Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетинг соціальних послуг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Висновки

 • 1. В умовах інтенсивної конкуренції на ринку одним з найкращих варіантів боротьби з конкурентами є застосування базових стратегій конкуренції, спрямованих на досягнення стійкої та довготривалої переваги на ринку. До таких стратегій, на думку М. Портера, належать стратегія найменших сукупних витрат, диференціації та зосередження. Дослідженням проблем формування та досягнення конкурентних переваг організаціями на ринку займається багато відомих світових вчених, таких як Томас С. Баттеман, Д. Бойетт, Ж.-Ж. Ламбен, М. Портер, Скотт А. Снелл та інші. На сьогодні існує кілька теоретичних моделей маркетингу послуг, які можуть бути застосовані в сфері туризму. Авторами згаданих моделей є такі визнані вчені, як А. Парасураман, Д. Ратмел, М. Бітнер, Ф. Котлер, Е. Гаммессон. Під час розвитку економічної науки вчені, досліджуючи механізми конкуренції на ринку, запропонували нові методи боротьби, які часто ґрунтуються на базових стратегіях. Так, деякі автори пропонують використовувати такі стратегії: зменшення собівартості продукції, диференціації продукції, введення новизни, негайного реагування на потреби ринку та стратегію сегментування. Кожна з цих стратегій за тих чи інших ринкових умов матиме свої недоліки й переваги. Тому для кожної окремої організації потрібно розробляти конкурентну стратегію відповідно до специфіки галузі з врахуванням впливу чинників зовнішнього й внутрішнього середовищ. Здебільшого така стратегія складається з елементів кількох базових стратегій одночасно. Проблема становлення та розвитку туристичної галузі України відображено в працях багатьох вчених, однак, як правило, автори пропонують теоретичні положення, що належать до регулювання конкуренції на туристичному ринку. Тому в сучасних умовах виникає гостра необхідність у практичних дослідженнях та встановленні реальних шляхів досягнення стійкої конкурентної позиції на ринку туристичних послуг. Слід зазначити, що пошук та досягнення конкурентної переваги є складним завданням. Жодна туристична фірма на ринку не може досягти абсолютної переваги над своїми конкурентами за усіма можливими характеристиками послуги та шляхами її просування на ринку. Отже, із метою досягнення стійкої позиції на ринку виникає гостра потреба в пошуку можливих пріоритетів майбутнього розвитку туристичної організації, що базуватимуться на її сильних рисах.
 • 2. Дослідження споживачів, виявлення основних мотивів придбання туристських послуг і аналіз споживчої поведінки озброює керівників і фахівців фірми потужним арсеналом, без якого неможлива успішна діяльність на сучасному ринку, а саме - знанням свого клієнта.

Правильне розуміння споживачів надає туристській фірмі можливості:

 • o прогнозувати їхні потреби;
 • o виявляти послуги, що користуються найбільшим попитом;
 • o поліпшувати взаємини з потенційними споживачами;
 • o здобувати довіру споживачів за рахунок розуміння їхніх запитів;
 • o розуміти, чим керується споживач, ухвалюючи рішення щодо придбання туристських послуг;
 • o з'ясовувати джерела інформації, використовувані при ухваленні рішення про покупку;
 • o установлювати, хто і яким чином впливає на вироблення й ухвалення рішення про придбання туристського продукту;
 • o виробляти відповідну стратегію маркетингу й конкретні елементи найбільш ефективного комплексу маркетингу;
 • o створювати систему зворотного зв'язку зі споживачами туристських послуг;
 • o налагоджувати ефективну роботу із клієнтами.
 • 3. Формування правильного розуміння споживачів у маркетингу виходить із наступних принципів:
  • o споживач є незалежним;
  • o поведінка споживачів осягається за допомогою досліджень;
  • o поведінка споживачів є соціально законною;
  • o поведінка споживачів піддається впливу. Маркетинг може робити досить сильний вплив на мотивацію й поведінку споживачів. Це досягається за умови, якщо що пропонований туристський продукт дійсно є засобом задоволення потреб клієнта. При цьому мова не повинна йти про яке-не-будь маніпулювання поведінкою споживачів.
 • 4. В умовах жорсткої конкуренції кожне підприємство, незалежно від його розмірів і виду діяльності, для успішного функціонування й задоволення попиту ринку використовує певні інструменти маркетингу. За кордоном організації, що працюють у сфері туризму (готелі, туроператори, турагенти, транспортні компанії), широко застосовують дослідження ринку й часто прибігають до таких традиційних ринкових підходів, якими є сегментація ринку й позиціонування продукту. При цьому вчені, що вивчають маркетинг у туризмі, а також практики в цій сфері намагаються досліджувати вимоги клієнта і його поведінку.
 • 5. Маркетинг соціальних послуг в сфері туризму - це творчий процес, котрий недоцільно, та й неможливо заздалегідь регламентувати у всіх деталях. Абстрактна модель маркетингу пропонує кілька варіантів рішень і підходів, вибір яких повинен здійснюватися з урахуванням конкретних обставин, специфіки ринку й діяльності фірми, адже в умовах конкурентної боротьби успіху домогтися може тільки те підприємство, що творчо й нестандартно застосовує концепцію маркетингу, постійно шукає в її рамках нові способи адаптації до ринкових умов, а також прагне активно впливати на ринок і споживачів.
 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші