Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Право arrow Адвокатура
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Голова Ради адвокатів України

  • 1. Голова Ради адвокатів України за посадою є головою Національної асоціації адвокатів України.
  • 2. Голова Ради адвокатів України представляє Раду адвокатів України та Національну асоціацію адвокатів України в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях, перед громадянами.
  • 3. Голова Ради адвокатів України забезпечує скликання та проведення засідань Ради адвокатів України, розподіляє обов'язки між своїми заступниками, організовує і забезпечує ведення діловодства Ради адвокатів України, розпоряджається коштами і майном Національної асоціації адвокатів України відповідно до затвердженого кошторису, організовує і забезпечує роботу секретаріату Національної асоціації адвокатів України, вчиняє інші дії, передбачені цим Законом, положенням про Раду адвокатів України, статутом Національної асоціації адвокатів України, рішеннями Ради адвокатів України і з'їзду адвокатів України.
  • 4. Голова Ради адвокатів України може отримувати винагороду у розмірі, встановленому з'їздом адвокатів України.

Вочевидь, така висока навантаженість потребує, окрім усього іншого, і високої роботоздатності. Під час виборів на таку посаду адвокати повинні керуватися наявністю у претендента значного досвіду саме на ниві адвокатської діяльності та враховувати інші об'єктивні обставини.

Голова Ради адвокатів України за ч.3 ст. 56 Закону отримує широкі повноваження, у тому числі і право "розпоряджатися коштами і майном Національної асоціації адвокатів України відповідно до затвердженого кошторису". Це спонукає адвокатів, а особливо делегатів з'їздів і конференцій, дуже прискіпливо ставитись до: а) різних пропозицій, які передбачають додаткові витрати; б) до ознайомлення з текстами рішень таких адвокатських форумів.

Така практика гарантує від несанкціонованих вчинків постійнодіючих Рад на кшталт наведеного вище Рішення РАУ НААУ про затвердження Положення про Комісії з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами безоплатної правової допомоги. Тут ідеться безпосередньо про розпорядження грошовими внесками адвокатів з посиланнями на "затверджений кошторис". Особам, заінтересованим у з'ясуванні цього питання, доведеться поцікавитися, чи обговорювалося воно на установчому з'їзді чи на установчих конференціях регіонів. Якщо таке обговорення було на з'їзді, доведеться спитати з делегатів установчого форуму. У будь-якому випадку це буде означатиме перевищення Радою НААУ своїх повноважень.

Обов'язковість рішень органів адвокатського самоврядування (ст. 57 Закону)

  • 1. Рішення з'їзду адвокатів України та Ради адвокатів України є обов'язковими до виконання всіма адвокатами.
  • 2. Рішення конференцій та рад адвокатів регіонів є обов'язковими до виконання адвокатами, адреса робочого місця яких знаходиться у відповідному регіоні та відомості про яких включено до Єдиного реєстру адвокатів України.
  • 3. Рішення органів адвокатського самоврядування набирають чинності з дня їх прийняття, якщо інший строк не передбачений рішеннями.

Пункт 1 ст. 57 Закону не відповідає Закону чи законним інтересам адвокатів. Якщо розглядати Рішення Ради адвокатів України від 17 грудня 2012 р. про затвердження Положення про Комісії з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами безоплатної правової допомоги, то воно не може виконуватись у тому вигляді, в якому воно є, оскільки п. 23 Положення порушує законні інтереси усіх адвокатів.

Тобто Закон, взявши на себе ретельну регламентацію кожного кроку адвокатського самоврядування, мав би передбачити право адвоката оскаржити будь-яке рішення РАУ НААУ чи Ради адвокатів регіону.

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>