Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Інвестування arrow Інвестування
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Інститути спільного інвестування

Інвестування в інвестиційні фонди — один з найбільш поширених і високоефективних способів вкладення коштів у сучасному світі. Основною метою діяльності інвестиційних фондів є об'єднання (залучення) грошових ресурсів інвесторів з метою отримання прибутку від вкладення їх у цінні папери інших емітентів, корпоративні права та нерухомість.

Об'єднання капіталів багатьох вкладників дозволяє розширити спектр інвестиційних можливостей, знизити витрати і здійснювати професійне управління цими коштами. Вкладення в інвестиційні фонди має ряд переваг перед іншими можливими способами довгострокових вкладень, допомагаючи не лише уникнути знецінення грошей внаслідок інфляції, але й отримувати стабільний і високий дохід.

Інвестиційні фонди призначені для надійного короткострокового й довгострокового розміщення грошових ресурсів, для отримання доходу та довгострокового накопичення.

Перший інститут спільного інвестування у вигляді інвестиційної компанії з'явився у Бельгії у 1822 р. Перший інвестиційний фонд виник у Великобританії у 1831 році, але початком історії інвестиційних фондів прийнято вважати 1924 рік, коли у США був створений перший "взаємний фонд" Massachusetts Investment Trust.

Згідно із Законом України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)" від 15 березня 2001р. інститут спільного інвестування (далі — ІСІ) — корпоративний інвестиційний фонд або пайовий інвестиційний фонд, який провадить діяльність, пов'язану з об'єднанням (залученням) грошових коштів інвесторів з метою отримання прибутку від вкладення їх у цінні папери інших емітентів, корпоративні права та нерухомість.

Управління активами ІСІ здійснює компанія з управління активами. Компанією з управління активами може бути юридична особа, що створюється відповідно до законодавства України.

Компанія з управління активами (КУА) — це юридична особа, що здійснює професійну діяльність з управління активами інвестиційних фондів на основі ліцензії, яку видає Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР).

КУА проводить аналіз ринку цінних паперів, нерухомості та інших фінансових інструментів, і направляє кошти інвесторів на придбання активів фонду, які вказані в Інвестиційній декларації фонду: акції, облігації, нерухомість, інструменти грошового ринку тощо.

Основні переваги інвестиційних фондів:

• Висока дохідність. Інвестиційні фонди дають можливість отримання більш високої доходності у порівнянні з тією, що дають традиційні способи вкладення капіталу, наприклад депозит.

• Мінімізація ризику. Інвестиційні фонди, як правило, мають добре диверсифіковані портфелі, вкладаючи кошти у різні види активів, тим самим мінімізуючи ризики.

• Професійне управління. Коштами управляють висококваліфіковані спеціалісти, які на базі своїх знань, досвіду і ретельного аналізу ризику приймають рішення щодо найбільш вигідних вкладень коштів інвесторів, що дозволяє знизити ризик і збільшити розмір доходів.

• Зручність. Докладаючись на професіоналізм інвестиційних менеджерів, приватному інвесторові немає потреби самостійно вивчати специфіку фондового ринку, слідкувати за зміною ставок на цінні папери щоденно, а іноді й щогодинно. Разом з тим рядові інвестори отримують звіти про діяльність фонду і стан їх інвестицій.

• Ліквідність. Інша важлива перевага інвестиційних фондів — можливість продати акції чи інвестиційні сертифікати у зручний для їх держателя час. Інвестиційні фонди зобов'язані викуповувати інвестиційні сертифікати.

• Надійність. Права інвесторів захищені Законом України "Про інститути спільного інвестування (пайові і корпоративні інвестиційні фонди)". Всі аспекти діяльності компанії по управлінню активами чітко регулюються Державною комісією з цінних паперів і фондового ринку, банком-зберігачем активів фонду, а також аудиторам фонду.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси