Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Педагогіка arrow Педагогіка
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Методична робота в школі. Передовий педагогічний досвід

Завдання, зміст і форми методичної роботи в школі

Метою методичної роботи в школі є підвищення професійної компетентності і методичної майстерності вчителів. Основний зміст цієї роботи такий:

 • - вивчення і впровадження в практику передового педагогічного досвіду;
 • - знайомство з новими досягненнями психолого-педагогічних наук та методик викладання навчальних предметів;
 • - вивчення і аналіз навчальних програм, підручників, посібників, методичних рекомендацій;
 • - аналіз якості знань, умінь і навичок учнів, труднощів в опануванні навчальним матеріалом, вироблення рекомендацій щодо підвищення ефективності навчально-виховного процесу;
 • - оволодіння новими методами та прийомами навчання і виховання вчителя є робота над методичною темою, що відповідає проблемі, над якою працює школа. Результати своєї роботи вчитель оформляє як реферат чи доповідь, з якою виступає на засіданні методичного об'єднання, творчої групи або на науково-практичній конференції.

Планування навчально-виховної роботи в школі

Важливу роль в організації педагогічного процесу відіграє планування напрямків діяльності різних структурних підрозділів школи. Складаються такі види планів:

 • 1. Річний план роботи школи.
 • 2. Розклад уроків, засідань шкільних гуртків, роботи спортивних секцій.
 • 3. Календарні і поурочні плани вчителів, плани виховної роботи класних керівників.
 • 4. Плани роботи методичних об'єднань, інших форм методичної роботи в школі.
 • 5. План роботи шкільної бібліотеки.
 • 6. План роботи батьківського комітету школи.

Основним планом роботи загальноосвітнього навчально-виховного закладу є річний план, який складають за участю всього педагогічного колективу. До його складання приступають наприкінці навчального року. На серпневому засіданні педагогічної ради його обговорюють і затверджують.

Форма річного плану роботи навчально-виховного закладу довільна. У ньому повинен бути аналіз навчально-виховної роботи за минулий та визначено основні завдання на новий навчальний рік.

Річний план передбачає:

 • - заходи щодо підготовки до нового навчального року (формування перших класів, підготовка документації: розклад уроків, роботи гуртків, секцій, плани роботи методичних об'єднань; упорядкування особових справ учнів), охоплення дітей шкільного віку, які живуть у мікрорайоні школи, обов'язковим навчанням, а також організація індивідуального навчання хворих дітей вдома; переведення учнів до наступного класу, допуск до екзаменів, випуск із школи, надання учням матеріальної допомоги, звільнення дітей з малозабезпечених сімей від оплати за харчування;
 • - тематика засідань педагогічної ради, семінарів для класних керівників, нарад, загальношкільних батьківських зборів;
 • - робота адміністрації з учителями: стажування молодих спеціалістів, підвищення кваліфікації, організація методичної роботи, творчі звіти, тижні творчих уроків, атестація;
 • - організація внутрішкільного контролю: перевірка виконання рішень уряду в галузі освіти, наказів та розпоряджень Міністерства освіти і науки України, місцевих органів освіти, нормативних документів про школу, власних наказів і рішень; перевірка викладання окремих навчальних предметів, стану виховної роботи, рівня знань, умінь і навичок учнів, їх вихованості, проведення директорських контрольних робіт (з української мови, математики, хімії, фізики, у початкових класах); перевірка техніки читання (1-4, 5-7 кл.), документації (класних журналів, учнівських зошитів, щоденників учнів, календарного планування навчального матеріалу), вивчення результативності підвищення кваліфікації педагогічних працівників, виконання навчальних програм, перевірка забезпеченості уроків засобами навчання, стану техніки безпеки і охорони праці, пожежної безпеки;
 • - заходи щодо зміцнення навчально-матеріальної бази: поповнення і обладнання кабінетів, майстерень, бібліотеки навчальними посібниками, ТЗН, інструментами, книгами, підручниками, забезпечення навчальних приміщень меблями, розширення і обладнання спортивного комплексу; заходи для зміцнення здоров'я дітей, попередження травматизму і нещасних випадків: організація медичних оглядів та профілактика захворювань дітей, санітарно-гігієнічна пропаганда серед батьків; проведення спортивно-оздоровчих заходів; роз'яснення учням правил техніки безпеки у навчальних кабінетах, майстернях, спортивних залах, правил безпечної поведінки на вулицях і дорогах, під час екскурсій і походів, на воді і кризі, при виявленні вибухонебезпечних речовин.

На основі річного плану директор, його заступники складають план-календар роботи школи, в якому визначають дати і осіб, відповідальних за проведення загальношкільних заходів, засідань педагогічної ради, ради при директорові, загальношкільних зборів, шкільних свят, вечорів, тижнів тощо.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші