Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Банківська справа arrow Інформаційні системи і технології в банках
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Мережа Internet

Потреба в обміні інформацією і сучасні технічні досягнення зробили глобальні комп'ютерні мережі невід'ємною частиною здійснення програм співпраці між країнами. Створено безліч комп'ютерних мереж для наукових та освітніх цілей, бізнесу, фінансово-економічної діяльності, реалізації спільних науково-технічних проектів та іншого застосування. Мережа, що здатна об'єднати безліч мереж і дозволяє ввійти у світове співтовариство, є Internet. Internet надає користувачеві практично необмежені інформаційні ресурси. До складу мережі входять комп'ютери - робочі станції і комп'ютери-сервери.

ІКомп'ютери, що призначені для роботи користувачів-клієнтів, називаються робочими станціями. Комп'ютери, що надаються користувачам як джерела ресурсів мережі, називаються серверами.

Сервери підключають до глобальних мереж найчастіше через постачальників послуг доступу до мережі - провайдерів.

Адресація в Internet

Для обміну даними в мережі треба, щоб кожний комп'ютер мав свою унікальну адресу. У локальній мережі адреси комп'ютерів найчастіше визначаються адресами мережевих плат, що встановлені в комп'ютери.

У мережах з протоколом TCP/IP для ідентифікації мереж і комп'ютерів використовують 32-розрядні IP-адреси. Ці адреси при написанні розбивають на чотири частини. Кожна 8-розрядна частина може мати значення від і до 254. Частини відокремлюють одну від одної крапками. Наприклад, 192.168.14.40. Але користувачеві незручно використовувати такі адреси під час організації зв'язку з іншим комп'ютером мережі для одержання деяких послуг. Тому в Internet введена доменна система імен (Domain Name System -DNS). У цій системі комп'ютерам мережі надаються зручні для користувача імена, за якими приховані відповідні адреси.

Доменне ім'я - це унікальний символьний ідентифікатор, що надається мережі і комп'ютеру, які підключені до Internet.

Доменне ім'я складається з двох частин: ідентифікатора підприємства й ідентифікатора домена (домена верхнього рівня), які відокремлені крапкою. Наприклад, novell.net, де net - ідентифікатор домена, який є стандартом в ідентифікації мережевих організацій. Мережеві імена нижче від кореневого домена (com, edu, ua, img тощо) є ідентифікаторами підприємства і для забезпечення їхньої унікальності мають бути зареєстровані в інформаційному центрі мережі Network Infotynation Center (NIC). У комітеті NIC зареєстровано шість стандартних ідентифікаторів доменів: gov - урядові організації; com - комерційні організації; edu - заклади освіти; mil - військові організації; org - некомерційні організації; net - мережеві організації.

Цими доменними ідентифікаторами користуються в основному організації США. В інших країнах у ролі домена першого рівня використовується код країни, в якій перебуває організація: ch - Швейцарія, fr - Франція, са - Канада, de - Німеччина, ru - Росія, ua - Україна. Підприємство, яке має первинний домен, відповідає за адміністрування свого адресного простору і само визначає імена, що розміщені зліва від імені організації в доменному імені.

Доменні адреси мережі містять деяку послідовність імен, що розділені крапками. Причому уточнення, якому саме комп'ютеру належить адреса, здійснюється справа наліво. Наприклад, natbank.freenet.kiev.ua означає, що комп'ютер - в Україні (ua), у місті Києві і в мережі freenet має ім'я natbank.

В Internet перетворенням імен на адреси займається Доменна система імен (DNS). По суті - це база даних, у якій зафіксована відповідність доменних імен та ІР-адрес.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші