Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Організація готельно-ресторанного обслуговування
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Основні зони складів і їх характеристики

Перелічуємо основні операції, які виконуються на виділених ділянках складу. Ділянка розвантаження:

 • - механізоване розвантаження з транспортних засобів;
 • - ручне розвантаження з транспортних засобів.

Приймальна експедиція (розміщується в окремому приміщенні складу):

- приймання прибулої в неробочий час продукції за кількістю місць і її короткочасне зберігання до передачі в основний склад. Вантажі в приймальну експедицію надходять з ділянки розвантаження.

Ділянка приймання (розміщується в основному приміщенні складу): приймання товарно-матеріальних ресурсів за кількістю та якістю. Вантажі на ділянку приймання можуть надходити з ділянки розвантаження і з приймальної експедиції.

Ділянка зберігання (головна частина основного приміщення складу):

 • - розміщення вантажу для зберігання;
 • - відбір вантажу з місць зберігання.

Ділянка комплектування (розмішується в основному приміщенні складу):

- формування вантажних одиниць, що містять підібраний відповідно до замовлень асортимент напівфабрикатів.

Технології складських операцій у готелі

Основу технології складського процесу становить раціональна побудова, чітке і послідовне виконання складських операції, постійне вдосконалення організації праці та технологічних рішень, ефективне використання підйомно-транспортного і технологічного устаткування.

Правильно організований технологічний процес роботи готельного бізнесу повинен забезпечити:

 • - чітке і своєчасне проведення кількісного та якісного приймання напівфабрикатів;
 • - ефективне використання засобів механізації навантажувально-розвантажувальних і транспортно-складських робіт;

раціональне складування товарно-матеріальних ресурсів, що забезпечує максимальне використання складських обсягів і площ, а також їх зберігання;

 • - виконання вимог щодо раціональної організації роботи залу дегустації чи відділу випробувань, складських операцій щодо відбірки товарно-матеріальних ресурсів із місць зберігання, комплектування і підготовки до обробки;
 • - чітку роботу експедиції і організацію централізованої доставки TMP;
 • - послідовне і ритмічне виконання складських операцій, що сприяє планомірному завантаженню працівників складу, і створення сприятливих умов праці.

Істотним резервом підвищення ефективності функціонування матеріалопровідних систем є перехід від традиційного розв'язання завдань складування і транспортування до проектування єдиних транспортно-складських процесів.

Зв'язаність складського процесу із зовнішнім середовищем досягається вирішенням різних завдань, значна частина яких пов'язана з обробкою матеріальних потоків на постах розвантаження і приймання товарно-матеріальних ресурсів.

Визначення кількості навантажувально-розвантажувальних постів на складі

Надійність і економічність роботи складу залежить від того, наскільки правильно визначено кількість постів для виконання навантажувально-розвантажувальних робіт. Збільшення цієї кількості спричиняє зростання будівельних і експлуатаційних витрат, скорочення - збільшує чергу транспорту, що очікує на обслуговування, тобто збільшує потребу в площі для паркування і маневрування. Крім того, очікування розвантаження - це витрати, пов'язані з простоєм транспортних засобів.

При визначенні кількості постів обслуговування транспорту необхідно знаходити компроміс між розміром витрат на будівництво і експлуатацію постів обслуговування транспорту, і розміром сумарних витрат на будівництво майданчиків для очікування і маневрування транспорту і витрат на можливий простій транспортних засобів при очікуванні обслуговування.

Очевидно, що при збільшенні числа постів черга скорочується. Пропускна спроможність навантажувально-розвантажувальної зони залежить не тільки від числа постів, але і від вантажопідйомності транспорту, що під'їжджає.

Поєднання ділянок надходження і відпуску дозволяє:

 • - скоротити розмір площі, необхідної для виконання відповідних операції;
 • - скоротити розкрадання;
 • - полегшити контроль операцій розвантаження і вантаження - операцій з високою інтенсивністю матеріальних, транспортних і людських потоків;
 • - підвищити ступінь використання устаткування за рахунок зосередження в одному місці всього обсягу навантажувально-розвантажувальних робіт, гнучкіше використовувати персонал складу.

Основним недоліком поєднання ділянок приймання і відпуску вантажів є поява так званих стрічних вантажних потоків зі всіма труднощами, які випливають звідси, у тому числі і з можливою плутаниною між товарно-матеріальними ресурсами, що одержуються, і напівфабрикатами, що відправляються.

Організація в одному місці приймання і відправки буде істотно ускладнена, якщо тип і розміри транспорту, що прибуває і відправляється зі складу, різні.

Полегшити організацію суміщеної ділянки може роз'єднання за часом операцій надходження і відправки.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші