Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетинг соціальних послуг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Досвід функціонування неурядових організацій в зарубіжних країнах

У XIX і XX ст. НУО складалися головним чином з волонтерів, адже волонтерська робота має давні традиції в соціальній сфері. В європейських країнах більшість послуг, що пропонуються, наприклад, в галузі охорони здоров'я, порятунку або освіти, походять саме від волонтерської роботи. З роками НУО переходили до роботи на більш професійній основі, проте волонтери завжди залишалися в складі організацій і відігравали в них значну роль. Чимало НУО ще й зараз називають себе "волонтерськими організаціями", хоча складаються майже повністю з професіоналів, робота яких є оплачуваною.

Досвід Великобританії

До кінця 40-х років XX ст., коли у Великобританії відповідальність за соціальну допомогу взяла на себе держава, основні медичні та соціальні послуги надавалися волонтерськими організаціями. їхня діяльність доповнювала безпосередню допомогу родини й громади. Після того, як держава взяла на себе відповідальність за ці аспекти життя, волонтерська робота опинилася на задньому плані. Однак глибоке переконання в тому, що професійні державні соціальні працівники здатні задовольнити потреби й виправдати очікування суспільства, настільки похитнулося, що 60-ті роки можна визначити як "золоте століття волонтерства".

З того часу незалежна організована соціальна робота переживає швидке зростання, велика кількість неприбуткових організацій була офіційно зареєстрована. Точна кількість їх невідома, але в середньому 4 тисячі нових організацій реєструється щорічно. Проте є припущення, що існує приблизно така сама кількість офіційно незареєстрованих організацій, як і зареєстрованих.

Відповідно до англосаксонської традиції, НУО повинні мати якусь мсту, на відміну від органічних співтовариств чи природоохоронних і професійних союзів. Залучення членів як волонтерів має тут як прагматичну (співробітництво для більш ефективного досягнення загальних цілей), так і моральну основу. НУО чітко відділені від держави, хоча вони можуть користуватися і користуються державними коштами, особливо для надання медичних і соціальних послуг. Однак, їхня діяльність багато в чому спирається на незалежно зібрані кошти. Організації, які бажають залучити спонсорів, проводять інформаційні та рекламні кампанії, та, фактично, змагаються за ресурси. Законодавець, як зацікавлений у розвитку цього сектора, вводить положення щодо звільнення від податку донорів соціальних організацій.

Масштаб діяльності НУО дуже великий: від прямої допомоги, як то щоденна доставка товарів, до різнобічної соціальної підтримки і здійснення впливу на місцеву та національну владу. їхні зусилля фокусуються на таких соціальних групах: люди похилого віку, молодь, діти, етнічні меншості, люди з фізичними або розумовими вадами, хворі на алкоголізм, наркомани, безробітні, бездомні, жертви злочинів, ув'язнені та біженці. Для такої роботи необхідно мати в штаті професійних співробітників, яким сплачується заробітна платня. Однак волонтерів можна залучати до агітації, збирання пожертв, соціальної та адміністративної роботи, надання консультацій; вони можуть займатись питаннями транспорту, допомагати в ремонті чи садівництві.

Волонтерський рух у Великобританії має сильну підтримку з боку уряду, що пояснюється визнанням його як важливого елементу соціальної політики. Особливо це було помітно у 80-их роках, коли рівень безробіття зріс, і політики, як і суспільство загалом, почали вважати волонтерську роботу частковим вирішенням цієї проблеми. Зокрема, Маргарет Тетчер у січні 1981 р. на щорічній конференції Королівської волонтерської жіночої служби промовила наступне: "Немає способу чи ресурсів для створення служб, таких ефективних, як добровільні... На мою думку, волонтерський рух - це серце нашої держави загального добробуту, а державні служби тільки підтримують його у наданні допомоги іншим... Бажання людей допомагати іншим є однією з головних гарантій миру в країні. Воно забезпечує відокремлення соціальної допомоги від політичного контролю. Воно дозволяє людям задовольняти реальні потреби, а не ті, котрі бачить держава".

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші