Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
 
Головна arrow Фінанси arrow Казначейська система
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Утримання центрального апарату та територіальних органів фондів

Чинний механізм казначейського обслуговування коштів Фондів не вимагає надання ними кошторисів на власне утримання до органів казначейства, адже вони не утримуються за рахунок бюджетних коштів і відповідальність за використання коштів несуть самі фонди. Відповідно до Порядку обслуговування видатків на утримання центральних апаратів державних цільових фондів, затвердженим Головою Державного казначейства України від 22.02.2007 року № 3.4-04/612-236, виділення коштів на утримання та виконання функцій територіальним органам Фонду здійснює виконавча дирекція відповідного Фонду (центральний рівень). На обласному рівні здійснюється розподіл та перерахування коштів районним органам Фонду.

Кошти використовуються за напрямками, визначеними Фондом. Здійснення видатків державними цільовими фондами може проводитись безготівковою оплатою та шляхом виплати готівкою.

Для отримання готівки (як, наприклад, на виплату заробітної плати, допомоги, службові відрядження тощо) уповноважені особи державних цільових фондів подають до органу казначейства заявки на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки. При отриманні заробітної плати та прирівняних до неї платежів разом із заявкою фонди подають платіжні доручення на перерахування платежів, утриманих із заробітної плати працівників та нарахованих на фонд оплати праці, податків до бюджету і єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування.

Схема проходження коштів на здійснення видатків позабюджетними фондами

Рис. 12.2. Схема проходження коштів на здійснення видатків позабюджетними фондами

Органи казначейства перевіряють подані фондами платіжні доручення, заявки на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки, грошові чеки щодо наявності всіх необхідних реквізитів, відповідності підписів відповідальних осіб і відбитка печатки установи зразкам.

Для проведення готівкових виплат органи казначейства отримують в банку чекові книжки. Оплата вартості чекових книжок здійснюється фондами з їхніх рахунків. Після підтвердження факту оплати (копія платіжного доручення) орган казначейства передає чекову книжку відповідному фонду. На підставі грошових чеків уповноважені особи фондів отримують готівку з поточних рахунків, відкритих в установах банків органам казначейства за балансовими рахунками групи 257 "Кошти державного та місцевого бюджетів до виплати" Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України. Кошти на зазначені рахунки перераховуються органами казначейства на підставі заявок на видачу готівки, наданих фондами.

У разі застосування системи безготівкової виплати заробітної плати кошти перераховуються на вкладні рахунки відповідно до платіжних доручень.

Державні цільові фонди відповідають за правильність заповнення платіжних доручень, заявок на видачу готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки, грошових чеків. Вони несуть також відповідальність за цільове спрямування та використання коштів, повноту і своєчасність сплати ними податків, зборів, інших обов'язкових платежів. Тому органи казначейства не вимагають від них підтвердних документів при здійсненні платежів.

Однак у разі проведення державних закупівель для здійснення органами казначейства контролю разом з платіжними дорученнями Фонди повинні подати підтвердні документи (договори, звіти про результати проведення процедур закупівлі тощо), оскільки на кошти позабюджетних фондів поширюються правові засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти, передбачені Законом "Про здійснення державних закупівель" від 01.06.2010 року № 2289-УІ.

Органи казначейства відповідно до законодавства у сфері державних закупівель перевіряють наявність документів залежно від обраної процедури таких закупівель. При неподанні або поданні неповного пакету підтвердних документів щодо проведення процедур закупівлі товарів (робіт, послуг) за державні кошти органи казначейства не проводять видатки і повертають документи на доопрацювання.

При здійсненні розрахунково-касового обслуговування центрального апарату та територіальних органів державних цільових фондів шляхом проведення платежів з їх рахунків органи казначейства надають їм виписки з рахунків про здійснені операції за результатами попереднього операційного дня.

Насамперед здійснюються платежі із виконання першочергових заходів: на проведення страхових виплат та надання матеріальної допомоги, що стосується виконання фондами своїх функціональних повноважень, а також на оплату праці, нарахування на заробітну плату, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, комісійну винагороду банкам за здійснення виплат матеріального забезпечення, при здійсненні видатків на утримання центрального апарату та територіальних органів фондів. Для здійснення зазначених платежів фонди та їх територіальні органи подають органам казначейства реєстри платіжних доручень, в яких зазначається "підлягає виконанню в першочерговому порядку".

За результатами проведених перерахувань органами казначейства щоденно складаються оборотно-сальдові відомості по рахунках 3717 "Рахунки державних позабюджетних фондів" за надходженнями та видатками коштів позабюджетних фондів.

В органах казначейства крім обліку руху коштів за надходженнями та видатками фондів за балансовими рахунками 3717 ведеться також управлінський облік проходження цих коштів на рахунках восьмого класу Плану рахунків. На аналітичних рахунках цього класу наростаючим підсумком з початку року відображаються суми надходжень в розрізі територіальних органів Фондів. Крім цього, відображаються також суми коштів, акумульованих та перерахованих територіальними органами Фондів на центральний рівень, та виділених виконавчою дирекцією Фонду своїм підвідомчим структурам.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші