Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Менеджмент arrow Ділова кар'єра
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Платня жінок

Нині жінки мають більше прав, ніж століття чи кілька десятків років тому. Фемінізація суспільства вже принесла результати. Не в такому ж і далекому історичному минулому, наприклад, у Франції до жінок ставилися як до неповнолітніх дітей. Вони не мали повної свободи у цивільно-правових відносинах. Законодавець вважав жінок схильними до марнотратства. На вітчизняних просторах жінки почувалися краще. Все ж таки у серії анекдотів "Армянское радио" був і такий:

Может ли жена сделать мужа миллионером?

Да, если он был миллиардер.

Відомо, що чоловікові, у якого є дружина, вже нічого не потрібно. Все тепер потрібно його дружині. На думку жінок всі чоловіки - однакові. Лише зарплати у них різні.

Не дивлячись на прогрес у сфері фемінізації, у сучасному світі збереглися помітні залишки патріархату щодо оплати жіночої праці. Часто жінкам за таку ж роботу, яку виконують чоловіки, платять на 20, а то й на більше відсотків менше. Слід мати на увазі, що є види робіт, які жінки виконують краще, ніж чоловіки. Автор цих рядків з власного досвіду стверджує, що жіноцтво краще набирає на комп'ютері текст і ретельніше вносить у текст правки.

"Ножиці" між зарплатою чоловіків і жінок ще й нині зберігаються у Європі. Кажуть, що вони особливо помітні у Великій Британії. Там разрив у зарплаті сягає 25%.

Якщо жінка - працівниця підозрює, що їй платять менше ніж колезі- чоловіку за таку ж роботу, то британська газета "Daily Mirror" (що у перекладі означає "Щоденне дзеркало") рекомендує вдатися до нескладного експерименту. Він відбувається у кілька етапів.

  • o Дізнайтеся про свою вартість. З цією метою слід проаналізувати інформацію про вакансії з вашої спеціальності в Інтернеті, засобах масової інформації та з інших джерел. Не завадить поспілкуватися з людьми, що виконують роботу, аналогічну вашій у інших компаніях. Результатом першого етапу стане розрахована ж вами зарплата фахівця вашого рівня кваліфікації.
  • o На другому етапі слід дізнатися про зарплату ваших колег. Як це зробити - немає готових рецептів на всі випадки і щодо всіх компаній та організацій. Якщо ж різниця між вашою зарплатою і зарплатою ваших колег виявиться гідною вашої уваги, то слід визначитися з тим- чи готові ви і надалі миритися із ситуацією, що склалася.
  • o Припустимо, ви вважаєте, що вам не доплачують і миритися з цим не хочете. Ви вирішуєте йти до начальства з клопотанням про підвищення платні. Ви неодмінно згадаєте безсмертні слова Леоніда Ілліча Брежнєва про те, що "Заработная плата должна быть заработана". Знаючи цю пересторогу, ви готуєте арсенал аргументів на користь підвищення вашої платні. Про цей арсенал під час співбесіди дізнається ваш бос. Клопотати про підвищення зарплати слід тоді, коли ви твердо впевнені у тому, що ви варті більшої заробітної плати.
  • o Бесіду з босом про підвищення слід вести правильно. До бесіди необхідно підготуватися. Ваші аргументи мають формулюватися чітко і бути переконливими. Якщо цього не буде, то начальству буде простіше відмовити вам у клопотанні. Не завадить вам умовно перевтілитися у вашого боса і уявити собі, як він дивиться на питання підвищення платні. Розміркуйте про те, чому у вашій компанії чоловікам платять більше, ніж жінкам. Слід опрацювати всі можливі сценарії бесіди. Подумайте над тими відповідями, які може вам вимовити бос. Під час бесіди, ваша тактика має бути наполегливою, але не агресивною, позитивною, але не негативною. Не рекомендують погрожувати і скаржитися. Дискутувати під час бесіди слід лише стосовно питання про підвищення платні, не відволікатися від теми, не зачіпати особистіс-них аспектів.
  • o Якщо ваша розмова з босом, про підвищення платні закінчилася безрезультатно, то варто звернутися до колег, насамперед, жінок. Вони, очевидно, перебувають у такому становищі як і ви. Можливо, спільними зусиллями ви досягнете для всіх більше, ніж поодинці, коли кожний вирішуватиме свою проблему. Тобто йдеться про синергізм- ефект цілого перевищує суму ефектів складових відповідного цілого.

Фахівці також рекомендують жінкам заробляти на своєму хобі. Для цього, спочатку необхідно подолати страх невдачі. Якщо просто боятися і нічого не робити, то залишиться невідомим - чи ж можна з хобі зробити бізнес. Краще за все спробувати, - тоді, як кажуть науковці, - негативний результат - це теж результат. Слід пам'ятати прислів'я про те, що коли боятися вовка, то можна припинити у ліс ходити.

Хобі згодом, може перетворитися в основне заняття, яке приноситиме приємні доходи.

До низки улюблених занять жінок, у вільний від роботи час, можна зарахувати:

  • o випікання продуктів харчування на замовлення;
  • o особистий секретар важливого бізнесмена;
  • o надання допомоги власникам домашнього бізнесу та молодим мамам;
  • o шопинг;

Доцільно подумати над створенням власної сторінки в Інтернеті для надання консультацій та порад.

Фахівці "Вищої школи економіки" (США) стверджують, що жінки, які вживають алкогольні напої, мають вищу зарплату, ніж жінки - тверезниці. На їх думку, схильність до алкоголю підвищує шанси завести корисні знайомства, які сприятливим чином позначаються на зарплаті.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші