхідно мати відповідну освіту. З іншого боку, постійне оновлення програмного забезпечення, поява нових програм та обладнання потребує постійного підвищення кваліфікації в сфері IT, тому організація співробітництва з фахівцями IT сфери є одним із рішень щодо питань налагодження, консультування, вибору програмного забезпечення.

Перелік професій, в сфері IT, та їх характеристику можна знайти в державних та міжнародних стандартах. Вибірково наведемо опис професій найбільш затребуваних в сфері АПК, склад списку визначений з обліком діючих у США й країнах ЄС класифікаторів професій (Standard Occupational Classification, SOC)8:

  • 1. Дослідник у сфері IT - Computer and Information Scientist, Research.
  • 2. Програміст - Computer Programmer.
  • 3. Системний архітектор - Computer Software Engineer.
  • 4. Системний адміністратор / Фахівець із технічної підтримки - Computer Support Specialist.
  • 5. Системний аналітик - Computer Systems Analyst.
  • 6. Адміністратор баз даних - Database Administrator.
  • 7. Фахівець із цифрової техніки - Computer and Communications Hardware Engineer (об'єднання із професією Electrical and Electronic Engineering Technician - установлюються кваліфікаційні рівні).
  • 8. Фахівець із ремонту цифрової техніки - Data Processing Equipment Repairer.
  • 9. Фахівець із налаштування цифрової техніки - Electrical and Electronic Equipment Assemblers.
  • 10. Фахівець із інформаційних ресурсів - Content Engineer.

На сучасному ринку праці присутні фахівці з ГІС-технологій: ГІС-спеціаліст, ГІС-аналітик, ГІС-програміст, ГІС-фахівець з програмування та моделювання об'єктів і процесів, ГІС-технік [45].

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші