Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Аспекти туристичного брендингу

Додавання вартості до турпродукту шляхом туристичного брендингу зовсім не обмежується тим, щоб дати йому помітне ім'я. Туристичний брендинг - це кульмінація широкого спектру напрямів діяльності по всьому набору засобів маркетингу, що дозволяє створити імідж туристичного бренду, який передає весь набір сигналів споживачу (і, що більш важливо, друзям і сім'ї споживача) про якість, ціну, очікувані рівні якості і статус туристичного бренду.

Оскільки туристичний брендинг включає всі елементи набору засобів туристичного маркетингу, його не можна розглядати просто як тактичний інструмент, створений для того, щоб турпродукт виділявся в асортименті турагента. Натомість його слід розглядати як фокусну точку маркетингових зусиль, як спосіб націлити хід розумового процесу керівництва на забезпечення задоволення споживача. Туристичний бренд діє як загальна точка зіткнення туристичної компанії і споживача.

Слідуючи туристичному бренду споживач одержує переваги: він знає, якого рівня якості можна чекати від цього турпродукту, будує свій власний імідж (наприклад, престижна подорож забезпечує споживачу авторитет шляхом асоціації з ним, і, навпаки, дешевий тур може підсилити відчуття економності споживача і його здатності знайти хорошу цінність за відповідні гроші).

У багатьох випадках ключовий турпродукт мало чим відрізняється від інших туристичних продуктів, і туристичний бренд дійсно є єдиною відмінною рисою. Наприклад, Крим є одним з найпопулярніших туристичних продуктів, як в Україні, так і в Росії, але, як у бренду, у нього популярність більше в Україні.

Не дивлячись на явно штучну природу диференціації за допомогою туристичного брендингу, блага, що одержуються споживачами, досить реальні; людина на шезлонгу престижного пляжу одержує конкретні переваги - пошана і заздрість інших, навіть якщо експлуатаційні якості шезлонга аніскільки не кращі за дешевшу конкуруючу модель.

Туристичні бренди були способом показати, хто спонукав до маркетингової діяльності по даному туристичному бренду. Це була спроба захистити конфіденційну інформацію по розробці турпродукту у випадках, коли захист інтелектуальної власності був недостатнім, а також добитися того, щоб споживачі знали, чи купують вони туристичний бренд туристичної компанії або турагента.

Сильний туристичний бренд, поза сумнівом, відрізняє продукт ВІД аналогічних продуктів, але мати ефектну фірмову назву - недостатньо. Продукт сам по собі повинен чимось відрізнятися; імідж туристичного бренду - це засіб комунікації, за допомогою якого споживач одержує сигнал про його відмітні особливості.

Туристичний брендинг може використовуватися для передачі інформації про функціональні можливості турпродукту. Іншими словами, туристичний бренд передає споживачу імідж якості та очікуваного рівня гостинності й комфорту.

Символічність деяких туристичних брендів дозволяє споживачу сказати дещо про себе. Це особливо очевидно, коли йдеться про індустрію туризму - звичайна футболка додає вартості завдяки назві курорту, надрукованій на грудях. Якщо споживачі вірять у те, що цінність туристичного бренду полягає в його комунікаційних можливостях, вони витратять багато часу і зусиль, щоб обрати туристичний бренд, який несе в собі відповідний імідж.

Кожна покупка пов'язана з певним ризиком; турпродукт може надавати якість гіршу, ніж очікувалося, і в цьому випадку туристична компанія, мабуть, не готова відшкодовувати збиток. Придбання турпродуктів з могутньою торговою маркою дає споживачу певний ступінь упевненості як в турпродукті, так і в туристичній компанії. Необхідно визначати, які саме ризики найбільше турбують клієнтів і споживачів, і організувати покази туристичних брендів, на які акцентують увагу (на відсутності саме цих ризиків).

Туристичні оренди використовуються як спосіб закріплення інформації про турпродукт в пам'яті споживача. Це особливо важливо, коли туристичний бренд розповсюджується на інші категорії продуктів, оскільки імідж "батьківського туристичного бренду" переноситься на новий туристичний бренд.

Туристичні бренди забезпечують деякий правовий захист туристичній компанії, оскільки дизайн і назву можна захистити, а компоненти турпродукту нерідко захистити не можна. Могутній брендинг дає деякий захист інтелектуальній власності туристичної компанії.

Активи, що становлять бренд, можна визначити і управляти ними, і, таким чином, бренд може підтримувати і примножувати додану вартість, яку він собою являє.

Туристичний брендинг явно дає переваги створювачу турпродукту і турагенту, оскільки допомагає диференціювати турпродукт, надавши йому відмінних рис від турпродукту конкурента. З туристичним брендингом пов'язана економія, обумовлена збільшенням масштабу виробництва (ефект масштабу), і бренд з високим об'ємом продажів забезпечує економію засобів виробництва. Крім того, успішний туристичний бренд створює бар'єр, що перешкоджає вступу до індустрії туризму і що ускладнює вступ на ринок конкурентів. До того ж туристичні оренди дозволяють туристичним компаніям конкурувати не тільки за ціною, а це є явною перевагою, оскільки фірмі, щоб успішно конкурувати, не доводиться зменшувати свій рівень прибутку.

Крім того, туристичні бренди, яким надають перевагу, як правило, характеризуються стабільнішими продажами і не слідують за злетами і спадами на ринку. Не всім туристичним брендам властива ціна з премією; багато туристичних брендів мають конкурентні ціни, завдяки цьому вони одержують перевагу стабільних об'ємів продажів.

Туристичний брендинг обіцяє переваги і споживачу - з його допомогою турпродукт легко розпізнати та ідентифікувати. Поступають чіткі сигнали про склад і переваги турпродукту, і в більшості випадків використання того або іншого туристичного бренду говорить дещо про споживача (наприклад, що він проводить відпустку на престижному курорті). Оскільки в більшості випадків при покупці поведінка, пов'язана з вирішенням проблем, має обмежений характер, туристичний брендинг допомагає скоротити час на ухвалення рішень, а також обмежити зусилля за оцінкою конкуруючих турпродуктів. Споживачі, які або не хочуть витрачати час на ширший пошук інформації, або не мають необхідних для цього знань і досвіду, можуть використовувати туристичний бренд як опосередковану гарантію якості.

Зберігання і пошук інформації у людей здійснюється шляхом процесу утворення "блоків інформації" або збирання її в істотних кількостях і зберігання в одній "палці". По суті фірмова назва туристичного бренду забезпечує блок інформації; людина здатна викликати з пам'яті величезну кількість інформації, використовуючи назву туристичного бренду як пусковий пристрій.

З погляду стратегії імідж туристичного бренду забезпечує точку прикладення творчої енергії маркетингової команди. Складнощі для туристичних компаній полягають в тому, що розробка турпродуктів і туристичних брендів звичайно є командним процесом, і команді як такій необхідно твердо розуміти, який сигнал повинен нести турпродукт - яка його "індивідуальність", інакше вона не зможе бути послідовною в творчій діяльності. Один із способів, що дозволяють добитися цього, полягає у використанні для турпродукту метафори.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші