Навігація
Головна
Авторизація/Реєстрація
Правила користування
Контакти
 
Головна arrow Бухоблік та Аудит arrow Бухгалтерський та податковий облік: Первинні документи та порядок їх заповнення
< Попер   ЗМІСТ   Наст >

Інвентаризація витрат майбутніх періодів і резервів платежів

Інвентаризації підлягають суми, що числяться на рахунку 39 "Витрати майбутніх періодів" і суми, утворюваних на підприємстві резервів, що враховуються на рахунку 47 "Забезпечення майбутніх витрат і платежів" з метою перевірки обґрунтованості залишку зазначених сум на дату інвентаризації.

У залишку на кінець року можуть бути тільки суми витрат майбутніх періодів, що відносяться до наступного звітного року (підписка на спеціальні видання, авансові орендні перерахування і т. д.), і залишок сум резерву на оплату відпусток працівникам, що не використали в звітному році свою чергову відпустку.

Виявлена інвентаризаційною комісією різниця між розрахунковими сумами резервів і фактичними має бути відрегульована поточними записами звітного року. У бухгалтерському обліку донарахування сум резервів відбивається по дебіті рахунків витрат і кредиту відповідних субрахунків рахунка 47 "Забезпечення майбутніх витрат і платежів". Надлишково нараховані суми сторніруються. Результати інвентаризації можуть бути оформлені актом форми, наведеної в табл. 13.20.

Таблиця 13.20

Акт інвентаризації витрат майбутніх періодів

Дані інвентаризаційних описів (актів) і порівнювальних відомостей для узагальнення результатів інвентаризації активів, зобов'язань і розрахунків заносяться у відомість результатів інвентаризації за формою додатка № 3 до Інструкції № 69, що наведена в табл. 13.4.

Документальне оформлення інвентаризації коштів і бланків суворої звітності нами розглянуто у відповідних розділах даного посібника вище.

Визначення розміру збитків за результатами інвентаризації

Порядок визначення розміру збитків за результатами інвентаризації регулюється Законом України "ПРО ВИЗНАЧЕННЯ РОЗМІРУ ЗБИТКІВ, ЗАВДАНИХ ПІДПРИЄМСТВУ, УСТАНОВІ, ОРГАНІЗАЦІЇ РОЗКРАДАННЯМ, ЗНИЩЕННЯМ (ПСУВАННЯМ), НЕДОСТАЧЕЮ АБО ВТРАТОЮ ДОРОГОЦІННИХ МЕТАЛІВ, ДОРОГОЦІННОГО КАМІННЯ ТА ВАЛЮТНИХ ЦІННОСТЕЙ" від 06.06.1995 № 217/95-ВР та ПОРЯДКУ ВИЗНАЧЕННЯ РОЗМІРУ ЗБИТКІВ ВІД РОЗКРАДАННЯ, НЕСТАЧІ, ЗНИЩЕННЯ (ПСУВАННЯ) МАТЕРІАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 року № 116.

У примітках до фінансової звітності наводяться відомості про результати проведених у звітному році інвентаризацій за формою, що наведена в додатку № 3

Міністерства і відомства України можуть, враховуючи галузеві особливості, розробляти вказівки по застосуванню цього Порядку.

Розмір збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей визначається шляхом проведення незалежної оцінки відповідно до методики оцінки майна, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2011 р. № 1253 "ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ПОСТАНОВ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ОЦІНКИ МАЙНА".

Вищеназваною постановою затверджені наступні форми: 1) Акт оцінки збитків, які завдано суб'єкту господарювання (державі, територіальній громаді в особі), яка застосовуються у разі неможливості оцінки збитків у випадках:

  • - відсутності вихідних даних, що містять інформацію про пошкодження майна до та після його розкрадання (нестачі, знищення, псування), крім даних бухгалтерського обліку;
  • - неможливості особистого огляду пошкодженого майна виконавцем оцінки, що не дає йому змоги отримати відомості про стан майна до та після розкрадання нестачі, знищення, псування);
  • - завдання майнової шкоди внаслідок неправомірних дій з грошовими коштами (табл. 13.21).

Таблиця 13.21

Акт оцінки збитків

2) Акт оцінки збитків, які завдано суб'єкту господарювання (державі, територіальній громаді в особі), яка застосовуються у разі завдання майнової шкоди внаслідок неправомірних дій з грошовими коштами. Оцінка збитків проводиться шляхом збільшення суми грошових коштів на коефіцієнт, що розраховується на підставі встановлених НБУ облікових ставок за період з дати завдання майнової шкоди до дати оцінки (табл. 13.22).

Таблиця 13.22

 
< Попер   ЗМІСТ   Наст >
 

Дисципліни
Агропромисловість
Банківська справа
БЖД
Бухоблік та Аудит
Географія
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика та Естетика
Журналістика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логіка
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Нерухомість
Педагогіка
Політологія
Політекономія
Право
Природознавство
Психологія
Релігієзнавство
Риторика
РПС
Соціологія
Статистика
Страхова справа
Техніка
Товарознавство
Туризм
Філософія
Фінанси
Інші
?>