Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Маркетинг arrow Організація торгівлі
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Роботосистеми

Стелажі "роботосистеми" являють собою просторові багаторамні конструкції, подібні до прохідних стелажів, в яких до кожного вертикального стояка з обох боків через певну відстань за висотою прикріплені швелери, що утворюють довгі комірки для вантажних одиниць.

Технічний термін "промисловий робот" з'явився в 70-х pp. XX ст. Промислові роботи — автоматично програмно керовані маніпулятори, що виконують робочі операції зі складними просторовими переміщеннями.

Для розміщення в комірці і витягування з неї вантажів використовують самохідні візки з платформою, що піднімається, — трансроботи. Трансробот переміщується по внутрішніх поверхнях полиць швелерів, під'їжджає під вантаж і підхоплює його підйомною платформою. З вантажем трансробот переміщується до виходу з комірки і в'їжджає на інший самохідний візок — трансферробот*2, що переміщується перпендикулярно коміркам. Трансферроботи переміщують вантажі (з трансроботом) або до вантажного ліфта, на який він в'їжджає при відпуску товару зі складу, або до другої комірки. Склади, оснащені стелажною роботосистемою, працюють в автоматичному режимі за попередньо розробленою ЕОМ програмою.

*2: {Трансфер (лаг. transferre) — переносити.}

Підтоварники

Підтоварники використовують при штабельному зберіганні вантажів у ящиках, коробках, бочках, мішках, кіпах. їх виготовляють з дерева, сталі нерозбірної конструкції. Складаються вони з чотирьох-шести опірних ніжок, дерев'яної чи металевої кришки з решітчастою чи суцільною поверхнею. Розміри підтоварників, мм: довжина — 1000,1500, ширина — 500,800, висота до 280.

Піддони

Піддони призначаються як для зберігання, так і для механізованого переміщення товарів при складських операціях і транспортуванні автомобільним та іншими видами транспорту. Використання піддонів забезпечує: кращі умови для механізації трудомістких вантажно-розвантажувальних і внутрішньо-складських робіт; скорочення часу, праці і матеріальних витрат на переміщення вантажів; більш раціональне використання площі і місткості складів; скорочення простоїв під вантажними операціями; поліпшення умов зберігання товарів.

За конструкцією піддони поділяють на: плоскі — без надбудов над верхньою площиною настилу; стоякові — з постійними або зйомними стояками; ящикові — з постійними, зйомними або відкидними стінками.

Плоскі піддони застосовуються для штучних і затарених товарів. їх типи умовно позначаються буквами і цифрами. Наприклад, П2 позначає піддон плоский, одно-настильний, двозахідний; 2П2— плоский, двонастильний, двозахідний; 2П4 — плоский, двонастильний, чотиризахідний.

Чотиризахідний піддон дає можливість піднімати його вилковим навантажувачем з любого з чотирьох боків, на відміну від двозахідного, який можна піднімати тільки з двох протилежних боків. Найпоширеніші піддони розміром 800 * 1200 мм.

Стоякові і ящикові піддони призначаються для дрібних і легко пошкоджуваних товарів (телевізорів, модельного одягу тощо), а також товарів, форма і габарити яких не забезпечують стійкість штабеля (у картонних коробках, паперових пачках). Виготовляються піддони плоскі, як правило, з дерева, а стоякові і ящикові — з металу і комбіновані. Тернопільським заводом торговельного обладнання виготовляються стоякові піддони ЦВ-65 (4ЯР835 х 1240С), які забезпечують стійке штабелювання в чотири яруси. Він має відкидну передню стінку, що полегшує укладання товарів, зручний в експлуатації і дозволяє зберігати широкий асортимент товарів.

Піддони з ящиками мають надбудову зі стінок (розбірних або складаних) з кришкою або без неї. Така конструкція дає змогу при транспортуванні їх порожніми забирати менше місця. Призначаються ці піддони для укладання дрібноштучних або легко пошкоджуваних непродовольчих товарів, а також картоплі, овочів, фруктів. Вантажопідйомність плоских піддонів становить 1000—2000 кг, піддонів зі стояками та ящикових — 450—1200 кг.

Для зберігання навальних (кухонна сіль, будівельні матеріали, добрива тощо) і насипних (зерно пшениці, гречки, ячменю, насіння соняшнику тощо) товарів на оптових підприємствах застосовують бункери і засіки.

Бункери (англ. bunker — вугільний ящик, наливна цистерна) — споруди (стаціонарні чи пересувні) для безтарного зберігання навальних і насипних товарів, що розвантажуються через їх нижню частину, обладнану затворами і живильниками. Найпоширеніші форми бункерів конічні, параболічні, пірамідальні тощо, стіни мають певний ухил для вільного витікання вантажу з бункера. Для вимірювання заповненості і дистанційної передачі такої інформації бункери обладнують спеціальними датчиками. Виготовляють бункери дерев'яними, залізобетонними, металевими місткістю 20—100 м3 і більше.

Засіки — відведені на складах місця, відгороджені вертикальними перегородками (з дерева або залізобетону), в які засипають навалочні і насипні вантажі.

Для зберігання олії, нафтопродуктів та інших наливних продуктів служать резервуари, сталеві бочки і барабани, які розглянуті в розділі, присвяченому спеціальним складам.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші