Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Туризм arrow Маркетинг туристичного бізнесу
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Типи поведінки споживачів при ухваленні рішення про покупку

Для ефективної маркетингової діяльності туристичної фірми необхідно враховувати не тільки мотиви, але і власне процес покупки.

Поведінка споживача турпродукту істотно міняється залежно від того, який турпродукт він купує - номер в готелі, сніданок в ресторані, дорогу путівку на море або скутер на прокат. Існує складна, невпевнена, звична і пошукова купівельна поведінка.

Складна купівельна поведінка при покупці турпродукту - тип поведінки споживачів при ухваленні рішення про покупку турпродукту за ситуації, коли високий ступінь залучення супроводжується істотними відмінностями між різними марками і типами турпродукту. Високий ступінь залучення споживачів має місце, якщо продукт дорого коштує, його покупка пов'язана з ризиком, відбувається рідко, а предмет, що купується, може служити засобом самовираження. Звичайно в таких випадках споживачі прагнуть одержати якомога більше інформації про характеристики продукту даної категорії.

Таким споживачам маркетолог повинен розповісти про властивості туристичних продуктів цього класу і про відмінності різних марок; крім того, він повинен повідомити, які з цих властивостей може запропонувати дана туристична фірма. Маркетолог також повинен диференціювати властивості кожної марки, пояснити, які переваги одержить споживач, якщо скористається туристичними продуктами саме цієї туристичної фірми. Можливо, при цьому знадобляться рекламні друкарські матеріали, які споживач може одержати в своє розпорядження.

Невпевнена купівельна поведінка при покупці турпродукту спостерігається в ситуаціях з високим рівнем залучення, коли турпродукт коштує дорого, його покупка пов'язана з ризиком, відбувається рідко, проте різниця між різними марками турпродукту не велика.

Після покупки у споживача може виникнути відчуття незадоволеності покупкою, коли він відмітить якісь недоліки в придбаному турпродукті або почує позитивні відгуки про туристичний продукт тієї марки, яку він міг би купити, але не купив. Щоб усунути цю незадоволеність, маркетолог туристичної фірми, що займається обслуговуванням клієнта після здійснення покупки, повинен надати інформацію, підтверджуючу правильність вибору.

Звична купівельна поведінка при покупці турпродукту має місце за умови низького залучення споживача і невеликої різниці між різними марками турпродукту. Коли справа торкається туристичних продуктів, які часто купуються і коштують дешево, покупки звичайно відрізняються низьким ступенем залучення. У таких випадках купівельна поведінка при покупці турпродукту не проходить трьох звичайних стадій: думка, погляди, поведінка. Споживачі не шукають додаткову інформацію про марки і не оцінюють їх характеристики; їм не потрібно довго роздумувати про те, яку марку купувати.

Оскільки у покупців відсутня сильна прихильність до якої-небудь марки, маркетологи для стимулювання попиту використовують зниження цін і розпродажі туристичних продуктів. Велике значення тут мають візуальні символи і зображення, оскільки вони легко запам'ятовуються і асоціюються з торговою маркою. Рекламна кампанія повинна містити короткі повідомлення, що часто повторюються. Телевізійна реклама таких туристичних продуктів ефективніша, ніж друкарська, оскільки перша більше підходить для пасивного засвоєння, за допомогою якого споживач формує своє відношення до туристичних продуктів з низьким ступенем залучення.

Пошукова купівельна поведінка при покупці турпродукту - тип поведінки при ухваленні рішення про покупку у ситуації, коли низький ступінь залучення споживачів супроводжується істотними відмінностями між різними марками турпродукту. Споживачі проявляють пошукову купівельну поведінку при покупці турпродукту у ситуації, коли низький ступінь залучення споживачів супроводжується відчутними відмінностями між різними марками турпродукту. В цьому випадку споживачі звичайно легко і часто змінюють напрями і типи турпродуктів. Причиною зміни марки є різноманіття вибору, а не незадоволеність.

Для таких категорій туристичних продуктів маркетингові стратегії будуть різними. Лідер туристичного ринку повинен заохочувати звичну купівельну поведінку при покупці турпродукту і прагнути до того, щоб його продукція була більш розрекламована (більш придатна для нагадування реклама) і щоб її завжди було досить. А туристичній фірмі, що претендує на лідерство, слід заохочувати пошукову купівельну поведінку при покупці турпродукту, пропонуючи нижчі ціни, систему спеціальних знижок, купони і безкоштовні пробні продукти.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші