Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Медицина arrow Педіатрія
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Особливості догляду за хворою дитиною.

Одним із найважливіших питань у лікувальному процесі є організація догляду за хворою дитиною. Догляд включає в себе виконання лікарських призначень, гігієнічний режим, дотримання дієтичного харчування, допомогу при відправленні фізіологічних потреб, підготовку хворого до виконання лікувальних і діагностичних процедур, створення сприятливих психологічних умов перебування в стаціонарі тощо. Більша частина захворювань супроводжується обмеженням фізичної активності, тому потребує сторонньої допомоги. Як правило, догляд за хворою дитиною здійснює середній та молодший медичний персонал під контролем лікаря. Правильний догляд забезпечує швидше видужання хворої дитини.

Особливості догляду за немовлям.

У новонароджених дітей усі основні функції організму перебувають у стані нестійкої рівноваги, тому навіть незначні коливання умов навколишнього середовища можуть призвести до порушення найважливіших процесів життєдіяльності. Основою догляду за немовлям є суворе дотримання чистоти. Кімната, в якій перебуває немовля, повинна бути в особливій чистоті й порядку, добре провітрюватися. Ліжечко повинно стояти ближче до вікна. Під голову кладуть плоску маленьку подушку (не пухову). Постільні речі щодня провітрюють, а клейонку миють з милом.

Дитячу білизну після прання обов'язково прасують гарячою праскою з обох боків. Немовлят щодня купають у перевареній воді (температура 37°С), потім обливають водою, температура якої на 1 °С менша. Температура в приміщенні, де купають дитину, повинна бути 22-23°С. Краще купати дитину ввечері за 1 год до годування, користуючись 1 раз на тиждень дитячим милом. Підмивати дитину потрібно щоразу після акту випорожнення кишечнику, краще під проточною водою. Підмивають спереду назад (від статевих органів до заднього проходу), щоб не занести інфекцію в сечові шляхи та статеві органи. Після туалету шкірні складки змазують стерильною рослинною олією. Нігті на руках і ногах обережно обрізають маленькими ножицями 1 раз на 7-10 днів.

Діти 1-го місяця життя дуже сприйнятливі до інфекції, тому потрібно оберігати їх від контакту зі сторонніми людьми. Тому, хто доглядає за дитиною, варто дотримуватися суворої гігієни. Соски й пустушки необхідно часто кип'ятити. У зв'язку з нестійкістю терморегуляції новонароджені діти легко охолоджуються або перегріваються, тому температура в кімнаті повинна бути в межах 20-22°С. Переповивають дитину перед кожним годуванням.

Особливості догляду за дитиною грудного віку.

Нормального розвитку дитини грудного віку можна досягти при створенні оптимальних умов навколишнього середовища та правильно організованій виховній роботі. З перших тижнів життя дитини потрібно дотримуватися суворого режиму, тобто чергування сну, активності, годування. Для дитини організовують дитячий куточок – це найсвітліша, добре провітрювана частина квартири з яскравими малюнками на стінах, улюбленими іграшками, спеціальними дитячими меблями, манежем. Цього ж принципу дотримуються в яслах, дитячих садках, при організації дитячої палати в лікарнях. Ласкаве звертання матері, батька, обслуговуючого персоналу сприяє розвитку позитивних емоцій, гарному настрою. У дитини раніше розвиваються навички охайності, швидше закріплюються умовні рефлекси і формується друга сигнальна система.

Загартовування дитини починають з перших місяців життя. Воно включає систематичне тренування організму дитини різними температурними впливами свіжого повітря, води, сонячних променів. Щоб привчити дитину до прохолодного повітря взимку, спочатку організовують прогулянки в кімнаті при відкритій кватирці, потім дитину виносять на вулицю: на 1-му місяці життя при температурі повітря не нижчій за -5°С на 5-10 хв, у віці 2-б міс – не нижчій за -10°С по 20-30 хв 1-2 рази на день. Під кінець року діти можуть гуляти при температурі -15 °С до 2-3 год у захищеному від вітру місці. У літню пору діти 1-го року життя повинні проводити на свіжому повітрі більшу частину дня. Починаючи з 2-3 міс життя, рекомендують повітряні ванни, які спочатку проводять під контролем лікаря. Корисно поєднувати їх з масажем, гімнастикою, а в другому півріччі – з грою. Температура повітря при цьому спочатку повинна бути не нижчою ніж 22 °С, а під кінець року – 20 °С. Тривалість процедури становить спочатку 2-3 хв, під кінець року вона збільшується до 30 хв.

Діти не повинні перебувати під прямими сонячними променями. Влітку краще бути в тіні дерев.

Водні процедури для дітей 1-го року життя – це гігієнічні ванни, умивання, обтирання. У першому півріччі температура води дорівнює температурі тіла (36-37°С), у другому – 36°С. Обтирання рекомендують починати з 6-місячного віку спочатку теплою водою (35-36°С), через тиждень і далі температура води може поступово знижуватися до 28-30°С. Тривалість процедури – 3-5 хв. Обливання і душ, звичайно, призначають дітям після року.

На особливу увагу заслуговує одяг дитини 1-го року життя. Не можна туго сповивати маля, уже з перших днів життя можна залишати на якийсь час вільними руки, рекомендують користуватися спеціальними кофтинками із зашитими (нижніми) кінцями рукавів, а пізніше повзунками, що забезпечують можливість активних рухів.

Виконання основних положень по догляду безсумнівно забезпечить правильний, гармонійний розвиток дитини.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші