Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Медицина arrow Стимуляція здоров'я та інтелекту
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Кольорова діагностика типів особистості

Кольорова діагностика може бути додатковим інструментом для визначення типів особистості дітей і дорослих [В. В. Мегедь, А. О . Овчаров, 2000]. Згідно з законами колористики кольорове середовище впливає на характер людини. Якщо уважно поспостерігати, якими кольоровими олівцями, фломастерами, фарбами, папером найчастіше користується дитина, можна багато чого дізнатися про її характер. Перевага, яку надає дитина певному кольору протягом тривалого часу і незалежно від настрою, вказує на домінування в структурі її особистості певної творчої функції.

"Жовті" діти більше, ніж інші схильні до творчості. Найчастіше вони - інтуїтивні екстраверти і належать до соціотипів - Новатор і Натхненник.

У "фіолетових дітей" - багатий внутрішній світ. Найближча цьому кольору функція - відчуття часу. Найяскравіше виявляється у соціотипів Наставник і Експериментатор.

"Червоні" діти найактивніші. Червоному кольору відповідає функція вольової сенсорики. Це - Лідер і Політик.

Зелений колір - індикатор інтенсивності і працездатності людини. Це колір сенсорики відчуттів: слуху, зору, смаку, нюху і дотику. Це - Комунікатор і Управляючий.

"Коричневі" діти часто є в протидії з собою. Коричневий колір, як потяг до доцільних вчинків, до стабільності у справах і взаєминах, найближче до функції ділової логіки і характерний для соціотипів Критик і Майстер.

"Сині" діти - повна протилежність "червоним". Найкраще синій колір відповідає якостям структурної логіки, яка яскраво виявляється у двох раціональних інтравертів - Аналітика і Інспектора.

Рожевий колір найбільше відповідає дитячому періоду розвитку людини. До "рожевих" дітей належать здебільшого інтравертні ірраціональні етики - Посередник і Лірик.

Сірий колір в колористиці іноді трактується або як відсутність кольору, чи як його нейтральність. Ці якості найхарактерніші для типів із домінуючою функцією етики відношень - Охоронця і Гуманіста.

Отже, основними кольорами, які люблять екстраверти, є жовтий, фіолетовий, червоний і зелений. Ці кольори викликають поширення енергії особистості поза нею, розширення поля діяльності і контактів із людьми і речовинами. До інтравертованих кольорів належать синій, коричневий, рожевий і сірий.

Оздоровчий вплив кольорів

Хромотерапія

Кожен колір є певною частотою вібрації. Лікування кольором використовують як локально, так і генералізовано. Це дозволяє ефективно гармонізувати енергополеву структуру людини.

Поєднання різних кольорів, які часто зустрічаються в навколишньому середовищі (твори образотворчого мистецтва, меблі, одяг, квіти), може мати найнесподіваніший вплив (їх поєднання, як правило, ще мало вивчалося) на людину і, перш за все, енергетикою кольорів, які сумарно можуть стати синергічними (підсилювати один одного) чи антагоністичними (пригнічувати один одного). Розрахувати можливу сумарну енергетику різних кольорів у складних умовах довкілля надзвичайно важко - це справа, будемо вважати, близького майбутнього. А поки що обмежимося відомостями про незначні досягнення в цій галузі, які все ж таки можна використати для оздоровлення і стимулювання навчання.

Для людських очей велике значення має колір, тому що він створює певний настрій. Наприклад, люди, схильні до повноти, повинні їсти при голубому освітленні через те, що воно значно зменшує апетит. А червоний колір, навпаки, збуджує апетит.

Колір може сприяти оздоровленню хворих.

Білий колір. Цей колір деякою мірою знімає м'язові спазми, зменшує свербіння при корості.

Червоний колір. Корисний при канальних захворюваннях. Хворий повинен перебувати в кімнаті, де все червоного кольору, і всі промені світла, які падають в кімнату, повинні бути червоними. Цей колір допомагає боротись із застудою, інфекційними захворюваннями, наслідками радіації, сильними ультрафіолетовими опіками, корисний при розтягненні м'язів.

Синій колір. Це добрий засіб при психозах, захворюваннях очей, сечостатевої системи і легенів (не передозувати), впливає на ендокринну систему, покращує роботу кінцівок, знімає спазми м'язів. Синій колір впливає розслаблююче, знімає головний біль спазматичного походження, знижує апетит (лікує ожиріння), володіє антиканцерогенними властивостями.

Синій і зелений кольори. Мають властивість попередження епілептичних приступів та істерії.

Голі/бий колір. Сприятливо впливає на хворого з підвищеною температурою, знімає м'язову слабкість, знижує апетит (лікує ожиріння), лікує захворювання очей, безсоння, спазми кишківника, підсилює активність організму в цілому, пом'якшує біль в горлі і сонячні опіки.

Голубий і білий кольори понижують кров'яний тиск.

Зелений колір. Знижує артеріальний тиск, стабілізує центральну нервову систему, знімає головний біль, ефективний при лікуванні очей.

Рожевий колір. Забезпечує здоровий сон, сприяє м'язовому розслабленню, заспокоює нервову систему, допомагає при серцевих спазмах, астмі, захворюванні крові.

Оранжевий (помаранчевий) колір. Зміцнює серцеву діяльність, сприяє оздоровленню легенів і бронхів, стимулює роботу щитовидної залози і шлунка, знімає спазми судин і судоми м'язів, сприяє зрощуванню кісток.

Жовтий колір. Допомагає при кишкових розладах, лікує безсоння, нервове виснаження, стимулює зір, поліпшує роботу нирок, захищає від харчової алергії, стимулює роботу лімфатичної системи і травлення, активізує утворення гормонів.

Жовто-зелений колір. Лікує дихальну систему, бронхіальну астму.

Жовтий і червоний кольори. Сприяють прискоренню кровообігу.

Фіолетовий колір. Полегшує перебіг простудних захворювань, стимулює функцію паращитовидної залози, селезінки, позитивно впливає на психіку вагітних жінок. Використовується при хворобах серця, пониженому тиску.

Чорний колір. Лікує понижений артеріальний тиск, підвищує енергетику нирок, нормалізує дихання.

Багряний колір. Стимулює роботу нирок і наднирників, підвищує емоційний стан людини і активізує діяльність статевих залоз, підвищує кров'яний тиск.

Дороті Мелла, американський біоенерготерапевт, стверджує, що кожен колір має щось таке, що нагадує ауру, яка і допомагає у боротьбі з хворобами. Очевидно, з цих міркувань цілитель Микола Дикун лікує людей, впливаючи кольором на кілька акупунктурних точок. Знаючи, якому кольору відповідає та чи інша точка, активізує їх, і хворі видужують. Скажімо, гормонально-ендокринні, серцево-судинні чи статеві недуги лікує фіолетовим, шлунково-кишковий тракт і селезінку - жовтим, товстий кишківник - зеленим кольорами.

Рефлексотерапевти такого ефекту намагаються досягти голками.

Відомо, що промені сонця при проходженні крізь різнобарвне скло є корисними при лікуванні багатьох захворювань. Навіть вода, яку налили у різноколірні пляшки, під впливом променів сонця набуває певних хімічних (фізичних та енергетичних) властивостей і може використовуватися в медичних цілях. Важливим є те, що вода, як рідкий кристал, має пам'ять, у якій (як на магнітній стрічці) записується відповідна довжина лікувальної хвилі.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші