Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Менеджмент arrow Ділова кар'єра
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Чоловік/дружина і корпоратив

Дослідницький центр російського порталу superjob.ru провів опитування працівників щодо їх ставлення до присутності родичів співробітників на корпоративних вечірках. Виявилось, що 52% респондентів були проти такої присутності. Вони не бажали змішувати своє особисте життя з професійним. Чоловіки дотримувалися такої думки частіше ніж жінки (51% проти 49%). Чим більший дохід мали респонденти, тим менше вони мали бажання змішувати своє приватне життя з роботою.

Точку зору про те, що членам подружжя необхідно бути присутніми на корпоративних заходах висловили 36% учасників опитування.

Частина опитуваних зазначала, що корпоративні вечірки є дуже небезпечними для сім'ї. Оскільки під час них започатковуються службові романи, з огляду на що член подружжя має бути під наглядом.

Частина опитаних вважала, що присутність чоловіка чи дружини на вечірці створює позитивний ефект і допомагає згуртувати колектив. Окрім того, у співробітників складається краща думка про свою компанію.

Зі своєю точкою зору не визначилися 12% респондентів. Вони зазначали, що все залежить від самого подружжя та традицій компанії.

На уроці із Закону Божого на запитання священника про те, чому Бог спочатку створив чоловіка, а потім жінку учень відповів: "Бог не хотів щоб жінка давала поради під час створення чоловіка".

Поведінка на корпоративній вечірці

Кадровики констатують, що після великих корпоративних вечірок багатьом працівникам доводиться шукати нову роботу. Це відбувається з огляду на те, що не всі робітники вміють тримати себе в рамках пристойності на корпоративних заходах. Вони є не лише веселощами, а й серйозним випробуванням щодо норм поведінки. Одним з головних складових корпоративної культури є вміння проводити вільний час у колі співробітників.

Чарка, на жаль, у більшості випадків розкриває людину. Згадаймо, що українське прислів'я каже: "Що у тверезого на умі - те у п'яного на язиці.".

Йти чи не йти на корпоративну вечірку - питання складне і однозначної відповіді на нього не має.

Якось у пресі повідомлялося, що у англійських містечках гастролювала група австралійських аборигенів. Вони демонстрували фокуси з чоловічими геноталіями (наприклад, зав'язування у вузол тощо). Деякі представники громадськості звернулися до мера одного з містечок з вимогою заборони шоу з огляду на аморальність. Мер ухвалив рішення гідне царя Соломона: "Хто не хоче дивитися - хай не йде".

Хто не хоче йти на корпоратив - може не йти.

Все ж таки на корпоратив краще піти, інакше можна зарекомендувати себе білою вороною. З роботи за неявку на корпоратив не звільняють. У Кодексі законів про працю стаття про це не передбачена. Але неявка на корпоратив буде тлумачитись як спроба "відірватися від колективу". Згадаймо, що у фільмі "Кавказская пленница" одним з тостів був такий: "Так выпьем же за то, чтобы никто из нас, как бы вісоко он не летал, никогда не отрывался от колектива.".

Вважається, що присутність керівників на внутрішньокорпоративних заходах є їх добровільною повинністю. Колектив має знати своїх лідерів, бачити їх у неформальній обстановці.

Звичайні співробітники можуть простіше ставитись до корпоративних заходів. Вони їх можуть не відвідувати. Все ж таки відвідування є бажаним. На заходах можна відчути себе членом великої команди. На вечірках є шанс запам'ятатися керівництву, принаймні візуально. Членів сім'ї на корпоратив краще не брати. У кожному колективі свій мікроклімат, тому поява чужих людей може його порушити. Варто взяти до уваги і те, що корпоративні заходи проводяться за рахунок компанії і розраховані виключно на співробітників.

Невеличке запізнення з прибуттям на корпоративну вечірку доцільне, щоб не спостерігати як накривають столи і не чекати прибуття решти співробітників. Тобто якщо офіційно вечірка призначена, наприклад, на 19.00, то вважайте, що вона фактично призначена на 19.15. Ці 15 хвилин є те, що у Радянській Армії називали "єфрейторський зазор".

Радять не накидатися на їжу. До жирної їжі бажано, навіть, не доторкатися. Вона може залишити сліди на одежі. Солоні та жирні закуски можуть викликати спрагу.

Слід пам'ятати, що алкоголь знищив більше кар'єр, ніж будь-які інтриги. Золотим правилом корпоративну є: щонайбільше два коктейлі або джин і тонік мінус джин.

Наприклад, у Німеччині на корпоративних вечірках практично відсутній алкоголь. П'ють, передусім, пиво. Пропорція: один ящик на 5+ох чоловіків. На корпоративах і пікніках у Німеччині панує весела, але стримана атмосфера.

На вітчизняних просторах корпоратив не відбувається без алкогольних напоїв. Учасникам вечірки до вживання напоїв слід поставитись стримано, щоб наступного дня не червоніти за свою поведінку. Напої не слід змішувати. Доцільно собі встановити ліміт на їх вживання. Не можна пити на порожній шлунок.

Корпоративні вечірки задумуються, передусім, для спілкування. Далеко не всі теми є такими, що підходять для вечірки Не варто згадувати минулі виробничі образи, порушувати питання релігії, політики, національності. Такі теми можуть спровокувати спори, а інколи - конфлікти. Не слід нав'язувати учасникам вечірки свої особисті проблеми. Не виключено, що згодом пожалкуєте про свою відвертість.

Спілкуйтеся на корпоративі зі своїми колегами. Жваве і невимушене спілкування забезпечить вам увагу оточуючих. Ви впадете їм у вічі. Вас згадуватимуть із задоволенням.

Корпоративна вечірка дає можливість співробітнику показати себе й з іншого боку, окрім професійного. Наприклад, виявивши ініціативу під час підготовки заходу, можна зарекомендувати себе гарним організатором і творчою особистістю та привернути до себе увагу керівництва.

Можна звернути на себе увагу, виступивши з підготовленим номером, блиснути ерудицією і кмітливістю під час жартівливих конкурсів.

Слід бути дуже обачним - зайва активність або невдалий виступ можуть привести до прямо протилежних результатів.

На корпоративних вечірках слід бути обережним.

Особливо це стосується співробітників компанії з невеликим стажем роботи на ній.

Досить часто трапляється, що нова людина, яку запросили на корпоратив, не отримує роботи, а молодий фахівець полишає компанію після першої ж корпоративної вечірки у якій взяв участь.

Для корпоративної вечірки слід підготувати певну кількість конкурсів. Їх має бути не занадто багато, щоб не втомлювати учасників корпоративу.

Свої сексуальні потяги слід тримати у руках. Не можна приставати до всіх підряд. Така поведінка учасникам вечірки здається жахливо комічною. Корпоративна вечірка вважається найгіршим місцем для започаткування службового роману. Хай цим опікуються ті, кому немає що втрачати.

Під час вечірки варто знайти час і привід поспілкуватися з начальником. У бесіді краще не торкатися виробничих тем. Розмова має бути легкою, дружньою і короткою. Це саме той випадок коли чим менше - тим краще.

Не слід забувати, що начальник завжди залишається начальником. Не намагайтесь під час вечірки звертатися до нього на "ти". Найбільш поширеною помилкою у спілкуванні підлеглих з начальником під час вечірки - це розмови про підвищення зарплати і кар'єрне зростання. Це потрібно робити в інший час і в іншому місці.

Слід обминати плітки, якщо не хочете, щоб до вас пристала репутація корпоративного пліткаря. Пікантні підробиці та "гарячі новини" про життя ваших колег хай краще залишаться осторонь корпоративної вечірки.

У деяких організаціях прийнято забирати з собою після вечірки бутерброди, фрукти, солодощі тощо. Якщо таке правило у фірмі встановлено, то і ви можете діяти згідно з ним. Робіть як всі. Якщо це не прийнято, а ви розпочнете робити першим, то до вас, можливо назавжди, пристане репутація жадібної людини. Не спішіть першим збирати на столі те, що залишилось після вечірки.

На корпоратив слід прийти вчасно, чемно поспілкуватися, Можна залишитися лише на годинку і непомітно зникнути, подякувавши організаторам за "прекрасний вечір", хоч, поклавши руку на серце, для вас особисто той вечір не був приємним і ви краще провели б його у стоматологічному кріслі. Якщо компанія має великий колектив, то, зрозуміло, непотрібно прощатися з кожним співробітником. Достатньо потиснути руку керівнику компанії (якщо він першим протягне руку) та організатору вечірки.

Дотримання правил, описаних вище, автоматично гарантує просування по службовій драбині чи підвищення зарплатні. Можна з впевненістю гарантувати одне-наступного дня ви прийдете на роботу з гордо піднятою головою і зможете без сорому дивитися колегам в очі.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші