Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow БЖД arrow Охорона праці в авіації
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖ І ВИБУХІВ

Загальні відомості

Забезпечення пожежної безпеки є невід'ємною частиною державної діяльності щодо охорони життя та здоров'я людей, національного багатства і довкілля. Закон України "Про пожежну безпеку" [55] визначає загальні правові, економічні та соціальні основи забезпечення пожежної безпеки на території України, регулює відносини державних органів, юридичних і фізичних осіб у цій галузі незалежно від виду їхньої діяльності та форм власності.

У Законі про пожежну безпеку відображені: правова основа діяльності в галузі пожежної безпеки; порядок організації пожежної безпеки, обов'язки державних органів, підприємств, установ та організацій, громадян щодо забезпечення пожежної безпеки; права та обов'язки державного пожежного нагляду; вивчення правил пожежної безпеки та порядок погодження нормативно-технічних документів і проектної документації; дотримання вимог пожежної безпеки при проектуванні, будівництві та реконструкції об'єктів виробничого та іншого призначення; організація наукових досліджень з проблем пожежної безпеки; державна, відомча, сільська та добровільна пожежні оборони; гасіння пожеж; відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки; відшкодування збитків, завданих порушенням законодавства про пожежну безпеку; контроль і нагляд за додержанням законодавства з питань пожежної безпеки та інші питання.

У системі заходів, направлених на охорону матеріальних цінностей громадян, на запобігання впливу на людей небезпечних і шкідливих чинників пожежі й вибуху, питання пожежної і вибухової безпеки займають важливе місце.

Основні положення пожежної і вибухової безпеки відображені у відповідних стандартах.

Пожежа - це неконтрольований процес горіння, який завдає матеріального збитку.

Пожежо- і вибухонебезпечність речовин і матеріалів - це сукупність властивостей, яка характеризує їхню здатність до виникнення і поширення горіння. Наслідком горіння залежно від його швидкості й умов протікання можуть бути пожежа (дифузійне горіння) або вибух (дефлаграційне горіння попередньо перемішаної суміші пального з окислювачем).

Пожежна безпека - це такий стан об'єкта, при якому з регламентованою ймовірністю виключається можливість виникнення і розвитку пожежі і впливу на людей небезпечних факторів пожежі, а також забезпечується захист матеріальних цінностей.

Система запобігання пожежі забезпечується комплексом організаційних і технічних заходів, направлених на неприпустимість умов виникнення пожежі, а система протипожежного захисту — сукупністю організаційних і технічних заходів, направлених на запобігання впливу на людей шкідливих чинників пожежі й обмеження матеріальних збитків від неї.

Під системою протидимового захисту розуміють комплекс організаційних і технічних заходів, направлених на запобігання впливу на людей диму, підвищеної температури і токсичних продуктів горіння.

Пожежонебезпечною речовиною є така речовина, що має підвищену пожежну небезпеку. Горючість речовин — це здатність речовин горіти під дією джерела запалювання.

Вибухом називається швидке екзотермічне хімічне перетворення вибухонебезпечного середовища, яке супроводжується виділенням енергії й утворенням стиснутих газів, здатних виконувати роботу.

Вибухобезпечність - це такий стан виробничого процесу, під час якого виключається можливість вибуху або ж у випадку його виникнення відвертається дія на людей викликаних ним небезпечних та шкідливих факторів і забезпечується зберігання матеріальних цінностей. Джерело, в якому є запас енергії або температури, достатній для ініціювання вибуху вибухонебезпечного середовища виробничого процесу, називають джерелом ініціювання вибуху.

Вибухопопередження характеризується заходами, які унеможливлюють виникнення вибуху, а вибухозахист - заходами, які запобігають дії на людей небезпечних і шкідливих чинників вибуху і забезпечують зберігання матеріальних цінностей.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші