Навігація
Головна
ПОСЛУГИ
Авторизація/Реєстрація
Реклама на сайті
 
Головна arrow Економіка arrow Економіко-правові основи капітального будівництва
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Яким чином здійснюється кредитування капітальних вкладень за рахунок централізованих кредитних ресурсів Національного банку?

Довгострокові кредити за рахунок централізованих кредитних ресурсів Національного банку надаються тільки державним підприємствам на витрати, пов'язані з реалізацією цільових програм по конверсії і модернізації виробництва, впровадженням передових технологій, збільшенням виробництва товарів народного споживання.

Підприємство, яке має намір отримати довгостроковий кредит за рахунок ресурсів Національного банку, складає відповідну цільову програму, затверджує її в міністерстві, розробляє календарний план робіт з цієї програми, складає кошторис витрат і подає обслуговуючому його комерційному банку заявку на довгостроковий кредит з обґрунтуванням його потреби й ефективності наміченої програми.

Після вивчення наданої підприємством заявки і відповідних документів до неї, вирішення питання з Національним банком про кредитні ресурси комерційний банк визначає можливість видачі кредиту позичальнику.

Видача довгострокового кредиту позичальнику видається тільки відповідно до кредитної заяви, і в межах коштів, перерахованих комерційному банку Національним банком для цільового кредитування.

Контроль за цільовим використанням кредиту комерційними банками здійснює Національний банк і його регіональні управління, а за цільовим використанням кредиту позичальниками — комерційні банки. При виявленні фактів нецільового використання кредиту Національний банк (регіональні управління Національного банку) стягує з комерційного банку штраф у розмірі 5% від суми кредиту, використаного не за призначенням.

У чому особливості фінансування об'єктів капітального будівництва різними способами?

Капітальне будівництво різноманітних об'єктів виробничого і невиробничого призначення в підприємствах може здійснюватися трьома способами: підрядним, господарським та змішаним.

При підрядному способі будівництва будівельно-монтажні роботи виконуються спеціалізованими будівельними організаціями на основі договорів підряду, укладених із замовниками.

При господарському способі будівництва будівельно-монтажні роботи здійснюються силами і засобами самих забудовників без залучення підрядних будівельно-монтажних спеціалізованих організацій.

Змішаний спосіб будівництва — це спосіб, коли основні будівельно-монтажні роботи здійснюються силами і засобами самих забудовників, а для виконання частини робіт на договірних умовах залучаються підрядні будівельно-монтажні спеціалізовані організації.

Проте, незалежно від способу ведення будівництва, виконаний обсяг робіт повинен фінансуватися або кредитуватися установами банку виконавцю робіт за рахунок коштів замовника, передбачених на об'єкт.

В основі фінансування будівництва при підрядному способі ведення робіт покладено договір підряду, що укладається між підрядником і замовником.

Замовник — юридична (фізична) особа, що формує замовлення, укладає контракт, контролює хід будівництва, приймає закінчені роботи.

Підрядник — юридична (фізична) особа, що виконує будівельні та інші роботи в замовника на умовах підряду.

Підряд — зобов'язання юридичної (фізичної) особи за визначену плату виконати певну роботу в замовника.

Договір — письмова угода між юридичними (фізичними) особами про взаємні зобов'язання.

Договір підряду — письмова угода між підрядником і замовником про взаємні зобов'язання з приводу виконання визначеного виду будівельних або інших робіт, з одного боку, і їх оплати, з іншого.

У договорах підряду, що укладаються між підрядником і замовником, вказуються обсяги робіт, умови і терміни їх виконання, права й обов'язки сторін, порядок розрахунків за виконувані будівельно-монтажні роботи та ін. Договір підряду укладається на будівництво нових, реконструкцію і розширення діючих об'єктів, включених у плани капітальних вкладень і в титульні списки. Виконання підрядними організаціями будівельно-монтажних робіт і фінансування їх при відсутності договору забороняється.

На підставі укладеного договору замовник передає підряднику необхідну, затверджену відповідним чином проектно-кошторисну документацію, і підрядник розпочинає будівельно-монтажні роботи на відповідному об'єкті, будівлі.

Підрядник зобов'язаний за договором підряду побудувати передбачений планом об'єкт, відповідно до затвердженої на нього проектно-кошторисної документації, якісно й у встановлений термін. Замовник же зобов'язаний забезпечити своєчасне фінансування будівництва, згідно з будівельно-монтажними роботами, які проводяться в межах, передбачених проектно-кошторисною документацією, а також здійснювати контроль і технічний нагляд за відповідністю обсягу, вартості та якості виконуваних робіт за проектами та кошторисами.

 
Якщо Ви помітили помилку в тексті позначте слово та натисніть Shift + Enter
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші