Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Менеджмент arrow Ділова кар'єра
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

США

 • o Американці не люблять манірності. Спілкуючись з ними, слід докладати зусиль до того, щоб атмосфера переговорів була не занадто офіційною.
 • o Партнери з США практично зразу ж після знайомства розпочнуть звертатися до вас, називаючи лише ім'я. Так вони звикли звертатися змалечку. Звертаються по імені, навіть, до похилих людей.
 • o Американці люблять дивитись співрозмовнику у вічі. Не слід уникати погляду " очі в очі", оскільки на американця це може зробити несприятливе враження.
 • o З американцями під час розмов слід говорити голосно.

Франція

 • o У Франції робочий день розпочинається о 8.30, а закінчується о 18.30. З 12.30 до 15.00 всі йдуть з офісу обідати.
 • o Мовчазних людей у Франції недолюблюють.
 • o Французи не відзначаються особливою пунктуальністю і до цього слід бути готовим.
 • o Французи не люблять сильних рукопотискувань.
 • o Згідно з французькими звичаями, на вечерю слід запізнитися на чверть години.

Велика Британія

 • o Англійці - дуже стримані і консервативні люди. До них, на відміну від американців, слід звертатися лише офіційно (містер, місіс, міс, сер).
 • o Надзвичайна балакучість сприймається як невихованість.
 • o Британці говорять спокійним і досить тихим голосом. Там дотримуються правила про те, що людина має говорити так, щоб її мову чув лише співбесідник.
 • o Чітко визначено коло предметів, які можна дарувати діловим людям. Це: записні книжки, блокноти, календарі, запальнички, лазерні диски, авторучки. На Різдво можна дарувати алкогольні напої та дорогий сир. Решта сувенірів можуть розглядатися як хабар і засіб тиску на партнера.

Іспанія

 • o Ділова зустріч з іспанцями не призначається на середину дня. В іспанців у цей час пообідній сон - фієста. Іспанці починають снідати о 14.00, а вечеряти - 22.00.
 • o Іспанці можуть говорити годинами. Слід брати до уваги і бути готовим до того, що ділова зустріч закінчується пізніше, ніж це передбачено регламентом.
 • o Якщо не дослухаєте до кінця свого співрозмовника - іспанця або переб'єте його, то це сприйметься ним як акт великої неповаги.

Швейцарія

 • o Не прийнято одягати на ділову зустріч чорний костюм.
 • o Швейцарці практично не вживають алкогольних напоїв, тому недоцільно пропонувати партнерам алкоголь.
 • o Якщо запрошуєте швейцарців до ресторану, то не намагайтеся здивувати їх дорогими та вишуканими стравами. Цим можна зіпсувати у їх очах враження про себе.

В умовах глобальної економіки і розвитку міжнародного бізнесу пожвавішали відрядження, зустрічі, переговори, а то й просто обіди у чужій країні чи з чужинцями у своїй. У кожному монастиреві, як відомо, свій статут, а у кожній країні - свої порядки.

У більшості країн діловий костюм темних відтінків, а також консервативні аксесуари до нього, не викликатимуть якихось незручностей. Скрізь такий костюм сприйматиметься нормально. Цього не можна сказати про деякі інші речі. Наприклад, індуси можуть бути ображені виглядом шкіряного ременя чи валізи, виготовленої з вичиненої шкіри. Індусам подобається яскраве розфарбування жіночого одягу.

У Скандинавії ділові зустрічі часто відбуваються у сауні. Збираючись у відрядження до країн Північної Європи, не завадить мати при собі купальник або плавки.

У багатьох країнах Азії білий колір вважається кольором жалоби.

Одежу жовтих кольорів краще за все не брати до Малайзії. Там певні тони жовтого кольору вважаються прерогативою королівської сім'ї.

Велике значення кольору одежі надають у Китаї. Червоний колір там вважається кольором успіху. Для жінок у Китаї ідеальним варіантом одежі є брючний костюм.

У Японії перевага віддається класичним сукням та взуттю на низьких каблуках. Чоловікам на ділову зустріч слід одягнути свій найкращий костюм, який свідчитиме про відповідний статус.

В Ірані чоловіки одягають костюми. Можна одягати краватку. Ще краще цього не робити, бо краватка сприймається в ісламському світі недоброзичливо. Іранський президент Махмуд Ахмадінежад краватку не одягає. Це з певного часу розпочав робити і автор цієї книжки. В іслам з православ'я він не перейшов, але вважає краватку зайвим атрибутом, який практично не виконує жодної корисної функції.

Непростою є ситуація з одягом у Європі. Наприклад, швейцарці здавна вважають себе знавцями стилю. Там, навіть, дорогий костюм з неправильними стібками може створити про людину невірне враження.

Збираючись до Швейцарії, слід приділити увагу якості тканини, вичинці і точності крою вашого костюма.

У Німеччині квітковий малюнок на одязі асоціюється з легковажністю. Там краще за все дотримуватися консервативного стилю та темних тонів.

Слід ще раз згадати, що проводжають по розуму, але зустрічають, все ж таки, по одягу.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші