Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Стратегічно орієнтоване бенчмаркингове дослідження

Вдалішим слід вважати використання терміну "стратегічно орієнтоване бенчмаркингове дослідження". Класичне визначення бенчмаркингового дослідження доповнюється тепер необхідністю використання зовнішніх чинників, які впливають або можуть впливати на поведінку туристичної фірми та її турпродукту на ринку, на її взаємодію з партнерами і конкурентами.

Стратегічно орієнтоване бенчмаркингове дослідження є ширшим поняттям, яке включає дослідження ринку просування і продаж турпродукту, дослідження внутрішнього середовища туристичної фірми, дослідження маркетингового інструментарію, його розробленість і ефективність використання, дослідження ринку продуктивних сил (робоча сила, сировина і матеріали, грошовий ринок і ринок капіталу), дослідження зовнішнього середовища, кампанію досліджень на основі бенчмаркингу і проведень маркетингової розвідки. Таке поняття зосереджує увагу туристичної фірми на найважливіших елементах сфери бенчмаркингового дослідження і свідомо полегшує формування завдань бенчмаркингових досліджень, пошук "вузьких місць", "гарячих точок", які можуть супроводжувати процес функціонування туристичної фірми в умовах ринку, а також надавати допомогу в здійсненні контролю за кампанією збору і підготовки маркетингової інформації.

Результат бенчмаркингових досліджень - це генерування маркетингової інформації для ухвалення рішень в області взаємодії комунікацій суб'єктів маркетингової системи, таких рішень, які забезпечували б потрібну ринкам кількість і якість операцій по туристичному продукту, дотримуючи вимоги основних чинників зовнішнього середовища і споживача.

Головна мета бенчмаркингових досліджень полягає в розробці концепції загального уявлення про структуру і закономірності динаміки ринку і обґрунтування необхідності і можливостей конкретної туристичної фірми для ефективнішої адаптації її виробництва, технологій і структури, а також турпродукту, що виводиться на ринок до попиту і вимог кінцевого споживача.

Таким чином, бенчмаркинг розвиває аналіз конкурентоспроможності, який обмежується вивченням конкурентів - їх турпродукту, витрат і технологій, характеристик, економічних і фінансових показників, відносин з клієнтами і посередниками тощо. Все це необхідно для пошуку найбільш вигідного турпродукту для туристичної фірми.

Аналіз конкурентоспроможності дозволяє виявити відмінності між конкурентами, але це не пояснює, як ці відмінності подолати і завоювати якнайкращі позиції в бізнесі. Цьому сприяє бенчмаркинг, який на основі порівняння і аналізу процесу діяльності, направлений на розуміння причин відмінностей для того, щоб їх подолати.

При здійсненні бенчмаркингу співробітники повинні працювати в командах, що складаються з представників різних туристичних фірм. Найважливішими складовими діяльності співробітників і туристичної фірми є планування з орієнтацією на створення цінності, а також компетентність у області роботи з клієнтами, технології і культури туристичної та інших видів діяльності.

Порівняльна характеристика значення бенчмаркингу в процесі проведення стратегічно орієнтованих маркетингових досліджень.

Процес маркетингового планування, що встановлює стратегічні напрями розвитку бізнесу, є найважливішою сферою, для якої бенчмаркинг має вирішальні значення. Цілі і керівні принципи, залежні від мсти туристичної фірми, багато в чому визначаються результатами бенчмаркингу. Застосування бенчмаркингу в процесі стратегічного маркетингового планування забезпечує, щоб вимоги, які пред'являються зовнішнім середовищем і покупцями, розглядалися на основі релевантних даних.

В процесі перетворень маркетинг - менеджер повинен вивчити і проаналізувати на скільки його туристична фірма адаптована до вимог ринку, як і за рахунок чого можна поліпшити її діяльність, що для цього необхідно зробити тощо. Тобто, початковою проблемою є перетворення діяльності всередині туристичної фірми відповідно до вимог ринку.

В процесі розробки маркетингових стратегій важлива оцінка із сторони, оскільки вона встановлює стратегічний напрям розвитку і сприяє розподілу обмежених ресурсів. Знання про методи роботи кращих туристичних фірм і потреби покупців, одержані в процесі бенчмаркингу, є важливою інформацією, необхідною для розвитку туристичної фірми і забезпечення її конкурентоспроможності.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші