Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетинг соціальних послуг
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Типові помилки в маркетингу консалтингових послуг

Найпоширеніші помилки в маркетингу консалтингових послуг пов'язані зі спробами прямого переносу в нього прийомів і методів маркетингу, властивих товарним ринкам. Серед особливо ефективних прикладів можна відзначити застосування дисконтних карт і купонів, що дають право знижки, пряму масову рекламу, безособове розсилання пропозицій та ін. Крім того, не менш значущими є наступні помилки:

Неуважне ставлення до конкурентів. Боятися конкурентів не треба, але обов'язково треба відстежувати інформацію про них, щоб знати, що вони собою представляють.

Відсутність реакції на появу негативної інформації про компанію. У загальному вигляді реакція або її відсутність на негативну інформацію про компанію залежить від того, на якому рівні та з якого джерела вона виходить. Якщо це явища скривджених конкурентів в Інтернеті, то його можна проігнорувати, але якщо це публікація в ЗМІ, то необхідно розбиратися й реагувати, аж до судового розгляду.

Необґрунтоване сполучення різних видів консалтингу. Дуже часто сполучення різних видів консультування в рамках невеликої фірми виглядає пародією на "Велику четвірку", наприклад поєднання управлінського та кадрового консалтингу. Таке сполучення в очах клієнта може виглядати випадковим і дає привід клієнтам підозрювати консалтингову фірму в непрофесіоналізмі в усіх напрямках.

Неуважне ставлення до власної реклами. Необхідно відслідковувати всі виходи власної реклами. Через недостатню уважність може відбутися наступне:

  • o реклама може не вийти встановлену кількість разів;
  • o вона може потрапити в область поліграфічного браку;
  • o прийнята по телефону текстова реклама може містити перекручування;
  • o реклама, зверстана в рекламному агентстві "на потоці", може істотно відрізнятися від бажаної;
  • o банерна реклама, розміщена в електронних ЗМІ, може спотворюватись або взагалі бути відсутньою при роздруківці статей із цих ЗМІ.

Неправильний вибір носив реклами Цільові групи консультантів рідко читають газети й дивляться телевізор і, взагалі, переважно несприйнятливі до будь-якого роду реклами. Виходячи з цього, потрібно особливо ретельно підходити до вибору носіїв реклами. Деякі консалтингові компанії, копіюючи прийоми маркетингу товарного ринку, заходять занадто далеко. Існує досить розповсюджена омана, що клієнти консультантів слухають радіо під час поїздок в автомобілі або читають спеціальні журнали у літаках. Але це не так: навіть у машині й під час перельотів вони працюють.

Відсутність контролю над джерелами надходження замовлень. Досить часто консалтингові компанії лише досить приблизно знають, звідки приходить новий бізнес, як ті або інші заходи вплинули на залучення клієнтів. У цілому маркетинг схожий на інвестиційну діяльність, а для того, щоб оцінювати ефективність інвестицій, необхідні точні дані.

Висновки

  • 1. На сьогодні український ринок консалтингових послуг стрімко розвивається, підтвердженням тому є результати проведених досліджень у період з 1995 по 2006 р. Успішність продажу консалтингових послуг залежить від ряду факторів, серед яких одне з перших місць займає маркетингова кваліфікація консультанта. Основним завданням маркетингу консалтингових послуг є вивчення та прогнозування ринку (клієнти, конкуренти, партнери), розробка методів пристосування до ринкових умов (просування товарів), визначення ефективної цінової політики.
  • 2. Ефективна модель консалтингової фірми обов'язково має включати в себе якнайширший спектр усіх видів консалтингових послуг, адже всі послуги такого характеру між собою пов'язані, взаємодоповнюють одна одну, але не замінюють. При цьому, складовими конкурентоспроможності консалтингової фірми мають бути: а) аналіз кон'юнктури ринку консалтингових послуг, який передбачає визначення потенційної місткості ринку, його меж та розмірів, тенденцій та перспектив розвитку, доступності ринку, рівня конкуренції, поведінки конкурентів; б) сегментування ринку, яке включає регіональне та галузеве сегментування ринку консалтингових послуг, а також дослідження потреб клієнтів кожного сегмента та виявлення можливостей для задоволення цих потреб; в) вибір цільової групи споживачів та позиціонування, що передбачає відповіді на такі запитання - "з якими клієнтами бажає працювати фірма?", "які їх потреби?", "в чому полягають конкурентні переваги?", "яка матриця цін та диференціація запропонованих послуг?", "в якому сегменті намагається працювати фірма?"; г) створення системи просування консалтингових послуг, яка націлена на формування попиту та стимулювання збуту, виявлення найбільш припустимих методів стимулювання збуту, організацію рекламних кампаній, заходи щодо формування громадської думки, особисті продажі; д) продаж консалтингової послуги, а саме - розробку методів заохочення клієнтів та підготовку консультаційних пропозицій; е) збереження клієнтів, яке передбачає забезпечення та підтримку зворотного зв'язку з клієнтом та дотримання конфіденційності. 3. Ці складові є основою успіху консалтингових компаній, від якості реалізації яких буде залежати їх місце як у рейтингу функціонуючих компаній, так і на ринку консалтингових послуг взагалі. Разом з тим, для підвищення якості ринку консалтингових послуг, його професійності, усунення з нього низько-кваліфікованих консультантів та підвищення престижу інтелектуальної праці справжніх консультантів, необхідно впровадити регулярне проведення рейтингу та сертифікацію консультантів. У свою чергу, це дало б структуровану інформацію про ринок консультаційних послуг в Україні, зведену до єдиного базису, потенційним клієнтам - можливість порівняння та вибору консультанта, орієнтири за цінами та наповненням послуг, а вітчизняній економіці - інший, більш якісний рівень.
 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>