Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Маркетинг arrow Реклама
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ВІДДІЛ РЕКЛАМИ

ВСТУП

Організація

Організація рекламної справи відрізняється від організації діяльності у сфері зв'язків з громадськістю, тому більшість спеціалістів з реклами працює в рекламних агентствах, а більшість спеціалістів із зв'язків з громадськістю — у відповідних відділах компаній. Втім, і в першому, і в другому випадку можна організовувати діяльність як ззовні, так і зсередини. Та якщо рекламна кампанія майже завжди потребує залучення рекламного агентства, то для здійснення акції в галузі зв'язків з громадськістю не обов'язково користуватися послугами незалежних консультантів. Причина полягає в тому, що природа реклами дуже відрізняється від природи зв'язків з громадськістю, а також у тому, що обидві ці справи потребують абсолютно різних спеціалістів.

Отже, ситуація розвивається приблизно за таким сценарієм: потреба в рекламному агентстві та послугах спеціалістів різного профілю зростає прямо пропорційно до зростання активності рекламної діяльності. З другого боку, потреба у власному відділі зв'язків з громадськістю, який має вирішувати комунікативні проблеми інших численних відділів, виникає у компанії разом із зростанням активності у сфері зв'язків з громадськістю. Для здійснення додаткових проектів (або виконання специфічних завдань, наприклад, у галузі фінансових або парламентських відносин) можна залучати незалежних консультантів.

Власний рекламний відділ компанії виконує два завдання: він наймає рекламне агентство і контролює його діяльність, а також залучає та контролює інші організації" що надають послуги, які не надає дане рекламне агентство. Цей розподіл обов'язків збігається із застосуванням основних (above-the-line) та допоміжних засобів реклами, про що йтиметься нижче.

Менеджер з реклами

У цьому розділі ми називатимемо менеджером з реклами працівника, який очолює рекламний відділ компанії. Цей керівник замовляє і контролює здійснення рекламної акції своєї компанії, і він є "супротивником" менеджера з розміщення реклами, тобто спеціаліста, який продає рекламний час або площі. Отже, маємо трьох менеджерів, що взаємодіють, — менеджера з реклами, що представляє клієнта, менеджера, який представляє рекламне агентство в його відносинах з цим клієнтом (account executive), і менеджера з розміщення (або продажу) реклами. Ці три людини уособлюють три сторони рекламної справи (див. рис. 2.1).

Рекламна справа: трикутна система взаємовідносин

Інші назви

Посада менеджера з реклами може мати різні назви: менеджер з пабліситі, менеджер продукту, менеджер торговельної марки, менеджер маркетингових послуг тощо. Трапляються й такі чудернацькі назви, як менеджер комунікативних процесів, менеджер зі стимулювання збуту або менеджер з реклами та зв'язків з громадськістю. В одних компаніях за рекламу відповідає менеджер з маркетингу, в інших рекламним процесом керує менеджер зі зв'язків з громадськістю. Все залежить від типу організації та активності її рекламної діяльності. Але в будь-якому разі в організації має бути співробітник, який відповідає за замовлення та контролювання рекламної діяльності.

Хоча всі вищевказані назви означають приблизно одну й ту саму посаду, деякі з них можуть мати специфічний зміст. Менеджер з пабліситі може відповідати за рекламу та зв'язки з громадськістю (наприклад менеджер з пабліситі курортного комплексу). Менеджер продукту або менеджер торговельної марки відповідає за стимулювання збуту певного продукту або певної торговельної марки чи групи марок. Його діяльність може включати багато обов'язків: від розробки нового продукту, торговельної марки, упаковки, рекламної кампанії до стимулювання збуту та сервісного обслуговування. Менеджер з маркетингових послуг допомагає менеджеру з маркетингу в таких питаннях, як маркетингові дослідження, реклама та зв'язки з громадськістю.

Назва посади також залежить від типу організації та її потреб в галузі стимулювання збуту. Товари широкого вжитку (РМСО), регулярного продажу яких вимагає розвиток виробництва (наприклад, більшість загальнонаціональних торговельних марок, що продаються в універмагах), потребують дуже активної, постійної й агресивної реклами.

Високотехнологічний продукт може обмежуватися невеликими обсягами реклами, але вимагати значних зусиль в плані виховування ринку за допомогою таких методів зі сфери зв'язків з громадськістю, як тематичні статті, технічні семінари та аудіовізуальні засоби.

Великий самостійний рекламний відділ компанії віднедавна має нову назву, і вона з'явилася в останніх екзаменаційних білетах з рекламної справи Освітнього фонду "Комунікативні процеси, реклама та маркетинг". Йдеться про "власне агентство". Але в цій назві закладена своєрідна суперечність, адже таке агентство не може отримувати комісійних.

У протилежному разі мало б місце порушення двох принципів системи комісійних, які гарантують моментальний платіж і відсутність довгострокових кредитів, а також можливість мати справу не із сотнями індивідуальних рекламодавців, а лише з кількома агентствами. Втім, рекламодавці-гіганти з їхнім величезним впливом здатні домовитися про придбання рекламних площ і часу за дуже вигідними цінами і навіть вибороти собі ті ж самі комісійні або знижки, що їх отримують агентства. У цьому світі можна домовитися про що завгодно!

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші