Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Маркетинг arrow Організація торгівлі
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Технологія операцій з тарою на підприємствах торгівлі

Працівники підприємств торгівлі повинні забезпечити правильне відкривання, обережне ставлення і збереження тари згідно з вимогами Правил поводження з тарою. Так, при розвантаженні (навантаженні) вручну забороняється кидати вантаж на землю чи на транспортний засіб, бити вантажі, кантувати їх, якщо на упаковці стоїть заборонний знак.

При розвантаженні (навантаженні) продукції за допомогою засобів механізації забороняється застосовувати засоби, не пристосовані для захвату вантажів.

При укладанні вантажів на транспорт необхідно дотримуватись висоти укладання з урахуванням міцності тари, щоб запобігти деформації нижніх рядів. Для розвантаження вручну бочок з автомашин і з залізничних вагонів потрібно споруджувати похилі трапи і обережно скочувати бочки на землю.

Під час приймання товарів тару потрібно відкривати спеціалізованим інструментом (молотками, томагавками, ножицями та ін.) з додержанням послідовності і порядку розкриття різних видів тари. Для розкривання тари рекомендується застосовувати знімачі обручів, звичайні й трубчасті цвяховисмикувачі, спеціальні ножі для розкривання картонних ящиків і розпорювання мішків, господарські обценьки, а також комбіновані інструменти (наприклад, молоток-цвяховисмикувач-ножиці, молоток-сокира-цвяховисмикувач тощо). Забороняється відкривати дерев'яну тару ломом, молотком, сокирою, іншими інструментами, які не пристосовані для відкривання тари.

Ящики потрібно відкривати з боку щита кришки після того, як буде перерізаний дріт чи сталева пакувальна стрічка. Після звільнення бочок від упаковки дно вкладається всередину бочки, зняті обручі насаджуються знімачем або набійкою. Відкривання картонних ящиків повинне проводитися тільки по лінії заклеювання, щоб не пошкодити клапани.

Тара разового використання після її розкриття та звільнення з-під товару підлягає утилізації.

Поворотна тара, звільнена з-під товару, повинна бути очищена від забруднень, розсортована за видами, призначенням і якісним станом, за потреби — відремонтована (силами таро-одержувача може самостійно проводитися дрібний ремонт тари) і розміщена на зберігання у спеціальних підсобних приміщеннях чи на складах. Розсортована за видами та якістю тара укладається в місцях зберігання маркуванням на лицьовий бік.

Для зберігання кожного окремого виду тари повинні бути закріплені окремі місця, в які розсортована за якісним станом тара укладається з урахуванням її властивостей і технічних характеристик. У місцях зберігання тари повинні бути створені всі умови для додержання вимог протипожежної безпеки. Місця зберігання тари мають бути забезпечені протипожежними засобами.

Забороняється зберігати тару в безпорядно складених купах, м'яку тару — в сирих місцях, на кам'яній підлозі без дерев'яних настилів або прокладок.

Дерев'яна тара для захисту її від атмосферних опадів повинна розсортовуватися за видами і призначенням і зберігатися під навісами або в сухих приміщеннях. Дерев'яні ящики і бочки мають укладатися на підтоварники в штабелі щільними рядами і стосами; при цьому в одному стосі і в одному ряді повинна укладатися однойменна й однієї категорії якості тара. Під час укладання бочок їх потрібно встановлювати вертикально, до того ж в одному стосі — бочки одного діаметра. Дерев'яна тара з-під товарів з різкими запахами повинна зберігатися відокремлено від іншої аналогічної тари.

Мішкотару і пакувальні тканини, укладені в кіпи, зберігають в сухих приміщеннях на настилах. Тканинні мішки мають бути розсортовані за категоріями й укладені в кіпи по 10 штук, які укладаються на зберігання в стоси за видами тканини і категорією. До кожного стосу прикріпляється ярлик з зазначенням виду і категорії мішків. Під час укладання мішків на зберігання необхідно забезпечити відокремлене зберігання мішків з-під цукру від мішкотари з-під продуктів. Пакувальні тканини треба складати комплектами й укладати в місця зберігання стосами.

Металеву ящикову тару та металеві бочки для запобігання їх корозії потрібно зберігати в закритих приміщеннях; допускається зберігання металевої тари стосами на підтоварниках під навісами. Металеву тару зі специфічними запахами зберігають окремо.

Скляну тару, укладену в ящики, зберігають під навісами або в закритих приміщеннях на підтоварниках. Перед укладанням скляної тари на зберігання її потрібно розсортувати за видами і призначенням. Ящики зі склотарою укладають стосами.

Картонну і паперову тару потрібно зберігати в сухих приміщеннях на дерев'яних настилах або прокладках. Картонний таро-матеріал зберігається окремо.

Підготовка тари до здачі включає очищення від пакувальних матеріалів і залишків товарів, складання ящиків, розбирання великогабаритних ящиків на щити, видалення поліетиленової плівки і тузлуку із заливних бочок, укомплектування їх дном та обручами, складання й укомплектування прокладками картонних ящиків.

Під час завантаження потрібно щільно укладати тару в кузові, забезпечуючи при цьому стійкість вантажу за допомогою перев'язування шнуром або накривання брезентом. При укладанні тари на транспорт необхідно дотримуватись висоти укладання з урахуванням міцності тари, щоб запобігти деформації нижніх рядів. Для збільшення завантаження звичайних вантажних автомобілів нарощують їх борти або застосовують напівпричепи.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші