Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Політологія arrow Україна в Європі і світі
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Сфера безпеки й оборони у рамках співробітництва між ЄС та Україною

Цю сферу співпраці України з ЄС розглядають Угоди "Про визначення загальної схеми участі України в операціях ЄС з врегулювання криз" і "Про процедури безпеки, які стосуються обміну інформацією з обмеженим доступом" (підписані 13 червня 2005 р.). Україна також приєднується до заяв і позицій ЄС з регіональних та міжнародних проблем, порушується питання залучення України на етапі їхньої підготовки. Схвалено Робочий план співробітництва між Збройними силами України та Генеральним секретаріатом Ради ЄС у сфері Європейської політики безпеки та оборони, а з 16 жовтня 2008 р. започатковані перші неформальні зустрічі Міноборони України з Європейським оборонним агентством. Україна бере участь у поліційній місії ЄС, опрацьовується питання участі України у військово-морській операції ЄС "Аіа-Іапіап у рамках Європейської політики безпеки та оборони для боротьби з актами піратства біля узбережжя Сомалі.

Співробітництво України з ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки

Належить до ключових пріоритетів у розвитку відносин між Україною та ЄС. Важливість такої співпраці зумовлена і наявністю спільного кордону, що потребує налагодження зв'язків для подолання спільних викликів сьогодення, і необхідністю об'єднання зусиль для створення загальноєвропейського простору свободи та безпеки. Основним документом у сфері співробітництва в галузі юстиції, свободи та безпеки є схвалений 18 червня 2007 р. на засіданні Ради з питань співробітництва між Україною та ЄС План дій "Україна - ЄС" у сфері юстиції, свободи та безпеки. У ньому відображені пріоритетні напрями співпраці, зокрема питання реадмісії та міграції, управління кордонами, боротьби з "відмиванням" коштів, торгівлею людьми й наркотичними засобами, організованою злочинністю, корупцією і под. Вагомим імпульсом у розвитку співробітництва стало підписання Угоди про спрощення візового режиму та реадмісію, котра набула чинності 1 січня 2008 р. Нею передбачено спрощений механізм видачі віз українським громадянам консульськими установами держав - членів ЄС. Ключові елементи угод - положення про перспективу запровадження взаємного безвізового режиму, видачу багаторазових віз (від 1 до 5 років) широкому колу громадян України: журналістам, спортсменам, учасникам наукових, культурних і мистецьких заходів; видачу безкоштовних віз для низки категорій осіб. Сьогодні надзвичайно важливим для української сторони залишається питання запровадження безвізового режиму поїздок громадян України до країн ЄС.

Співробітництво України та ЄС в енергетичній сфері

Здійснюється відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо співробітництва в енергетичній галузі, підписаного 1 грудня 2005 р. Меморандум охоплює такі ділянки: ядерну безпеку; інтеграцію ринків електроенергії та газу; підвищення безпеки енергопостачання та транзиту вуглеводнів; структурну реформу, підвищення стандартів із техніки безпеки й охорони довкілля у вугільній галузі.

З метою оцінки стану виконання Меморандуму сторонами щороку схвалюється відповідний звіт. Третій спільний звіт стосовно імплементації Меморандуму схвалено на саміті "Україна - ЄС" у вересні 2008 р. У Брюсселі 23 березня 2009 р. відбулася Міжнародна інвестиційна конференція з питань модернізації газотранзитної системи України, де презентувався мастер-план проектів модернізації ГТС України, аналізу реформування газового сектору з наголосом на його інвестиційному потенціалі та за результатами якої підписано Спільну заяву.

Країнам - членам ЄС все-таки не вистачає єдності й скоординованості дій у реалізації спільної зовнішньої енергетичної політики. Тому необхідно враховувати такі проблеми у спільній енергобезпеці ЄС:

  • - "вирівнювання" диверсифікації постачання енергоресурсів між Східноєвропейськими країнами-членами та країнами Західної Європи;
  • - зміцнення здатності Євросоюзу долати проблему перебоїв з енергопостачанням (через інтеграцію внутрішнього ринку та посилення принципів конкуренції);
  • - позбавлення послаблювального впливу на всю зовнішню політику ЄС газових відносин "Росія - ЄС".
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші