Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Фінанси arrow Економіка грошей, банківської справи і фінансових ринків
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Рецепт теорії ефективних ринків для інвестора

Якою є загальна рекомендація теорії ефективних ринків стосовно того, як інвестор повинен інвестувати на фондовій біржі? Ця теорія каже нам: гаряча конфіденційна інформація, публіковані рекомендації фінансових аналітиків і технічний аналіз, тобто все, що використовує публічно наявну інформацію, не може допомогти інвестору перехитрити ринок. Вона показує, що жодний інвестор без інформації, кращої, ніж в інших учасників ринкового процесу, не може сподіватися на перемогу над ринком цінних паперів. Що ж він тоді має робити?

Теорія ефективних ринків веде до висновку, що такий інвестор (і майже всі з нас потрапляють до цієї групи) не повинен намагатися перехитрити ринок шляхом постійних купівлі і продажу цінних паперів. Єдиним результатом цього процесу є те, що такий інвестор збагатить свого брокера, адже виплачуватиме вагому суму комісійної винагороди для посередника 2. Замість цього такий інвестор повинен дотримуватися "стратегії купівлі та володіння", тобто купівлі акцій та володіння ними протягом тривалого періоду. Це приведе в середньому до тих же доходів, що і за стратегії постійної купівлі-продажу. Проте чистий прибуток інвестора буде вищим, бо будуть менші брокерські комісійні3.

З фінансових новин. Фондова біржа

Крім інформації по курсах акцій, за якими торгують Нью-йоркська фондова біржа, Американська фондова біржа й інші регіональні біржі, та позабіржовому обороту, "Wall Street Journab публікує щоденно два стовпці, що подають аналіз ринку цінних паперів. Стовпчик "Heard on the Street" повідомляє, що фінансові аналітики говорять про окремі акції, в той час як стовпець "Abreast of the Market" (дивись витяг з колонки нижче) оцінює, що станеться з ринком в цілому. Ці два стовпці завжди з'являються на першій або другій сторінці третього зошита газети.

Чи те, що ця стаття говорить про зв'язок повідомлень про доходи і курси акцій, відповідає теорії ефективних ринків?

Індекс Доу-Джонса підвищується на 64,85.

Це друге найбільше зростання цього року.

Нью-Йорк - курси акцій підскочили вгору, головним чином тому, що тепер вірять, що прибутки не будуть такими поганими, як багато хто побоювався.

Індекс Доу-Джонса швидко збільшувався за останні півгодини торгівлі: зріс на 64,85 пункту, до 2452,72. Це було друге найбільше зростання цього року після підвищення на 78,71, яке мало місце 27 серпня

Низка повідомлень про доходи, або дуже високі, або кращі, ніж сподівалися, заохотили біржовиків-мисливців, що прагнуть купити акції за дуже низьким курсом, в той час як біржовики, що грають на пониження, продають взяті в позичку акції, щоб скористатися з падіння курсів акцій Коли вони відчувають, що біржа досягнула дна, то купуватимуть акції, щоб повернути позички.

"Це технічне підвищення курсів, що має пройти довгий шлях,- сказав Томас Галагер, керівний директор інвестиційними справами при Опенгеймері- Тут є величезна кількість тих, що грають на пониження".

"Dow Chemical", "Caterpillar" і "Waste Management" були серед великих компаній, доходи яких приємно здивували інвесторів.

"Існувало побоювання, що в третьому кварталі буде багато лиха з доходами, і тому уже встановився певний спокій від самого факту, що доходи не впали",- сказав Джеймс M. Меєр, директор наукових досліджень у Джені Монтгомері Скота.

Навіть середні прибутки спричинили радісне пожвавлення Курс акцій компанії "Digital Equipment" раптово зріс на 4У4 пункти й досяг 51 пункту після повідомлення про те, що в першому кварталі нинішнього фінансового року доход на одну акцію становив 21 цент у порівнянні з одним доларом 20 центами першого кварталу минулого фінансового року.

"Я не назвав би це гарним доходом,- зауважив п. Меєр. Однак деякі аналітики вважали, що в згаданому кварталі це коливання матиме збитки.

Часто це розумна стратегія для дрібного інвестора, витрати якого на управління портфелем цінних паперів можуть бути високими стосовно його розміру. Купувати краще у взаємних фондів, а не окремі акції. Оскільки теорія ефективних ринків свідчить, що жоден взаємний фонд не може постійно перегравати ринок цінних паперів, то інвестор не повинен купувати в одного фонду, що бере високу плату за управління або платить комісійну винагороду брокерам. Він повинен купувати у взаємних фондів без будь-якої комісійної винагороди (так званий без преміальний фонд), який також має низьку плату за управління.

Як ми бачили, факти майже без винятків вагомо підтримують теорію ефективних ринків для фондової біржі. Накреслений тут основний рецепт для інвестора є таким, що має велике наукове підтвердження1 (див. вставку 29.2).

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>