Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Маркетинг arrow Організація торгівлі
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Місцеві органи Держспоживстандарту України

Територіальними (місцевими) органами Держспоживстандарту України є обласні, Головне Київське та Севастопольске міські управління у справах захисту прав споживачів.

Основними завданнями управління є: здійснення державного контролю за додержанням законодавства України про захист прав споживачів місцевими органами виконавчої влади та суб'єктами господарювання — підприємствами, установами, організаціями — незалежно від форм власності, громадянами-підприємцями та іноземними юридичними особами, що здійснюють підприємницьку діяльність на території області (міста), і вжиття до них в разі порушення прав споживачів передбачених законодавством заходів впливу.

Органи державної податкової служби України

Важливу роль у сфері контролю зокрема за дотриманням прав споживачів у торгівлі відіграють органи державної податкової служби України й органи внутрішніх справ. Органи державної податкової служби здійснюють у межах своїх повноважень контроль за установленим порядком розрахунків зі споживачами з використанням реєстраторів розрахункових операцій і розрахункових книжок, використанням лімітів готівки в касах для розрахунків за товари, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій, патентів тощо.

У складі податкової міліції діє спеціальний структурний підрозділ, який провадить роботу з боротьби з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Державна служба боротьби з економічними злочинами

Головним завданням державної служби боротьби з економічними злочинами, яка є складовою кримінальної міліції системи МВС, є своєчасне припинення злочинів у галузі економіки та запобігання їм.

Працівники служби мають право: безперешкодно входити до приміщень підприємств і організацій незалежно від форм власності, виробничих приміщень, складів, що використовуються громадянами для заняття підприємництвом; вилучати документи, товари, кошти, а також сировину і продукцію в установленому законодавством порядку, опечатувати каси; проводити контрольні закупівлі товарів з метою виявлення фактів протиправної діяльності.

Працівники правоохоронних органів подають допомогу службовим особам органів державної виконавчої влади, що здійснюють захист прав споживачів, у виконанні ними службових обов'язків та припиняють незаконні дії громадян, які перешкоджають виконанню покладених на них функцій.

Міністерство охорони здоров'я України

Спеціально уповноваженим центральним органом державної виконавчої влади, що здійснює контроль і нагляд за додержанням санітарного законодавства, державних стандартів, критеріїв та вимог, спрямованих на забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, є Міністерство охорони здоров 'я України.

Держсанепідслужбу України очолює головний державний санітарний лікар України — перший заступник Міністра охорони здоров'я України, який призначається на посаду і звільняється з неї КМУ.

В областях, містах Києві і Севастополі керування держсанепідслужбою покладено на головного санітарного лікаря відповідної території, який за посадою є заступником голови обласної (міської) державної адміністрації. Він призначається на посаду і звільняється з неї головним санітарним лікарем України за погодженням з відповідною обласною, Київською і Севастопольською міською державною адміністрацією.

Головним державним санітарним лікарям Республіки Крим, областей, міст, районів та їх заступникам налаються такі основні повноваження:

  • - державного санепіднагляду за дотриманням органами державної виконавчої влади, місцевого і регіонального самоврядування, підприємствами, установами, організаціями і громадянами санітарного законодавства;
  • - систематичного аналізу санітарної та епідемічної ситуації, показників здоров'я населення, окремих його груп;
  • - контролю за проведенням санітарних і протиепідемічних заходів, виконання програм профілактики захворювань, охорони здоров'я населення;
  • - винесення рішень про необхідність проведення державної санітарно-гігієнічної експертизи, визначення складу комісій для її здійснення і затвердження висновків;
  • - безперешкодного входу на територію і у приміщення всіх об'єктів нагляду за службовим посвідченням й обов'язкових для виконання вказівок щодо усунення виявлених порушень санітарних норм, а також проведення необхідних лабораторних досліджень;
  • - безплатного відбору зразків сировини, продукції, матеріалів для державної санітарно-гігієнічної експертизи;
  • - застосування передбачених законом заходів для припинення порушення санітарного законодавства.

Відповідно до Закону України "Про ціни і ціноутворення" від 3.12.90 № 507 державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. У сфері дії вільних цін контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог антимонопольного законодавства.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші