Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Фінанси arrow Казначейська система
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Державне казначейство Великобританії

Склад і структура бюджетної системи

Бюджетна система Великобританії включає такі складові: державний бюджет, державні позабюджетні фонди, фінанси (бюджети і позабюджетні фонди) місцевих органів влади, фінанси корпорацій.

Державний бюджет містить дві частини: Консолідований фонд і Національний фонд позик. Основну частину бюджету складає Консолідований фонд, на якому акумулюються доходи і звідки здійснюються видатки на поточні цілі. Доходи Консолідованого бюджету формуються за рахунок податкових поступлень. Серед прямих податків найбільшу питому вагу займає прибутковий податок з фізичних осіб, ставки якого диференційовано від 0 до 45%.

Нарахування податку на прибуток у Великобританії здійснюється за групами залежно від джерела отриманого доходу. Розрізняють п'ять груп джерел отримання доходу, кожна з яких оподатковується за певними принципами:

Група А - доходи від власності та орендованого майна (землі, будинку, квартири), а також доходи від колишньої групи В (комерційна експлуатація лісів, що знаходяться у приватній власності);

Група С - доходи від облігацій державних позик;

Група О - доходи від виробничо-комерційної діяльності (наприклад, прибуток власника магазину), від надання послуг особами вільних професій (адвокатами, лікарями і т. п.), аліменти, гонорари, доходи британських підданих від цінних паперів і майна, що знаходиться за кордоном);

Група Е - заробітна плата, пенсії з приватних пенсійних фондів, оподатковувані соціальні допомоги;

Група Б - дивіденди та інші виплати, здійснювані компаніями.

Юридичні особи обкладаються податком на прибуток корпорацій, який утворюється після вирахування з валового доходу передбачених законодавством відрахувань та податкових пільг. Для компаній, річний прибуток яких менший за 300 тис. ф. ст., ставка податку становить 20%, для великих компаній, річний прибуток яких перевищує 300 тис. ф. ст. ставка податку складає 24% (з 2014 року - 23%).

Справляння цього податку здійснюється за процедурою "pay & file", яка передбачає обов'язок компанії сплатити належну суму податку впродовж дев'яти місяців після закінчення розрахункового періоду, а звітність подати ще через три місяці.

Окрім того, власники чи орендарі нерухомого майна сплачують податок на майно; орендарі земельних ділянок і будівель, які належать нерезидентам і використовуються у підприємницьких цілях - підприємницькі податки; фізичні і юридичні особи при продажі, обміні чи безоплатній передачі капіталомістких активів - податок на приріст капіталу. Ставки цих податків змінюються залежно від потреб бюджету.

Серед непрямих податків основне місце займає податок на додану вартість, який запроваджений у Великобританії у 1973 році у зв'язку з входженням країни до ЄС. Ставка ПДВ диференціюється у межах: 20%, 5%, 0%. ПДВ у розмірі 5% стягується з оплати палива та електроенергії для житлових приміщень і застосування енергозберігаючих матеріалів при реалізації урядових програм. На продовольчі товари, дитячий одяг і взуття, лікарські препарати, комунальні платежі, будівництво і реконструкцію житла встановлюється нульова ставка. Звільнені від оподаткування ПДВ земля, поштові, страхові та фінансові послуги, послуги освіти і охорони здоров'я, твори мистецтва тощо.

З окремих видів товарів: спиртних напитків, тютюнових виробів, з грального бізнесу стягуються акцизи, ставки яких залежать від виду підакцизних товарів. При оформленні правових і комерційних документів стягується гербовий збір (податок на придбання нерухомості або землі), ставки якого залежать від характеру документів. Гербовий збір стягується з операцій з продажу акцій та інших цінних паперів.

Крім цих податків джерелами наповнення державного бюджету є значна кількість зборів: з авіапасажирів, за зміну клімату, за забруднення навколишнього середовища, за використання транспорту)

З Консолідованого бюджету фінансуються видатки, які:

  • - щорічно затверджуються Парламентом. Це витрати на розвиток промисловості, сільського господарства, утримання апарату управління, соціальні виплати, військові асигнування тощо;
  • - призначені для постійного обслуговування і не розглянуті у Парламенті. Це, зокрема, відсотки з державного боргу і витрати на утримання королівської сім'ї.

Іншою складовою частиною державного бюджету є Національний фонд позик, з якого здійснюється фінансування капітальних вкладень. Дохідна частина Національного фонду позик формується за рахунок відсотків, які надходять від державних корпорацій і місцевих органів влади на надані Казначейством довгострокові кредити, прибутків емісійного департаменту банку Англії, коштів, наданих з Консолідованого фонду для постійного обслуговування.

З Національного фонду надаються довгострокові кредити на капітальні вкладення державним корпораціям і місцевим органам влади.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші