Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Фінанси arrow Економіка грошей, банківської справи і фінансових ринків
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Купівля на відкритому ринку в банку

Як описано в розділі 14, Федеральна резервна система купує облігацій на 100 дол. у банку і оплачує їх чеком у 100 дол. Банк або депонує чек на свій рахунок у Федеральній резервній системі, або перетворить його на готівку в касі Будь-який з цих двох можливих кроків означає, що банк матиме на 100 дол. більше резервів і зменшить на 100 дол. вартість цінних паперів. Тоді Т-рахунок банківської системи виглядатиме так:

Тим часом Федеральна резервна система виявляє, що її пасиви збільшилися на додаткові 100 дол. резервів, а її активи зросли на 100 дол. додаткових цінних паперів, якими вона тепер володіє. її Т-рахунок має вигляд:

Кінцевий результат цієї купівлі на відкритому ринку полягає в тому, що резерви зросли на 100 дол, тобто на суму купівлі на відкритому ринку. Оскільки не відбулося жодних змін із готівкою в обігу, то грошова маса також збільшилася на 100 дол.

Купівля на відкритому ринку в небанківських одиниць

Потрібно розглянути два випадки. В першому припустімо, що особа чи корпорація, яка продає облігації на суму 100 дол. Федеральній резервній системі, депонує отриманий чек у своєму місцевому банку. Т-рахунок небанківської одиниці після цієї операції такий:

Отримавши чек, банк кредитує рахунок вкладника на суму 100 дол., а потім депонує цей чек на свій рахунок у Федеральній резервній системі, збільшуючи тим самим свої резерви. Т-рахунок банківської системи набирає вигляду:

Вплив на баланс Федеральної резервної системи полягає в тому, що вона збільшила на суму 100 дол. цінних паперів у підрозділі "Активи" і водночас збільшила на 100 дол резервів у підрозділі "Пасиви":

Як можна бачити з Т-рахунку, наведеного вище, коли чек Федеральної резервної системи депонувався в банку, то чистий результат купівлі Федеральною резервною системою на відкритому ринку в небанківських одиниць є ідентичним до купівлі на відкритому ринку в банку. Резерви збільшуються на суму 100 дол.- величину купівлі на відкритому ринку, і грошова маса збільшується на цю ж суму 100 дол.

Якщо, з іншого боку, особа (чи корпорація), продавши облігації Федеральної резервної системи, перетворює чек ФРС на готівку в місцевому банку чи в Федеральному резервному банку, тоді вплив на резерви буде іншим Ця особа отримує готівку в сумі 100 дол., в той час як пакет цінних паперів зменшиться на 100 дол. її Т-рахунок буде:

Тепер ФРС виявляє, що вона обміняла 100 дол грішми на 100 дол. цінних паперів, тому Т-рахунок буде таким:

В цьому випадку чистий результат купівлі на відкритому ринку полягає в тому, що резерви не змінюються, в той час як готівка в обігу збільшується на 100 дол. унаслідок купівлі на відкритому ринку. Таким чином, грошова маса (готівка в обігу плюс резерви) збільшується на 100 дол.- сума купівлі на відкритому ринку, в той час як резерви не збільшуються У цьому полягає відмінність від випадку, в якому продавець облігацій вкладає чек Федеральної резервної системи в банк. У цьому разі і резерви, і грошова маса збільшуються на 100 дол.

Цей аналіз виявляє, що вплив купівлі на відкритому ринку на резерви відрізняється залежно від того, чи продавець облігацій тримає виторг від продажу в готівці, чи в депозитах. Якщо виторг тримають у готівці, то купівля на відкритому ринку не впливає на резерви. Якщо ж виторг тримають у вигляді депозитів, то резерви збільшуються на суму купівлі на відкритому ринку.

Однак вплив купівлі на відкритому ринку на грошову масу є завжди однаковим, незалежно від того, чи виторг від продажу тримають у формі депозитів, чи готівки. Вплив купівлі на відкритому ринку на резерви значно менше визначений, ніж вплив на грошову масу..

Продаж на відкритому ринку

Якщо Федеральна резервна система продає банку чи небанківській одиниці на 100 дол. облігацій, то грошова маса зменшиться на 100 дол. Наприклад, якщо ФРС продає облігації індивіду, що платить за них готівкою, то покупець обмінює 100 дол. у готівці на 100 дол. облігацій, і Т-рахунок має вигляд:

ФРС, з іншого боку, зменшила свій пакет цінних паперів на 100 дол. і також зменшила свої грошові зобов'язання, прийнявши готівку як плату за облігації, що зменшило суму готівки в обігу на 100 дол.:

Вплив продажу облігацій на суму 100 дол. на відкритому ринку веде до зменшення грошової маси на таку ж величину, хоча резерви не змінюються. Зміни в Т-рахунках у випадках, коли покупцем облігацій є банк або покупець платить за облігації чеком, виписаним на чековий депозитний рахунок у своєму місцевому банку, веде до такого ж зменшення на 100 дол. грошової маси. Це зменшення відбувається, бо сума резервів зменшилася на 100 дол.

ПОРАДА

Найкращим способом дізнатися, яким чином впливають операції на відкритому ринку на грошову масу,- це використати Т-рахунки. Застосовуючи Т-рахунки, намагайтесь перевірити, чи продаж на відкритому ринку на 100 дол облігацій банку або особі, яка розплачується за це чеком, виписаним на її банківський рахунок, веде до зменшення грошової маси на 100 дол.

З нашого аналізу купівлі і продажу на відкритому ринку можна дійти такого висновку: вплив операцій на відкритому ринку на резерви значно більш невизначений, ніж вплив на грошову масу. Внаслідок цього ФРС може ефективніше контролювати грошову масу через операції на відкритому ринку, аніж контролювати резерви.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>