Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Ціноутворення на основі значущості турпродукту

Ціноутворення на основі значущості турпродукту - встановлення ціни на основі сприйняття значущості турпродукту покупцем, а не витрат турагента.

Фірма встановлює свою планову ціну на підставі купівельного сприйняття значущості турпродукту. Уявлення покупців про туристичний продукт і планова ціна визначають його форму подачі (дизайн) і допустиму суму витрат на створення турпродукту. Таким чином, ціноутворення починається з аналізу купівельних потреб і сприйманої цінності планованого турпродукту і ціна встановлюється так, щоб відображати уявлення споживачів про цінність турпродукту.

Фірма, в якій процес ціноутворення зосереджений на основі сприйманої споживачем значущості, повинна виявити, в чому покупці бачать значущість різних пропозицій конкурентів. Проведення заходу щодо визначення сприйманої значущості може виявитися непростим завданням. Іноді покупцям ставлять питання, скільки б вони заплатили за "турпродукт за задумом" і за кожне додаткове удосконалення. Фірма також може проводити експерименти для тестування сприйманої значущості різних пропозицій турпродукту. Якщо турагент призначає більшу ціну, ніж сприймана споживачем цінність турпродукту, - ефективність просування і продажу турпродукту фірми від цього страждає. Багато фірм переоцінюють свій турпродукт, і він погано реалізується. Інші фірми недооцінюють свій турпродукт. У разі недооцінки турпродукту він продається дуже добре, але приносить менше прибутку, ніж якби ціна була збільшена до рівня сприйманої споживачами значущості.

Ціноутворення, засноване на врахуванні поведінки конкурентів

Покупці формують своє уявлення про цінність турпродукту на підставі цін, які призначають на подібний турпродукт конкуренти. Ми розглянемо два методи ціноутворення, засновані на конкуренції: на основі рівня поточних цін і на основі закритих торгів.

Ціноутворення на основі рівня поточних цін - встановлення ціни головним чином на основі цін конкурентів, а не власних витрат або попиту.

При ціноутворенні на основі рівня поточних цін туристична фірма засновує свою ціну головним чином на цінах конкурентів, приділяючи менше уваги власним витратам або попиту. Туристична фірма може призначити стільки ж, більше або менше, ніж її основні конкуренти. На олігополістичному сегменті ринку, де йде торгівля такими туристичними продуктами, як відпочинок на престижних курортах в 5-тизіркових готелях, круїзи, і т.п. туристичні фірми звичайно призначають однакову ціну. Невеликі фірми слідують за ринковим лідером: вони змінюють свої ціни разом із зміною цін лідера ринку, а не у тому випадку, коли змінюється попит або їх витрати. Деякі фірми призначають ціну трохи більше або менше лідера, але при зміні цін вони дотримуються фіксованої різниці.

Так, дрібні туристичні фірми звичайно призначають ціну на декілька гривень менше, ніж крупні туристичні фірми , і підтримують цю різницю постійно.

Коли еластичність попиту важко виміряти, поточна ціна є, на думку багатьох власників туристичних фірм, втіленням колективної мудрості туристичної індустрії: формується ціна, яка принесе справедливий дохід. Крім того, вони відчувають, що утримання постійної ціни перешкоджатиме руйнівним ціновим війнам.

Встановлення цін на основі закритих торгів - встановлення ціни головним чином на основі передбачуваних цін конкурентів, а не власних витрат або попиту. При встановленні ціни на основі закритих торгів туристична фірма в першу чергу орієнтується не на власні витрати створення турпродукту або попит, а на передбачувані ціни конкурентів. Туристична фірма прагне одержати контракт, для чого слід встановити ціни нижчі, ніж у інших фірмах.

Проте туристична фірма не може встановити свою ціну нижче певного рівня. Вона не може призначити ціну нижче за собівартість без збитку для себе. В той же час туристична фірма не може встановити ціну, що істотно перевищує собівартість, бо у фірми буде менше шансів одержати контракт.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші