Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Банківська справа arrow Інформаційні системи і технології в банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

СИСТЕМА АВТОМАТИЗАЦІЇ БАНКІВСЬКИХ ОПЕРАЦІЙ SCROOGE II

Особливості реалізації системи Scrooge II

Банківська система Scrooge її (розробник - фірма lime systems, м. Донецьк) реалізована за концепцією архітектури Клієнт/Сервер. Серверна частина представлена пакетом Microsoft SQL Server, що функціонує під управлінням операційної системи Microsoft Windows NT. При цьому серверна частина системи Scrooge максимально задіює штатні можливості серверів (Windows NT і SQL Server) щодо: захисту інформації від несанкціонованого доступу; обробки значних обсягів інформації і роботи з багатьма одночасно під'єднаними до системи користувачами.

Після запуску системи здійснюється завантаження всіх драйверів, потрібних для роботи системи, на екрані з'являється діалогове вікно з вимогою введення імені користувача і його пароля.

Після успішного проходження етапу персоналізації система визначає доступні користувачеві ресурси і, відповідно до них, здійснює настройку оболонки Робочий стіл, на екрані з'являється початкове робоче вікно системи (рис. 4.4).

Початкове робоче вікно системи Scrooge

Рис. 4.4. Початкове робоче вікно системи Scrooge

Верхній рядок вікна відображає ім'я банку, в якому функціонує система, у наступному рядку - пункти системного меню та інформація про ім'я сервера (Scrooge), назву бази даних (Aval.New), ім'я користувача, під яким був здійснений вхід до системи на робочій станції (avalOl). У нижньому рядку вікна відображається системна підказка і службова інформація. Системна підказка інформує, які дії можна виконати за допомогою функціональних клавіш: F10 - активізація головного меню (аналогічний результат можна отримати, скориставшись маніпулятором миша); F3 - виклик вікна для відкриття файла.

Службова інформація інформує користувача про поточну дату і максимальний обсяг оперативної пам'яті комп'ютера, який можна використовувати для роботи системи Scrooge, та весь доступний обсяг вільної оперативної пам'яті (13916/13979к); про розмір оперативної пам'яті комп'ютера для забезпечення взаємодії із SQL/сервером (ш:217392); про число відкритих з'єднань із SQL/сервером (h:0) (слід наголосити, що Microsoft SQL/Server не дозволяє з однієї робочої станції відкривати більше ніж 15 з'єднань одночасно, причому реальна робота зазвичай не вимагає більше ніж 5-8 одночасних з'єднань із SQL/Server); про час у секундах (10798), через який буде автоматично включений режим Блокування.

Вихід із системи виконується натисканням комбінації клавіш Alt + X, при цьому система перевірить наявність незавершених застосувань, у разі їх виявлення користувачеві буде запропоновано зберегти відповідні документи або відмінити вихід за наявності активних застосувань.

САБО Scrooge побудована за модульним принципом. Модулями (застосуваннями) системи є: Клієнти; Документи; Рахунки; Каса; Вклади +; Кредити; Валюта; ЕМР (система електронних платежів) тощо. Виклик до роботи будь-якого модуля здійснюється через пункт меню Приложения. (Назви модулів, функцій, програмних та діалогових вікон, кнопок тощо подано російською мовою для спрощення сприйняття навчального матеріалу за умов російськомовного інтерфейсу програмного комплексу.) Викликаний до роботи модуль на екрані представлено окремим вікном.

Робочі вікна модулів Scrooge мають кнопки управління вікном. їх призначення: [nj - для закриття вікна; <-> - для виклику вікна фільтра; Т - для зміни розміру вікна; J - для звернення до ядра системи і поновлення змісту вікна. Крім стандартних кнопок, деякі вікна модулів мають свої специфічні кнопки, опції, прапорці. Керування вікном можна здійснювати і за допомогою гарячих клавіш: Alt + Enter - зміна розміру вікна (повноекранне вікно); Ctrl (права) - зміна мови. У повноекранному вікні перемикання мови підтверджується окантовкою певного кольору: зелений колір - українська; червоний колір - російська, сірий колір - англійська мова.

Виконання операцій у системі Scrooge можна здійснювати тільки після відкриття Операційного дня банку: Приложения/Система/Сегодня - з'являється вікно Сегодня з переліком певних системних параметрів і датою попереднього відкриття дня. Активізація кнопки Добавить виводить на екран вікно Вставка, в якому висвітлюється системна дата і визначені параметри для користувача. У цьому вікні користувач повинен визначити дату операційного дня або переконатися у правильності її встановлення, натиснути кнопку Годится - система повертається до вікна Сегодня для того, щоб переконати користувача у відкритті операційного дня (біля дати зліва має з'явитися стрілка ->).

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші